Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

3 uživatelé půjde

hledání


http://www.hucot.cz/cz/projekty/akce/audio-video-freaks-6-136.html

Kultovní hudební formace WWW konečně zavítá i do Zlína. Z domácí scény na akci vystoupí celá plejáda alternativních umělců. Program je nabitý od sedmé

Audio Video Freaks #6
Datum a místo: 10. 12. 2010 - 32. budova továrního areálu ve ZlíněHUCOT přináší legendární WWW - poprvé ve Zlíně!

Kultovní hudební formace WWW konečně zavítá i do Zlína. Stane se tak 10. 12. 2010 v rámci šestého ročníku přehlídky lokální audiovizuální tvorby - Audio Video Freaks v industriálním prostoru Bloku 32.

Tato již legenda v alternativním hudebním světě přijala pozvání vystoupit jako host a podpořit tím zlínskou kulturní scénu. Můžeme očekávat syrový elektrohiphopový zážitek v rytmu neurobeatu a tančících sekyr. WWW ve své koncertní produkci pracují s předpřipravenými skladbami známými z alb jenž na místě doplňují, rozvíjejí a dohrávají na živo. Nezřídka v průběhu koncertu zabrousí i k čisté improvizaci ve formě beatboxu, rapu bez hudby či bubenickým sólům. Máme se tedy na co těšit.

Audio Video Freaks je projekt občanského sdružení HUCOT, který již šest let mapuje vývoj lokální audiovizuální tvorby. Specialitou je dramaturgická podmínka na výběr interpretů - live produkce. Všichni vystupující v rámci večera zahrajou a zaprojektují "na živo" - budete si tedy moci vychutnat jejich výhradně autorskou tvorbu.

Z domácí scény na akci vystoupí celá plejáda alternativních umělců. Program je nabitý od sedmé hodiny večerní až do čtvrté hodiny ranní. Svoji účast potvrdili MOIRE, KANYSTR, OPUKA, INTUITIVE LAB., AKUZATIF, RHYAN HARDEN, RADAR, ALEF, SCREENSAVER, STOCZNIA, CRAB DJS, VAVA a BACHAMUCHA.

V prostoru Bloku 32 se můžete těšit na nové dispoziční uspořádání, interaktivní instalace, kvalitní 6kW zvuk a 18x4,5m trojscreen videoprojekci.

Audio Video Freaks se koná pod zášťitou Krajské galerie výtvarných umění Zlín a za finanční podpory Kulturního fondu magistrátu města Zlína.

Začátek akce je ve 19:00, vstupné bude 150,-Kč.

Neváhejte a přijďte na první koncert WWW ve Zlíně!


WWW

Kapela WWW vznikla v Praze na počátku 90. let, tedy v porevoluční době, v níž se jednotlivé moderní hudební směry v Čechách teprve počaly vyvíjet, zároveň nikdo netušil, že samotný název kapely později dostane zcela nový význam v jiném kontextu. Původně bylo jméno WWW zkratkou anglického "We Want Word". WWW kolem sebe v té době koncentrovali první české nadšence hip hopové kultury, v podstatě byli jednou z prvních rapových kapel u nás, spolu s jejími členy též spoluvytvářeli základy mítní graffiti, breakdancové a turntablistické scény. V pozdějších letech se působení WWW rozšířilo o živé nástroje, kapela působila jako post hip hopový big band a nastínila tak svůj pozvolný odklon od klasické rapové produkce. Texty se též stále více blížily spíše k expresivní a obrazotvorné poezii. V roce 1998 již byla kapela WWW místní legendou, překračující meze žánru, mnoho koncertovala a vydávala jednotlivé skladby na nezávislých kompilacích. Díky spolupráci s většími nahrávacími společnostmi, kapela též okusila, jak chutná tuzemský mainstream. Ovšem nakonec všichni zvolili uměleckou svobodu, což posléze společně s tlaky uvnitř kapely způsobilo rozpad WWW a to těsně před možným, nicméně členy kapely odmítnutým vydáním první desky u SONY BMG.

WWW se vrátily s debutovým albem až v roce 2006, zásluhou hlavní dvojice Ondřeje Anděry a Lubomíra Typlta, která dlouhou dobu toužila kapitolu tvorby WWW uzavřít jasným výsledkem. Též díky nově vzniklému nezávislému labelu Bigg Boss WWW vydala album Neurobeat. Obal desky, je tvořen oživlými variacemy na Typltovy figurální obrazy ze série Pinocchio. WWW volí cestu prezentovat se skrze stylizovanou symboliku, metaforu a definici hip hopu, jakožto prostoru pro autenticitu, která je pro kapelu důležitější než forma. Pro tvorbu WWW je nesmírně důležitá vizuální stránka věci, Neurobeat byl vydán jako v pořadí druhý český duální disk, který mimo audio stopy, obsahuje i autorskou klipovou tvorbu WWW. Tyto klipy byli mimo televizní vysílaní prezentovány i v uměleckých galeriích, staly se též podnětem k sérii přednášek WWW o nových médiích na Akademii Výtvarných Umění. Neurobeatem se kapela přiblížila snu každého umělce vytvořit vlastní, autentický, sdělením naléhavý svět bez závazků k obklopujícím trendům ve tvorbě i životě. Neurobeat se představuje temným, absurdním, ale zároveň poetickým obrazem moderního světa. Hudba je plná útržků hip hopových postupů a z reality nasnímaných samplů, nervózních industriálních zvuků a znepokojivých elektronických struktur. Textová část Neurobeatu je z většiny autorskou prací Lubomíra Typlta a část práce vykonal i Ondřej Anděra. Celá tato deska je de facto audio sbírkou poezie. Typltovy básně jsou občas mlhavé, matoucí a těžko uchopitelné, nicméně o to tady jde! Posluchač je nucen zbystřit, myslet, představovat si. Lubomírovy reflexe vnějšího i vnitřního světa jsou nesmírně zajímavé, velice návykové na poslech. Metafory, eufonie a vůbec široká škála básnických prostředků umocňuje naléhavost básní. Tematická stránka je zaměřena hlavně na individuálního jedince a syrová tragičnost, či sarkastičnost básní tímto způsobem ovlivňuje posluchače od první stopy až po poslední v neuvěřitelném tempu. Rozjasní se vám svět metafor a počáteční těžká stravitelnost zmizí. Každé slovo, předložka, spojka mají svou roli, stejně tak, jako v hudební stránce. Rap Ondřeje Anděry balancuje na hranici rytmické hravosti a stimulujícího, zuřivého a útočného vyzívání. Vše je zmnoženo a dobroušeno jakoby kovovým hlasem zpěvačky Milesy. Koncertně WWW pracují ještě se scratchem a mixy Dj Brainy Thuga, často improvizují pomocí loopovacích zařízení a experimentují se synchronizací s lasery a videoprojekcemi.

WWW slučují postupy hip hopu, industrialu, elektroniky a v čechách jsou občas přirovnáváni ke kapelám jako Beastie Boys, Massive Attack, ale i NIN, nebo Young Gods. WWW byli několikrát headlinery velkých hudebních festivalů v Čechách a na Slovensku a byli nominováni, i získaly několik hudenních ocenění. V současné době se kapela věnuje natáčení nových klipů a vytvoření koncepční, synchronizované vizuální stránky vystoupení.

www.myspace.com/neurobeat
www.biggboss.cz/www

OPUKA
Sdružení Opuka spatřilo světlo světa kolem roku 2000 ve funkcionalisticko-industriálním Zlíně. Na svém kontě má již několik alb, přičemž kritiky nejlépe hodnoceným počinem je album Tycho z roku 2006.
Opuka hudebně těká na hranici ambientních hudebních žánrů s velice specifickým rukopisem, ve kterém lze rozenat click'n'cutové postupy, kombinaci elektroniky s akustickými nástroji či abstraktní soundscapes.
Příznačné je však neustálé experimentování s vlastní hudební produkcí, její zachycení do vizuální podoby či zvukové a obrazové instalace na kterých se podílejí samotní posluchači. Vytváří tak zcela neobvyklý celek, postavený na vzájemné komunikaci mezi zvukem a obrazem, kdy hudba a obraz splynou v jeden neopakovatelný smyslový zážitek. Pro Opuku je důležitý samotný tvůrčí proces, kouzlo hledání, náhoda a věčná inspirace v proměnách a změně úhlu pohledu.

www.picasaweb.google.com/abbjsf8/OSMEHOZARIZLIN2010OPUKA#

MOIRE
MOIRE je volné seskupení kreativních osobností z oblastí videotvorby, hudby, performance a grafického designu. Jeho kořeny a zakladatelé pocházejí z urbanisticko-industriálního Zlína. Vzniklo roku 1996 jako hudební odnož tamní DIY tekno kultury. Později se MOIRE rozrostlo i o videotvůrce. Momentálně má toto sdružení za sebou působení na mezinárodních výstavách Nových médií (Among others-Dortmund, Německo/ Gent, Belgie/ Mediaselect - Nagoya, Japonsko/ atd...), kde se představilo především jako tvůrce interaktivních audiovizuálních prostředí-instalací(), v kterých se snaží zkoumat a osvěžit vztah mezi konzumentem a výtvarnou reflexí. Kromě vlastní produkce av performancí (Time shadows, Dnes projekt Janus) se MOIRE Vjs podíleli svou videoimprovizací na vizuální podobě některých hudebních vystoupeních (Maraca, Rtz Mekanik, Transglobal Underground, Crystal distortion, Audiotrix, Paul B, LTJ Bukem, Čankišou, 103 Coil, Burdon a dalších), tanečních parties (Break4beats/Fléda Brno, Sound headquaters/Cross Praha, Bashment in da Jungle/Zlín), koncertů soudobé hudby(ENH) nebo také na společném projektu s buto tanečníkem Ryuzem Fukuharou.
Na AVF se členové MOIRE představí jednak jako Vjs, ale také i jako tvůrci instalací a dekorací prostoru Blok 32.
www.moire.cz


INTUITIVE LAB.

V roce 2000 objevuje na party v Hackney reggae a dub v jeho pravé soundsystémové podobě, od té doby se začíná o reggae scénu více zajímat a také vznikají první tracky ovlivněné především dancehallem. Postupně začíná nakupovat první sedmipalce a hrát jako selektor Bashment sound systemu. Souběžně s hraním buduje své studio a stále piluje jeho zvuk. V současnosti se jako dj i producent věnuje nejčastěji dubu a jeho spřízněným odnožím.


www.soundcloud.com/obyvatel

CRAB DJ'S

Electro-breakbeat project.
www.soundcloud.com/crabmusic

VAVA
www.moire.cz

AKUZATIF
Akuzatif se narodil v Turecku, kde také začal animaci studovat. V roce 2005 začal studovat na Filmové škole ve Zlíně jako stážista a doposud je studentem animace na UTB, zatím bez diplomu. Projekt Akuzatif obsahuje jak hudební tak vizuální složku. V různých případech může být projevem animace, vjing, street art nebo hudba. Používá různé druhy softwaru a syntezátorů. Hlavní důraz klade na vizuální stránku věci. Nevýhýba se chybám v produkci a nechává je proběhnout. Na AVF vizuálně doprovodí zlínský dubový projekt INTUITIVE LAB. Můžeme se těsit na originalní "živou" energetickou videokresbu, vznikající intuitivně přímo na místě.

www.vimeo.com/akuzatif
www.akuzatif.blogspot.com
www.dyuzgul.blogspot.com


RADAR

Občasný zlínský DJ, produkující vlastní hudbu - hlavně mícháním různých žánrů a stylů (ethno, jazz, trip-hop, dub, dubstep), poslední projekt je hodně ovlivněný dubstepem a je to takový abstraktní obraz rozbořeného města, ve kterém duchové vyprávějí jeho příběhy ...
www.soundcloud.com/radar42/sets/ruins


ALEF

Současná Alefova hudební tvorba se přesunula od agresivního industriálu, melodických elektro beatů a down tempa k AKUSTICKÉMU AMBIENTU - tedy- zkoumaní povahy reálných zvuků v reálném prostředí.
Alef teď zkoumá především akustickou a resonanční povahu železa. (rezavé skulptury na okrajích měst, bronzové sochy, mosty etc..)
Rytmika se zvuky vznikají přímo už při recordingu v plenéru.
Jeho hudebni kompozice je také velmi ovlivněna "filmovou příběhovostí".

www.myspace.com/alefelektronic
www.bandzone.cz/alefelektronik
www.youtube.com/alefelektronik


KANYSTR

Kanystr, pohybující se napříč styly a libující si ve nečekaných kombinacích od strojových repetivních beatů techna, bublajících ploch ambientu, chladnosti powerelectroniky až k jazzové improvizaci. Po nekolika letech DJingu se rozhodl zkusit opět něco nového a pomalu proniká do tajů samplingu a syntézy.
www.soundcloud.com/kanystr


SCREENSAVER

Vizuální mág známý mimo jiné díky spolupráci s dubstepovou Djane Deus ex Machina či s bubeníkem Bj Tzarrem.


STOCZNIA

Audiovizuální senzorická site-specific performance, využívající videoobrazy jako partitury pro přehrávání a kompozici zvukových nahrávek.
Projekt tvoří zvuková experimentátorka a studentka fakulty výtvarných umění v Brně Markéta Cilečková a videopacient Dušan Urbanec.


BACHAMUCHA (etu:)

RHYAN HARDEN

DENDROBATA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.