Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


http://www.freemusic.cz/kratke-zpravy/16534-pro-krtiny-ave-agony-ma-vanessa-prichystane-take-elektri

U příležitosti křtu svého alba představí na pódiu i jeden neobvyklý artefakt: elektrické křeslo od Pablo de Saxe, kopii smrtícího nástroje, na němž by

Začátky Vanessy sahají do roku 1990, kdy se potkali Daniel Rodný se Samirem Hauserem. Spojení Rodného nadšení pro elektronickou hudbu a Hauserových naturalistických textů brzy slavilo úspěchy a alba Disco Bastards, Flashback a Monogamy dnes patří mezi klasiku tuzemské elektronické scény. Proslulost Vanesse přinesly také na v Česku na svou dobu hodně odvážné koncerty: diváci byli od skupiny odděleni pletivem, na plátně pak běžely futuristické projekce, ve které se jakoby mimochodem potkávaly útržky porna, tváře masových vrahů a optimistické počítačové animace. V roce 1995 však Rodný odchází a nahrazuje ho fanoušek industriálních zvuků a všech starých elektronických přístrojů Mirek Papež. Společně pro label EMI vydali album Vanessa Gun, ale vzápětí si dávají tvůrčí pauzu.

V posledních letech na sebe Samir Hauser upozornil jako Bruno Ferrari, zatímco Papež vdechnul život celé řádce úspěšných projektů (Moimir Papalescu And The Nihilists, Magnetik, The Stylists). Zhruba před dvěma lety pak Hauser spolu s Rodným začínají přemýšlet o znovuobnovení skupiny. Kromě nich a Mirka Papeže se okolo vznikající comebackové desky točil také bubeník Jarda Stuchlý z Michael´s Uncle a elektronik Jakub Horák. Dozor nad albem si vzal Alexander Hacke z Einstrürzende Neubauten, třináctiskladbová kolekce dostala název Ave Agony a vyšla 5. prosince na značce X Production.

SWINE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.