Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


http://www.last.fm/event/1652563+Kayo+Dot+at+K4+Students+Club+on+26+January+2011

Potřetí se do ČR (tentokrát konkrétně do klubu K4 v Celetné 20) vrací americká avantgardní skupina Kayo Dot.

Kayo Dot jsou působiví stejně jako nezařaditelní. Málokdo si dokáže uchovat zcela jasnou integritu při tak těžko předvídatelných stylových migracích. Od disharmonické psychedelie takřka art rockového alba Blue Lambency Downward, se kterým do ČR premiérově zavítali, se následující deska Coyote pouští do bizarní kombinace pochmurného basového zvuku, tak typického pro gotický post punk 80. let, a současné experimentální vážné hudby a jazzu. Samozřejmě opět s charakteristickým snovým rukopisem Tobyho Drivera. Kytaru tu budete marně hledat, což by při vzpomínce na jejich první dvě alba protkaná mnoha vrstvami až čtyř elektrických kytar mohlo překvapit, kdyby nešlo právě o Kayo Dot.

Tartar Lamb začali jako boční projekt pouze Tobyho a Mii z Kayo Dot, ale dnes už je sestava opět proměnlivá. Původní zaměření na klasickou hudbu také ustoupilo nevyzpytatelným experimentům hudebníků a jejich současný avantgardní amalgam se vzpouzí jednoduchým definicím. Nové album letos na jaře!

Jeremiah Cymerman, experimentální klarinetista a skladatel s pro našince kuriózním jménem, patří k činorodým postavám newyorského downtownu. Svůj nástroj pojímá velmi široce a není pro něj problém stvořit z něj živoucí bytost s mnoha organickými projevy nebo chladný kus kovu, z jehož tónu pomocí následné elektronické desintegrace odlévá hypnoticky dronové vazby. Člen Tartar Lamb, jehož poslední nahrávkou je ambiciózní suita Under a Blue Grey Sky pro smyčcový kvartet a elektroniku.

http://www.kayodot.net
http://www.jeremiahcymerman.com
http://www.letmo.net/productions

interview s Toby Driverem: http://www.letmo.net/clanek.php?id_rubriky=3&id_clanku=321

ukázka z novinky Tartar Lamb: http://soundcloud.com/tobydriver/tartar-lamb-ii-polyimage-of-known-exits-2nd-movement-rough-mix

Kayo Dot – Stained Glass ep: http://soundcloud.com/tobydriver/stained-glass

Kayo Dot – Coyote: http://www.self-titledmag.com/home/2010/04/20/test-pressing-an-exclusive-stream-of-kayo-dots-coyote-lp

Kayo Dot – Blue Lambency Downward: http://www.bluelambencydownward.com

Koncert proběhne ve středu 26.1.2011 od 20:00 ve studentském klubu K4 (Celetná 20, Praha 1 – vchod z průchodu FFUK). Vstup: 200,- pouze na místě.

JONY
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.