Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

2 uživatelé půjde

hledání


http://www.cinoherniklub.cz/hry.php?id=258

Nejnovější hra nejhranějšího současného světového dramatika Martina McDonagha. Nyní v české premiéře v Činoherním klubu, režíruje Ondřej Sokol.

Martin McDonagh
Ujetá ruka ve Spokane

Nikdy nechtějte prodávat někomu ruku, která mu nepatří. Odstartuje to mnoho problémů…
Velmi veselá a černá komedie.

Světová premiéra nové hry Martina McDonagha se uskutečnila v březnu 2010 na Broadway v Gerald Schoenfeld Theatre v režii Johna Crowleye (hrají Christopher Walken, Antony Mackie, Sam Rockwell a Zoe Kazan). Pro Činoherní klub hru přeložil (jako předtím Osiřelý západ a Pana Polštáře) Ondřej Sokol. McDonaghovou nejúspěšnější hrou dodnes zůstává jeho prvotina Kráska z Leenane, za kterou mj. obdržel Cenu londýnských kritiků pro nejslibnějšího autora. Kráska z Leenane je součástí tzv. Connemarské trilogie, do které patří ještě Lebka z Connemary a Osiřelý západ. Autorovo dílo pokračuje tzv. Aranskou trilogií, sestávající z her Mrzák inishmaanský, Poručík z Inishmooru a Smrtky z Inisheeru. Další hrou byl Pan Polštář.
V roce 2006 získal McDonagh Oscara za svůj autorský krátký film Six Shooter. Poté vstoupil v jednání se společností Focus Features, jehož výsledkem byla nabídka režírovat film podle vlastního scénáře. Tento film (za který získal cenu BAFTA za originální scénář a za nejlepší původní scénář nominaci na Oscara) byl uveden do kin v roce 2008 pod názvem V Bruggách.

Martin McDonagh (1970) je
v současnosti druhým nejhranějším dramatikem na světových divadelních scénách (jeho hry byly dosud přeloženy do jedenačtyřiceti jazyků), hned po Shakespearovi.

ZAZIVMETRU
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
IRA --- 18:41:43 30.12.2010
Ja pujdu:)