Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

45 uživatelů půjde

hledání


universumitní fora v klubu Cross

UFOSS únor 2011

1.2. 19:00
Druhý černorůžový večer
na téma sexuální násilí mezi námi (přednáška a diskuze)

Přednáška a diskuze se zabývá sexuálním násilím tak, jak se odehrává mezi námi, mezi našimi blízkými, přáteli, a tak, jak se nás dotýká. Snaží se především interaktivně pracovat s našimi vlastními postoji a názory a klade si za úkol vytvořit prostor pro diskuzi a práci nad nimi. Zabývá se nejenom základním vymezením pojmů, tím, co sexuální násilí je a není, ale také souhlasem, možnými formami sebeobrany a tím, jak můžeme pomoci přeživším (tedy lidem ve svém okolí, které a kteří se s nějakou formou sexuálního násilí setkaly_i). Přednáška s diskuzí je především zaměřena na naše komunity a blízké okolí, na to, že i v nich se vyskytuje sexuální násilí a o tom, jak se s ním můžeme vyrovnávat. Chceme zdůraznit také to, jak a proč je tolik důležité o tomto tématu mluvit a pracovat s ním.

Kvůli citlivosti tématu bychom chtěli_y upozornit, že po začátku workshopu už nebude možné později přijít a připojit se. Pokud se tedy chcete zúčastnit, přijďte prosím včas


8.2. 20:00
Promítání dokumentu Vzdělání místo deportace (Iniciativa Ne Rasismu)
(v rámci benefičního koncertu na podporu kampaně Žádný člověk není ilegální)

Mnoho lidí překročilo hranice a checkpointy v naději na lepší život, spravedlnost a důstojnost. Přesto mnoho imigrantů dennodenně čelí vykořisťování, rasismu a zneužívání. Ti bez trvalého pobytu žijí bez přístupu ke vzdělání, zdravotní péče, péče o děti, pracovních příležitostí, sociálních služeb či základních občanských svobod. Zdola organizované torontské komunity se rozhodly postavit státem organizovaným dočasným pracovním programům, deportacím a bojovat za plnohodnotný přístup ke vzdělání. Vysokoškolští studenti se postavili na jejich stranu a stali se tak nepostradatelnou součástí tohoto boje.
Vzdělání místo deportace je krátký dokument z dílny torontské lokální skupiny kampaně No one is illegal (Žádný člověk není ilegální) o boji za přístup ke vzdělání studentů „bez papírů“ v Torontu a Ontariu.

10.2. 20:00
Diskuze „DIY kultura v pohybu“ (FNF.cz)

DIY karneval byl vždycky pohybem – nejenom pohybem průvodu, který jako oslava svobodné free kultury jednou za rok projde městem, ale i pohybem, který se snaží posouvat hranice svobodného prostoru... Nikdy přitom nebyl izolovanou akcí, ale součástí daleko širšího hnutí, jemuž jsou pohyby různými směry i dimenzemi vlastní... Můžou dnes něčím inspirovat? Jaký byl příjezd Spiral Tribe do Čech a jak se po Evropě jezdilo českým Cirkus Alien? Byly Desert Storm party ve válečné Bosně moc nebo málo?
A co pražský DIY karneval? Nezasloužil by si taky nějaký výlet? A existují místa, která by si zasloužila karneval? Máte nějaký tip;)?
Přijďte na další FNF diskusi!

15.2. 19:00
Přednáška Palestina: Boycot - ! - Divestment - ? - Sanctions

Další ze série pravidelných přednášek věnovaných hnutí odporu proti izraelské okupaci Palestiny.

V současné době je jeho nejvýznamnější složkou kampaň za bojkot Izraele, stahování investic ze společností, které se podílejí na udržování systému apartheidu, a uvalování sankcí na Izrael (souhrnně označovaná jako BDS). Tato kampaň vzešla z výzvy palestinské občanské společnosti vydané v roce 2005 a od té doby se rozrostla po celém světě. Zapojila se do ní celá škála jednotlivců a organizací, včetně studentských skupin, odborových svazů a mírových hnutí. Vyvolává ale i diskuse o její efektivitě a legitimitě. Ondřej Slačálek a Eva Nováková v debatě představí hlavní argumenty pro a proti, stejně jako možnosti, jak mezinárodní aktivisté mohou přispět k dosažení míru a spravedlnosti na Blízkém východě.

22.2. 20:00
Diskuze „Nechtěné děti freetekna? aneb Co se (ne)zrodilo ze Spirál“ (FNF.cz)

Bylo freetekno inspirací (možná i negativní) pro vznik dalších odvozených aktivit? Lze upadající technařskou kulturu posunout nebo přenést někam jinam? Na tyto otázky budeme hledat odpovědi během další pokarnevalové debaty. Pozváni jsou zástupci Radia23.cz, Freezefestu, Smyslyfestu, SNA a všichni další, ochotní se zapojit do diskuze.

26.2. 19:00
Promítání dokumentu Antifa Chasseurs (Lovci Nazi Skinů) (AFA)

Film zachycuje sérii rozhovorů s lidmi, kteří byli v 80. letech v Paříži zapojeni do subkulturních antifašistických skupin. Jednalo se o první antifašistické aktivity svého druhu v novodobé historii. V dokumentu uvidíte například bubeníka skupiny Brigada Flores Magon Juliena. Po promítání bude následovat debata.

S_TEJK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
S_TEJK --- 11:51:10 7.2.2011
avizo na zitra

8.2. 20:00
Promítání dokumentu Vzdělání místo deportace (Iniciativa Ne Rasismu)
(v rámci benefičního koncertu na podporu kampaně Žádný člověk není ilegální)
S_TEJK --- 11:17:46 1.2.2011
AKTUALIZOVÁNO!

anotace a flyer, dnes první únorové UFOSS
S_TEJK --- 23:25:23 31.1.2011
chapu, ale realne s tim asi nic neudelam
SDN33 --- 17:57:33 17.1.2011
tj škoda..jezdit přes 450km kvůli jednomu večeru každej tejden se mi nechce, nebo spíš na to moje finanční situace není uzpůsobená :)
S_TEJK --- 15:05:14 17.1.2011
zatim ne, mozna nekdy v budoucnu
SDN33 --- 12:05:23 17.1.2011
nepořizuje někdo "nějaký" záznam z těchto večerů?