Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

59 uživatelů půjde

hledání


Benefiční večer INR na podporu imigrantů

Benefiční večer na podporu imigrantů v rámci kampaně Žádný člověk není ilegální

Výtěžek z koncertu půjde na kampaň Žádný člověk není ilegální, která si klade za cíl upozornit na problematiku legální a především pak ilegální migrace. Cítíme jak potřebu vyjádřit solidaritu, tak se v praktické rovině pokusit pomoci legálně i na černo pracujícím námezdním dělníkům, ekonomickým, sociálním či politickým uprchlíkům, žadatelům o azyl a dalším migrantům. Problematika migrace a represe se v současné společnosti nachází na samém okraji zájmu médií a především české veřejnosti. Jedním z cílů kampaně Žádný člověk není ilegální, která navazuje na stejnojmenné kampaně probíhající v zemích západní Evropy (viz. Kein Mensch ist ilegal, No one is illegal), je pokusit se právě tento nezájem prolomit.

Program:

20:00 úvod + promítání dokumentu Vzdělání místo deportace
(zdarma v sále kavárny Cross)

Hl. stage:
21:00-22:00 Kung-Fu Girlz (punk + rock&roll)
22:00-23:00 Dub Artillery (heavy weight reggae)
23:00-23:45 Bonus (DIY hip hop)
23:45-00:15 Auto-om-miks (rapper z Konga)
00:15-------- DJs Gadjo.Cz (radio 1) + Dread K. (roots n future)

DJs stage:
od 21:00 - DJs Syrec + Bondy Siegr + $ + Zephyd

Vzdělání místo deportace
Kanadské korporace ve spolupráci s armádou vyhánějí lidi z jejich domovů a půdy. Mnoho lidí překročilo hranice a checkpointy v naději na lepší život, spravedlnost a důstojnost. Přesto mnoho imigrantů dennodenně čelí vykořisťování, rasismu a zneužívání. Ti bez trvalého pobytu žijí bez přístupu ke vzdělání, zdravotní péče, péče o děti, pracovních příležitostí, sociálních služeb či základních občanských svobod. Zdola organizované torontské komunity se rozhodly postavit státem organizovaným dočasným pracovním programům, deportacím a bojovat za plnohodnotný přístup ke vzdělání. Vysokoškolští studenti se postavili na jejich stranu a stali se tak nepostradatelnou součástí tohoto boje.
Vzdělání místo deportace je krátký dokument z dílny torontské lokální skupiny kampaně No one is illegal (Žádný člověk není ilegální) o boji za přístup ke vzdělání studentů „bez papírů“ v Torontu a Ontariu.

NERASISMU
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
S_TEJK --- 7:48:52 11.2.2011
respekt, dobra akce
NERASISMU --- 17:27:04 10.2.2011
V úterý se uskutečnil koncert na podporu kampaně Žádný člověk není ilegální, na které se podílíme.
Především bychom rádi poděkovali kapelám, DJům a klubu Cross. Díky patří ale všem, kteří přišli a podpořili tak tuto novou kampaň. Účast byla opravdu hojná, ten kdo zakusil trochu hazardu v tombole si ověřil, že opravdu každý vyhrává :) Pokud máte zájem o naše nová trička, placky nebo samolepky, budou vždy k dispozici i na promítání. Příští bude už 21. února opět v klubu Cross.
Fotky budou brzy k prohlédnutí na našim webových stránkách www.nerasismu.cz. Pokud máte jakékoli připomínky, otázky nebo třeba fotky z koncertu, o které byste se chtěli podělit, můžete nám napsat na kontakt@nerasismu.cz.
To je tedy takové krátké shrnutí. Doufáme, že se brzy zase setkáme.
Vaše iniciative Ne rasismu!
NERASISMU --- 15:46:46 28.1.2011