Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

13 uživatelů půjde

hledání


GABIN- "jazz-electro-lounge-world hybrid&Doo uap"

http://www.palacakropolis.cz/program/2011-02-17

Letos podepsali Gabin smlouvu s Universal, kde vydali své třetí album Third and Double, které i s celou kapelou přijedou představit i do Prahy.

Jako obvykle se jedná o směs funku, soulu i jazzu, atmosféry ze starých filmů i plážové party v Latinské Americe. Hudební encyklopedie popisují tento styl jako jazz-electro-lounge-world hybrid. Prý je těžké ho zaškatulkovat, ale o to snadněji mu člověk podlehne


Gabin založili 2 italští hudebníci: chilloutový DJ a jazzový baskytarista. Fillipo Clary a Max Botti.
Poprvé na sebe výrazně upozornili předělávkou swingového hitu Doo-uap Doo-Uap, Doo-Uap, do nějž přidali špetku francouzského šarmu a nostalgie 30. let.

V roce 2002 vyšel u legendárního labelu Astralwerks jejich eponymní debut Gabin, který sklízel velkou pozornost médií v Evropě i v Americe.

Nezanedbatelnou roli ve skladbách Gabin hrají hostující vokalisté. Na první desce zpívá Ana Carril Obiols z Mano Negra, na druhé nazvané Mr. Freedom (2005) najdeme dvojnásobnou držitelku Grammy, jazzovou zpěvačku Dee Dee Bridgewater.

Na albu se objevil i Edwyn Collins ze skotských pop revalistů Orange Juice, autor hitu A Girl Like You, stejně jako China Moses, dcera Dee Dee Bridgewater.

V průběhu šesti let úspěšné kariéry formace se jejich skladby objevily i v televizních reklamách a seriálech jako Sex ve městě nebo Odpočívej v pokoji.

__________________________________


Oldschool Brothers - DJ AK-47 & special guests
funky, NY house
22:30 Divadelní bar
Vstup zdarma.

RADIO WAVE DJ SESSION Grundfunk Djs Maceo & Viktor Masat
soul, funk & disco
22:30 Malá scéna
Vstup zdarma.Kč 500 – Předprodej – Prodej v Akropoli – Ke stání
Kč 570 – Na místě – Prodej v Akropoli – Ke stání

YAMA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MISSTY --- 13:22:24 17.2.2011
Ahoj, mam tu jeden listek za 500. Bohuzel puvodniho majitele skolila angina, takze by bylo fajn ho udat. Kdyzta do posty, diky)