Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

8 uživatelů půjde

hledání


Cocojamin production live
Letouni soumraku
Teatro Truhla
Jiří Hugomír Hejda
Paul Punkrábek

Pro ty z Vás, kdož nechtějí propadnouti podzimní melancholické náladičce, připraveno jest představení dosud nevídané a částečně neslýchané.

Yettey na srozuměnou dává, že pro odvážné připraven jest odlet na křídlech Letounů soumraku, kteříž navštíví nás z krajů dalekých pacovských i blízkých pražských a unesení prostředkem blues jest připraveno za sluncem. Ku namíchání léků proti chmurné nenáladě jesenní chystá se Cocojammin Production se svým live setem a váženými hosty. Aniž potěšení oka opomenuto není – Teatro Truhla připraveno hlásí loutkové představení. Proti špatné náladě a pro mysl plnou snění, vystoupí Jiří Hugomír Hejda a jeho autorské čtení. V neposlední řadě navštíví nás Paul Punkrábek a jeho výtvarné překvapení.

Tož dílo dokonáno jest v pražském Cross clubu v měsíci poslední úterý pod souhrnným názvem HuLiDi – hudba, literatura, divadlo.

Večírek za všechny prachy - vstup jako vždy zdarma


DIVADLO

Na počátku devadesátých let se na Malé Straně zjevil loutkářský soubor Ochotnice z Kampy, jehož jediným členem, hercem a režisérem byl tehdy Pavel Truhlář. Hrával o nedělích v místních knajpičkách pro radost dětem i dospělým. Tehdejší jeho repertoár tvořily všem dobře známé pohádky, jako například O Smolíčkovi pacholíčkovi a draku Bedřichovi a jiné. Na přelomu století začal soubor spolupracovat s původní hudební kapelou Sketa Fotr.
Živá hudba propojená s loutkovým divadlem alternativního a ochotnického stylu měla za následek úspěch a nebývalou popularitu nově složeného souboru. Nadšení diváci si každým rokem žádali nové premiéry a tak vzniklo několik představení, která se s úspěchem hrají dodnes: Námořníci, Muzikanti, Třináctery hodiny, Guliver v Liliputu.
V roce 2006 se soubor reorganizoval, změnil jméno a založil odbory. V současné době hraje pod názvem Teatro Truhla a jeho členy jsou kromě stálého principála souboru Pavla Truhláře i další vynikající multimediální umělci Martin Růžička, Jan Kroupa a Jan Čáp.


HUDBA

Pražský producent a zpěvák Coco Jammin (aka Cocoman) se pro tentokrát představí čistě ve své producentské inkarnaci. Speciálně pro HuLiDi připravuje se svým dlouholetým spolupracovníkem Jr. Delayem své první setkání s livesetem. Pokus, kterého budete moci být svědky, se bude pohybovat převážně v dubových vodách a dočkáte se i hostů v podobě Kateřiny Evy na perkuse a Honzy Richtra na saxofon. Nikdo neví, co se vlastně stane. Po livesetu nastoupí Coco Jammin osamocen a plynule naváže setem z vlastní produkce, který vás postupně přenese od dubových temnot přes raggajunglová skaliska až do moře různých fůzí od techna po polku. Nejlépe to asi ilustruje úryvek z jednoho Cocomanova rozhovoru: "Když hraju jako Coco Jammin svojí produkci, občas zažívám, že se publikum mění podle toho, co zrovna hraju. Když hraju drum'n'bass, odejdou ještěři, když hraju rychtu, odchází reggaečkáři, atd. Ale pro mě to funguje jako celek, začnu hrát reggae, postupně dojdu do raggajunglu a drum'n'bassu až po raggatekk a experimenty. Chápu, že každý má rád něco, ale o to víc ocením, když se někdo vykašle na to že "kámo, já jedu rychtu", a projde si se mnou celý můj set jako příběh. Mám i několik tracků, kde se vystřídá víc "žánrů" během pár minut, to se pak ortodoxní typy naběhají."


První zmínky o souboru Letouni soumraku - blues band se objevují v roce 1995, kdy se v jihočeském městě Pacově zažíná scházet náhodná formace hudebníků za účelem společné konzumace lihovin a příležitostného vystupování. Více než přiléhavý název skupiny pochází z australského nářečí tamních domorodců a jeho trefný překlad byl poprvé použit ve spojitosti s pojmenováním skupiny na jaře roku 1995 během jednoho z tehdy tolik oblíbených Mykologických sněmů ve známé holešovické restauraci U Houbaře. Hudební těleso bylo původně složeno výhradně z pacovských rodáků, přátel dvanácti taktů: Pastora, Duchouna, Oudyho, Václava, Filipa Zoubka a Jiřího Hugomíra Hejdy. Dva posledně jmenovaní ho dovedli do současné podoby a také k charakteristickému zvuku. Za dobu poletování se v souboru vystřídalo mnoho renomovaných muzikantů, z nichž mnozí si dodnes rádi přijdou občas zahrát a okořenit tím již tak šťavnatá vystoupení. Kapela stylově čerpá z odkazu Howlina Wolfa, Johnyho Lee Hookera a dalších černých bardů, kteří v padesátých letech vyhrnuli brázdu, jež dosud nebyla nikým překročena. Hudba Letounů je z části založena na převzatých, z části vlastních melodiích, ale převážně s českými texty Jiřího Hugomíra Hejdy. Avšak na každém koncertu zazní i mnohé bluesové evergreeny v originále.

V současné době kapela předvádí své kousky v řadě zábavních podniků především v Praze, ale nebrání se ani zájezdním vystoupením v regionálních klubech a nálevnách. Každým rokem letouni odehrají né více než třicet koncertů. Proto, zvláště pak v případech zmíněných výletů za hranice hlavního města je třeba pozorně sledovati místní kulturní přehledy a předejít tak případným zklamáním a rodinným tragédiím, kvůli promeškané šanci zhlédnout leteckou estrádu v plné parádě.

Těm z vás, kteří ještě neměli tu možnost, letu se zúčastniti osobně, ani nezaslechli pořady rádi REGINA - Blues Time a Music Hall, možno jen doporučit návštěvu některého leteckého večera a na vlasní kůži vychutnat onu báječnou atmosféru a dech beroucí výkony hudebníků a nasávat ty toliko zrádné melodie a lihoviny až do rána. Nechť let je vaší bílou holí v temnotách velkoměsta. Protože vězte, kdo jednou jedinkrát letu zakusí, již jiného dobrodiní nežádá a statků světských domáhati se nemusí.

www.crossclub.cz
www.yettey.cz
http://marionety.com
http://www.letouni.com
http://www.facebook.com/pages/Coco-Jammin-Production/159642631095

BOLDRIK23
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.