Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


www.divadlo-leti.cz

V. Klimáček - Aupairky 30.11. 20:00
M. Ravenhill - Bazén (bez vody) 1.12. 20:00
H. Eliášová - Cyberlove - scénické čtení - 2.12. 20:00
M. O'Rowe -

V. Klimáček - Aupairky 30.11. 20:00

Holčičí komedie, v níž se objeví muž a vůbec to nevadí. Novodobá pohádka o tom, jak se chudá dívka vydala do světa štěstí hledat, nekončí vždy svatbou se spanilým princem.
Viliam Klimáček věnoval tři čtvrtě roku studiu autentických materiálů, které se staly východiskem hry Aupairky (ve slovenském originále In da house). Vytvořil koncentrovaný příběh tří au pair v Londýně, které na večírku v bytě domácích, kteří na víkend odcestovali, vzpomínají na komické i smutné situace ze své práce, přičemž na povrch postupně vyplouvají frustrace, komplexy a neschopnost změnit svůj život k lepšímu.


M. Ravenhill - Bazén (bez vody) 1.12. 20:00

Zničili jsme si život. Omylem jsme se dali na umění a nikam jsme nedospěli. Teď už je pozdě objevovat svůj talent...
Bazén (bez vody) je vtipnou a místy krutě přesnou studií přátelství a jeho odolnosti vůči závisti a zášti. Jak se skupina nepříliš úspěšných, životem otlučených umělců, kteří se přátelí již řadu let, vyrovná se závratnou kariérou jedné z nich? Je správné využít šance za každou cenu? Je správné jít přes mrtvoly? Co všechno člověk udělá pro úspěch – nebo aby někomu ublížil?


H. Eliášová - Cyberlove - scénické čtení - cyklus 8v8 2.12. 20:00

Existenciální kyberkomedie o tom, co se stane, když do vyhořelého manželství ajťáka a noční recepční vstoupí počítač se "zvláštním tunningem". Virtuální realita, kybersex, počítače a mnohem víc... ale co náš svět?Neutopí se v moří kabelů ajťáka Honzy?

po skončení následuje

Mejdan pětiLETÍ
Narozeninový mejdan u příležitosti pátých narozenin Divadla LETÍ, kde nebude chybět hodně jídla a pití a skvělá hudba kapely Legendary Buccaneers of Ropekarion s frontmanem Richardem Fialou!

M. O'Rowe - Terminus 4.12. 20:00

Pohádka o třech lidech, kteří se ocitli ve fantastickém světě sériových vrahů, andělů pomsty a láskou posedlých démonů.

Nejnovější text jednoho z nejzajímavějších současných irských dramatiků, Marka O'Rowea, tvoří 3 monology ze současného Dublinu. Dvě ženy a tajemný mladík v nich vyprávějí drsné příběhy, zpočátku realistické, později mystické, prostoupené démony a anděly, jakoby se postavy na své cestě nočními zákoutími města v deliriu propadaly do očistce či rovnou pekla. Postupně také vychází najevo, že mají víc společného, než se na první pohled mohlo zdát.

Terminus je velmi temná hra, zneklidňující a krutá, ale také plná černého irského humoru.

vybrali jsme z recenzí:

"Důležitou roli mají v inscenaci projekce VJ Aeldryna a Barbory Herchlové složené z deformovaných filmových sekvencí a naivistických, řeklo by se, loutek promítaných do filmu skrze přístroj připomínající někdejší školní meotar. Působí to svěže a občas hravost projekcí ironicky komentuje děje v popředí. (...) Na premiéře uhranul Richard Fiala..."
Roman Sikora, Český rozhlas

"Ze všeho nejvíc hra připomíná strukturu hudební – je čímsi jako kantátou či fugou. Jazyk příběhu (v překladu, či spíše přebásnění Ester Žantovské) má blízko k blankversu, a na druhé straně k rapu a hip hopu. Můžete si vybrat. Drsnost renesančních autorů k není od drsnosti dneška zas tak moc vzdálená, jak by se zprvu mohlo zdát. Veršované vyprávění protagonistů, nešetřící skatologickými výrazy, má tak v sobě zvláštní kontrapunkt sprostoty a patosu, banality a vznešenosti(...)Divadlu Letí se daří objevovat skutečně překvapivé dramatické kousky, trvalá spolupráce s výhradně mladými tvůrci (ve všech oborech) je pak řadí mezi to nejprogresivnější, co je možno na českých scénách vidět."
Jana Soprová, Scena.cz

"Provokativní (převážně anglicky psané) hry a odvážný režijní přístup. Takové jsou inscenace Divadla Letí (...) Největším zážitkem je sériový vrah Richarda Fialy..."
Josef Rubeš, Metro

"O'Rowe napsal hru v normálním, dnešním jazyce, a přitom ve verších - a to je zběsilá kombinace, se kterou si mladá překladatelka kruva drát (jak se říká v inscenaci), poradila s velkou pokorou a zároveň průkaznou básnickou fantazií."
Veronika Bednářová, Reflex

RASTADELIC_T_
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.