Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

71 uživatelů půjde

hledání


http://www.crossclub.cz/program-detail/1446/

hardcore stepper dub outta Hammerbass label (Paris, France)
for the first time ina Czech Republic!!

Ani jsme se nenadáli a máme tu nový rok 2011 a s ním i další vlnu dubových otřesů DUB TURBULENCE!!!

Do Prahy tentokrát vůbec poprvé zavítá fenomén evropské dubové scény 21. století – francouzský producent KANKA. Jeho dominantou je stepper (*) dub silně ovlivněný britskou (a původní jamajskou) produkcí. Už tento fakt dělá KANKU na francouzské dubové scéně, pro kterou je tolik typický electro-dubový zvuk se silnými rockovými prvky, zcela výjimečným. Avšak i přes svoje striktně UK-dubové rytmy nezapře své kořeny a jistý nádech francouzského dubu prostupuje i jeho tvorbou. KANKA je všestranným multi-instrumentalistou. Hraje na bicí, perkuse, klávesy a baskytaru stejně dobře, jako ovládá své mašinky. V rámci svého projektu hraje z počítače, z kterého generuje veškeré linky, které pak spolu s dalšími samply posílá do mixážního pultu, kde je pak živě míchá a efektuje.

Samotný večer rozjede DJane DEUS EX MACHINA, která je známá svým eklektickým a hravým přístupem k DJingu. Míchá a propojuje různé hudební žánry, od experimentalu, electro-dubu a dubstepu až po specifické taneční tracky, a spojuje je v jednu velkou hudební koláž. Svůj set i tentokrát zaměří především na francouzský electro-dub, který je jí tolik blízký.

Na scéně jí pak vystřídá selektorské duo JAKUB ‚JOSHUA‘ JOHÁNEK (100°) & PETR ‚LOVERMAN‘ MÍKOVEC (EX-ILAM, HERB JUNKIES), dlouhodobí přátelé a výteční muzikanti, kteří oba representují na české poměry silnou reggae-dubovou scénu z Karlových Varů. První jmenovaný je známý především jako zpěvák kapely 100° a autor a moderátor pořadu DUBOVÝ HIGH na Radiu Wave. Druhý jmenovaný působil dlouhá léta jako člen kapely ILAM (klávesy, akordeon) a je znám např. svým dubovým remixem skladby kapely ECSTASY OF ST. THERESA nebo aktuálně peckou ROOTSTOCK, která mu v prosinci 2010 vyšla na českém dubovém labelu UNITED FORCES OF DUB.

Po samotné hvězdě večera pak vystoupí čeští dubový frontlineři - UNITED FORCES OF DUB. Ti jsou známí svým angažovaným přístupem k dubu, exklusivními selekcemi a v neposlední řadě prací na svém labelu stejného jména. Ten byl oficiálně ustanoven na začátku loňského roku 2010 a během prvního roku na něm úspěšně vyšly první tři desetipalcové vinyly, na kterých můžete najít pecky od producentů jako VIBRONICS, JAH FREE, DOUGIE CONSCIOUS (BUSH CHEMISTS), českých dubových matadorů jako MUSTAKILLAH SOUND, SYNCRO, PETR MÍKOVEC a pěveckých es jako KENNY KNOTS, JUAKALI nebo SANDEENO. Mezi jejich nesporné úspěchy patří i realizace vůbec prvního videoklipu KENNY KNOTSe k pecce „Dem Don't Know“.

Na druhé (dolní) stejdži zahrají selektoři IRIE MEMBA & RED-I. Očekávat můžeme reggae & rub-a-dub classics, stejně jako digital style reggae, ale především tu nejžhavější současnou jamajskou produkci v kombinaci s exkluzivními remixy & dubplaty.

(*) Stepper / steppas – je jedním ze tří základních reggae/dubových rytmů. Poznávacím znamením je kopák (kick drum) na každé první době. Jedná se tedy o jakousi 4x4 podobu dubu, kdy virbl (snare drum) většinou přiznává každou třetí dobu.KANKA - Biografie

Začátek jeho hudební kariéry se datuje do doby někdy kolem roku 1997, kdy začíná hrát na bicí s reggae kapelou KING RIDDIM. Ta se stává platnou součástí francouzské reggae scény a po letech zkoušení a koncertování vydává v roce 2000 debutové album. Tou dobou už ale KANKA začíná produkovat svůj vlastní sólový materiál. Ten o něco později posílá do světa na oficiálně nikdy nevydaném albu „EVERY NIGHT’S DUB“, které si zcela sám produkuje a distribuuje stylem D.I.Y. (Do It Yourself). Několik tracků se objevuje i na různých kompilacích francouzského dubu. To neujde pozornosti věhlasného pařížského dubového labelu HAMMERBASS, u kterého vydávají např. BRAIN DAMAGE, NUCLEUS ROOTS nebo DUBWISER... KANKA se stává jeho nedílnou součástí. Další, oficiálně debutové album „DON’T STOP DUB“ (2005) už vychází právě pod touto značkou. Od tohoto momentu se datuje i jeho spolupráce se dvěma známými vokalisty. Je to MC OLIVA (známý též ze soundsystemu BLACKBOARD JUNGLE), který občas naživo obstarává i bicí party, a brixtonský bouřlivák BROTHER CULTURE. Každý z nich na toto album přispívá hned dvěma featuringy. Další, dnes již nedílnou součástí projektu KANKA se stává CHRIS B, který nejenže začíná naživo hrát basové party, ale stará se i o finální mastering alb. Rok 2006 je obzvlášť plodný. Se svojí kapelou KING RIDDIM vydává druhé album, ale – a to především – vydává druhé album svého vlastního projektu. To dostává jednoduše výstižné jméno „ALERT“. Pro něj tolik typické steppas je zde obohaceno o ještě těžkotonážnější basy a silně hypnotické zvuky. Jeho produkci začínají hrát selektoři a soundsystémy napříč celou Evropou. Stává se nedílnou součástí mezinárodní dubové scény. V roce 2009 mu vychází zatím poslední album „SUB.MERSION“. Mezi hostujícími zpěváky se zde objevuje i RANKING JOE (skladba „Rome“) nebo nová francouzská naděje, BIGA. Během své více jak desetileté kariéry vystupoval a spolupracoval s umělci jako Lee ‚Scratch‘ Perry, Mad Professor, Jah Warrior, Twilight Circus, Zenzile, Manasseh, Ez3kiel, Le Peuple de l'Herbe a celou řádou dalších.


lineup dub stage:

* 20:30 – 23:00 Deus ex Machina
* 23:00 – 01:00 Petr Míkovec & Jakub Johánek
* 01:00 – 02:30 Kanka live
* 02:30 – ??:?? United Forces of Dub

www.crossclub.cz/

KH_B
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JAFMAN --- 19:51:14 16.1.2011
za tuhle party jen palce nahoru:)))
LEIOUT --- 13:02:23 16.1.2011
paradni!
SMETI --- 11:16:44 16.1.2011
super to bylo
AIM_FREEMAN --- 4:42:19 16.1.2011
bylo úža
DUBPRINCESS --- 17:54:23 11.1.2011
a hele:

Kanka aneb vládce frankofonního stepperu

V následujícím dílu pořadu Dubový High se poctivě připravíme na návštevu zásadní postavy francouzského steppa dubu v Praze. Alexis Langlois aka Kanka si přijede vyzkoušet české fans v sobotu 15. ledna a to v doprovodu baskytaristy Chrise B.

http://www.rozhlas.cz/radiowave/dubovyhigh/_zprava/kanka-aneb-vladce-frankofonniho-stepperu--835757
IN_DIE --- 11:13:42 11.1.2011
kunafix....
JARAFARI --- 9:10:15 8.1.2011
strašně moc se na tenhle mejdan těšim.... :-) http://www.youtube.com/watch?v=C1FvtVJ65L8
MARSELKA --- 21:17:43 4.1.2011
BIG UP ! neviem sa dočkať !
OTZ --- 20:49:09 4.1.2011
tam musiiim:) ale Kubo tu modrou fakt ne pls:)
DOGGY --- 19:15:59 4.1.2011
zatraceny zkouskovy