Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


http://futurum.musicbar.cz/

20.12.2010 Po TRABAND + POLETÍME 20:00h, musicbar Futurum, Zborovská 7, Praha 5

Akce:
Datum: 20.12.2010
Den v týdnu: Pondělí
Název akce :
TRABAND, POLETÍME

Otevřeno:
Pokladna: 19.00 h
Klub: 19.30 h
Začátek: 20.00 h

Vstupenky:
Cena předprodej: není
Cena na místě: 150,- Kč
Předprodej
+ rezervace: není

Podrobnosti:
Pořadatel: Futurum
Odkazy: http://www.traband.net/
http://bandzone.cz/poletime

Propagace:

TRABAND vznikl jako trojčlenná kapela kolem textaře, zpěváka a kytaristy Jardy Svobody. Na baskytaru hrál Michal Kliner a na bicí Václav Pohl. V roce 1996 se rozšířili o banjistu Evžena Kredence a o rok později vydali vlastním nákladem své první album O čem mluví muži.

V roce 1999 došlo k výrazné obměně hudebníků. Michal Kliner a Václav Pohl odešli a vystřídali je Jana Modráčková (trubka), Robert Škarda (tuba) a nový bubeník Petr Vizina, Jarda Svoboda začal hrát spíše na klarinet a akordeon. Skupina spolupracovala s Václavem Koubkem a s divadly Na voru, Koňmo a bratry Formanovými (Matějem a Petrem). V roce 2001 přišel baskřídlovkář Jakub Schmid, s kapelou občas hrál i saxofonista Vladimír Javorský. Traband jezdil na zahraniční turné do Francie, Slovenska, Německa, Rakouska, Švýcarska, Maďarska, Řecka i Japonska. Na konci roku 2003 odešel Petr Vizina a vrátil se Václav Pohl.

U příležitosti 10 let trvání skupiny se v červnu 2005 konal v Praze koncert, jehož záznam vyšel v listopadu téhož roku na DVD. Zároveň vyšla také kniha Kontraband, v níž 8 výtvarníků ztvárnilo písničky skupiny v komiksové podobě. Po roční pauze se v lednu 2007 Traband vrátil ke koncertování s novým stylem, repertoárem a komornějším obsazením Jarda Svoboda, Jana Modráčková a Václav Pohl. Písně z nového repertoáru představil Jarda Svoboda divákům během roku 2006 na několika sólových koncertech, při kterých se doprovázel na harmonium. Nové album vyšlo 22. května 2007 s názvem Přítel člověka (od 1. května bylo již oficiálně k dostání v mp3). Od května či června 2008 s Trabandem opět vystupuje tubista Robert Škarda. V květnu se také vdala Jana Modráčková a dnes se jmenuje Kaplanová. Na podzim roku 2008 pak Traband přerušil koncertování kvůli těhotenství Jany. 26. července 2009 se narodila Emilka Kaplanová a Traband se koncerty na festivalu Otevřeno v Jimramově 29. srpna 2009 a v pražském Vagóně 1. září na křtu alba Ztracený ve světě: A Tribute to Oldřich Janota, na které natočil Janotovu píseň Druhý břeh, vrátil na pódia s novým repertoárem.

Členové skupiny dále spolupracovali na albech Bůhví, Ester, Ivána Gutiérreze, Hadrů z těla, Jaksi Taksi, Navzájem, Sester Steinových, Petra Nikla, Šarközi a Tří sester.

Jarda Svoboda se také objevil na živém DVD skupiny Sto zvířat Jste normální?, kde zazpíval píseň Černej pasažér.

POLETÍME - punkové písně pro banjo, housle, trubku a klavír.

SWIST
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.