Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

4 uživatelé půjde

hledání


www.freshflesh.cz

Nejčerstvější česko-slovenské maso se představí 30. října v tiskárnách Rudého Práva.


FŘESH FĽESH Obal to rozbalí. Až na dřeň povrchnosti!Nejčerstvější česko-slovenské maso se představí 30. října v tiskárnách Rudého Práva.Tisková zpráva projektu Fřesh Fľesh – prostor pro kreativní konzumaci(Praha) – 30. října 2010 se v prostorách bývalé tiskárny Rudého Práva na pražském Florenci uskuteční již jedenáctý Fřesh Fľesh – prezentace těch nejčerstvějších umělců z Čech a Slovenska. Specifická párty jich představí na tři desítky – divadelníky, filmaře, výtvarníky, koncepty ale i fashion a hudbu. Tématem 11. Fřesh Fľesh párty se stal OBAL, který, jak návštěvníci uvidí, nemusí být vždy nutně „povrchní“.Fřesh Fľesh vznikl jako projekt na podporu mladého umění a jeho pohybu v rámci česko-slovenska. Na svých akcích nabízí umělcům možnost půlhodinového vystoupení před novým publikem. Trvale usiluje i o své rozšíření na Slovensko a do dalších regionů. „Rádi bychom v roce 2011 představili naši uměleckou párty v Bratislavě a Brně. Rozhodně nechceme zůstat uzavření jenom v Praze“, říká producent Adam Ondráček.Pro každou akci jednotlivě se snaží produkce Fřesh Fľesh vyhledávat nové a specifické prostory a pohrát si více se site-specific rovinou živého umění. Připravovanou speciální edicí Fřesh Fľesh Mag Nový rajón chce podnítit expandování čerstvého umění do míst, která k těmto účelům nikdy v minulosti nesloužila  (různé industriální a hospodářské budovy v Praze a jejím okolí). Pro Obal bylo takto znovuobjeveno bývalé sídlo Rudého práva – třípatrová budova z konce osmdesátých let. „Konkrétně se jedná o obrovskou závodní jídelnu, jedno patro kuchyně a jedno patro ledniček. Těmi budou například diváci do objektu vstupovat, takže se hodně těšíme na to, jak prostor zpracuje scénografie,“ říká k prostorům režisérka akce  Martina Šáteková. Právě scénografie prostoru je jednou z důležitých specifik Fřesh Fľesh akcí. Pro každý večer zvlášť je osloven scénograf (tentokrát Robert Gabriš a Ivana Macková vystupující pod společným jménem StageImpuls IvRob (sk)) , který má možnost využít veškerých prostředků současné vizuální režie obohacující klasickou scénografii o další prostředky (performance, zvuk, video atd.). Tématická je i výzdoba a navigace, včetně kreativního konceptu půlnočního překvapení či předělů mezi jednotlivými bloky a přestávkami. Instalovat se začne tentokrát už dva dny předem a zájemci se můžou přijít podívat na probíhající přípravy.

     

Na říjnovém večeru tým Fřesh Fľesh představí divákům například nadějný elektronický projekt slovenské dvojice Seas (sk).  Andrea Chreňová a Martin Bastyjan Sedlák se poznali během studií v multimediálním ateliéru na VŠVU, později přizvali ke spolupráci Vje Beno M. Santiaga. Skladba DnB beatů a hravých klávesových melodií, kterou má v reřii Martin, je oživena kvalitními a vtipnými slovensko-anglickými texty z pera Andrei. Vzniklý celek je pak velmi efemerní – šílený, živý, veselý, smutný, ale hlavně originální. Hudebníci vystoupení pokaždé improvizovaně obměňují a spolupracují s dalšími umělci. „Teraz koncom roka sa chystáme natočiť 3D videoklip v spolupráci so štúdiom ENIAC. A samozrejme oženiť vlastné CD  - aby si nás nákupnochtiví fanúšikovia konečne mohli založiť do obalu, medzi Michaela Jacksona a  Avatar.“, vysvětluje s nadsázkou Andrea Chreňová v rozhovoru pro Fřesh Fl´esh Mag.          

     Další chuťovkou večera bude určitě Michaela Knížová alias Nynewe (sk) a její performance Slávnosť Svätej Agáty. Toto provokativní vystoupení významově reinterpretuje akt umučení: destrukce ženského těla reprezentujícího temnou sexualitu se tady stává radostnou oslavou těla jako erotického symbolu a životadárnosti skrze hostinu servírovanou přímo na těle umělkyně ležící na jídelním stole. V průběhu večera dále vystoupí Samuel Neduha (cz) se site-specifickou divadelní performance s příznačným názvem BezObalu, nezkrotné trio Dzivé (sk) představí svojí action painting performance, na projekčním plátně uvidíte sérii krátkých filmů Martina Špirce (sk) a Jan Faukner (cz), student fotografie na FAMU, představí sérii kompozičních fotografií. Profily celé řady dalších vystupujích naleznete na www.freshflesh.cz.

    Kromě volného umění se tradičně na akci představí i design a fashion, tentokrát v podání tří módních značek Animaler (cz), Karel a Hynek (cz) a Fifle (cz).

     

Konečně projekt startuje hned 5. listopadu svůj vlastní magazín, Fřesh Fľesh Mag – nová síť pro čerstvé umění,  který se bude věnovat především vytváření profilů mladých umělců a kulturnímu networkingu v podobě informací o financování, uměleckých projektech, residenčních a dotačních programech.

     

     

Začátek akce je v 19:00, pro novinářské akreditace se dostavte o hodinu dříve anebo kontaktuje produkci. Vstupné na akci je 100,- (včetně welcome drinku) a lístky jsou k zakoupení před začátkem akce.Projekt Fřesh Fľesh realizuje Art Forum Prague.

 

Kontaktní osoba:

Markéta Londinová /press

Ph.: 00420 777270158

mail: press@freshflesh.cz

www.freshflesh.cz

Více o projektu také audiovizuálně na: http://vimeo.com/13177260

 

 

Fresh (en): čerstvý, drzý, nezkušený, veselý, právě vyšlý, novopečený

Flesh (en): flákota masa, krmit syrovým masem, smyslnost


 

FŘESH FĽESH (CZ/SK)


FRESHFLESH
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
OPRAH --- 9:30:55 30.10.2010
ajajajaj, pozdě přišla pozvánka, musíám do práce...