Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

4 uživatelé půjde

hledání


http://vegspol.cz http://www.toulcuvdvur.cz/

Zveme Vás srdečně na pátý ročník Vegetariánského dne. Přednášky, promítání, diskuze, vaření a mnoho dalšího. Vstup zdarma.

5. října 2008, Toulcův dvůr, Praha, od 12 hodin. Jak se tam dostanete: Metrem ze stanice metra Skalka (trasa A) nebo Opatov (trasa B), autobusem číslo 177, na zastávku s názvem Toulcův dvůr nebo Tramvají č. 22, 26 na zastávku Na Groši, na křižovatce na které vystoupíte odbočit doprava směrem z centra, po 50 metrech zahnout do uličky napravo, přejít lávku přes Botič, kolem základní školy a za ní doprava do kopce po schodech. Těšíme se na Vás !

Vegetariánský den – program

12:00 Koncert - Doc. Vlastislav Matoušek, PhD. & Schola Specialis Familiae

13:00 Psychologické a sociální aspekty vegetariánství - Mgr. Jitka Medřická DiS. Výsledky největšího dotazníkového průzkumu mezi vegetariány, kterého jste se možná také zúčastnili. Proč jsme vegetariány, kdy se jimi stáváme a na jak dlouho, hledáme vegetariánské partnery?

14:00 Vegetariánství a děti – školní stravování. Je možné stravovat děti ve školách a školkách vegetariánsky – příklad úspěšného projektu.

14:20 Vegetariánství a ekologie – Ing. Richard J. Barták CSc., Jak souvisí konzumace masa a vegetariánství se stavem životního prostředí. Jak se chovat ekologicky.

15:00 Koncert Schoola Specialis Familiae

15:30- Speciální host Mgr. Felix Hnat, Rakousko, Vegane Gesselschaft Österreich. Situace v propagaci veganství a ochrany zvířat. Felix Hnat je předsedou rakouské Veganské společnosti. Za své aktivity byl bez řádného obvinění přes 3 měsíce držen ve vazbě ve vykonstruovaném procesu proti rakouským ochráncům zvířat.

16:20 Kurz vegetariánského vaření – Tomáš Popp Naučte se vařit bez masa a živočišných produktů.

17:00 Vyhlášení ocenění Vegetarián roku, Kniha roku a Vegetariánská restaurace roku 2008.

17:20 Hřbitov na talíři – Jan Šťastný Triky a podvody potravinářského průmyslu, přísady živočišného původu a jak se jim vyhnout. Na co si musí vegetariáni dávat pozor. + diskuse a dotazy k vegetariánské a veganské výživě.

17:50 Velkochovy drůbeže a prasat v praxi - Martin Hyťha, Děti Země Jak, čím a proč trpí drůbež a prasata ve velkochovech. Zkušenosti po třech letech řešení jednotlivých kauz velkochovů - aneb co lze prosadit prostřednictvím úřadů a jak se uzavírá „smlouva s ďáblem“.

18:25 Dějiny vegetariánství – Jak jsme argumentovali před 2200 lety a co tvrdili naši odpůrci.

KOCHANSKIT
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ELS --- 12:23:03 29.9.2008
RESOLUT: Škoda, no... Tak kdyžtak zas za rok... ;)
RESOLUT --- 0:20:26 27.9.2008
Ach jo, ja se tam tenhle vikend stopro nedostanu :/