Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

25 uživatelů půjde

hledání


http://www.palacakropolis.cz/program/2010-12-15

Velkolepé oslavy XX. narozenin respektovaného britského hudebního vydavatelství neminou ani Česko, kde mají „ninjové“ velmi početné publikum.

Vstupenky (Prodejní místa)
Kč 390 – Předprodej – Prodej v Akropoli – Ke stání
Kč 450 – Předprodej 2 – Prodej v Akropoli – Ke stání
Kč 550 – Na místě – Prodej v Akropoli – Ke stání


Velkolepé oslavy XX. narozenin respektovaného britského hudebního vydavatelství neminou ani Česko, kde mají „ninjové“ velmi početné publikum. V pražském Paláci Akropolis v rámci speciálního vydání Euroconnections ve spolupráci s koncertní nocí Conference 15. prosince 2010 vystoupí fenomenální projekt DJ Food a žhavé jméno, naděje vydavatelství Grasscut.

Před 20 lety se v Evropě stala řada přelomových věcí. Rozpadl se Sovětský svaz, v jeho satelitech, mimo jiné i v tehdejším Československu, nastartovalo svobodné, často divoké podnikání, Evropané začali proudit přes padlou železnou oponu z východu na západ a opačně. Jihoafričan Nelson Mandela opustil vězení, Tim Berners-Lee protokolem World Wide Web nastartoval internet. A v té době se dva mladí angličtí DJs a producenti Jon More a Matt Black vrátili z turné v Japonsku, kam je pozval tamní label bullsh*t a zatoužili po vlastní firmě. Ti pánové známí také jako Coldcut v září roku 1990 založili vydavatelství Ninja Tune.

Dvacet let! Dvacet zatracených let. Někdy to ani moc neznamená, ale pro nezávislý label je to o dlouhá doba. Takže se jde slavit. Jde se na party. Po celém světě a také v Praze.

První z pražských narozeninových velvyslanců Ninja Tune Blacka projekt DJ Food proslul především výtečnými mixovanými kompilacemi Jazz Brakes series, přičemž celosvětový věhlas mu přineslo třetí vydání. Skvělý mix breaků, jazzu, hiphopu a rozmanitých samplů z tracků vydaných na Ninja Tune, staví chlupy na rukou. V minulosti se pod hlavičkou DJ Food skrývalo několik lidí, mimo jiné i samotní Jon More a Matt Black, dnes je to pouze Strictly Kev. A právě toho uvítá pódium Paláce Akropolis.

Jako protipól DJ Fooda, matadorovi „ninjů“, z letadla na Ruzyni vystoupí dvojice Grasscut, což je vlastně takový narozeninový dárek, který Ninja Tune nadělili sami sobě a svým fanouškům. Jejich debutové album s tajemným názvem 1 Inch/1 Mile vyšlo letos a z playlistů BBC se zdá, že to bude žhavý kandidát na downtempovou desku roku. A to pánové Andrew Phillips a Marcus O’Dair první velké vystoupení absolvovali teprve před dvěma lety na festivalech Loop a Big Chill. Ostatně o remix už je požádali například Simon Green aka Bonobo nebo v Praze neuvěřitelně populární norští Jaga Jazzist.

Kdo vlastně jsou Andrew Phillips a Marcus O’Dair? Druhý jmenovaný je respektovaný a mnohokrát oceněný skladatel filmové a televizní hudby. Před časem mu vyšel soundtrack k filmu Home. V Crasscut zpívá a je mozek projektu. Marcus O'Dair chlubící se klasickým hudebním vzděláním ho skvěle doplňuje.

Pokud tedy chcete prožít unikátní narozeninovo-vánoční večírek s old a nuskulery ze stáje Ninja Tune, stavte se 15. prosince na Žižkově. Dárky nenoste, ty bude rozdávat NINJA TUNE a pořádající agentura Barometr ve spolupráci s Palácem Akropolis.

Vstupenky v předprodeji od 11.11.2010 v obvyklých předprodejích nejlevněji však v Paláci Akropolis.

Více info na www.cnfrnc.cz

Související odkazy
Ninja Tune XX
DJ Food

22:30 Divadelní bar
Vstup zdarma.
DJs bica fool ezop

22:30 Malá scéna
Vstup zdarma.
DOUBLE IMPACT DJs Autist, Lay up, Izstvy, Bebe
freestyle

BARCIA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
FATBEAR --- 13:55:50 16.12.2010
mno ja byl na 2 minuty taky sem to nestihnul ...
DOMIE --- 12:59:09 16.12.2010
tak jak?? pocitam ze mazec:D
souhrou nestastnych nahod jsem se nebyla ani podivat:((
LEONID_EK --- 8:21:49 14.12.2010
nejede nahodou nekdo z brna s volnym mistem?
AUTIST --- 15:15:49 12.12.2010
BARCIA: zmen to, takova ostuda naka neznama spidkorova dýdžejka tam napsana)))
DOMIE --- 9:10:36 7.12.2010
BARCIA: mmm, no proste produkcni pro divadelni bar to podelal, zapomnel ze uz to slibil bicovi a napsal tam nas... bohuzel... me to tez mrzi, ale bohuzel pravda je takova, ze oni to meli domluvene driv.(
BARCIA --- 23:51:48 6.12.2010
DOMIE: a jak to ze tam nebudete ?

BICA: a ty to tam doufam pekelne roztocis :)
DOMIE --- 11:29:32 6.12.2010
BICA: jj, nastal informacni sum a na divadelnim baru bohuzel nebudou tri gracie nybrz bica a spol. toz at se zadari!!
BARCIA --- 19:44:39 5.12.2010
super kuju *
BICA --- 14:13:19 5.12.2010
tady je skutecna sestava na divadelni bar:
http://insidekru.phatbeatz.cz/events.php?m=details&id=900