Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

54 uživatelů půjde

hledání


http://www.imagehosting.cz/?v=diy105x297.jpg


Udělej si sám
Není to tak dávno, co jste si mohli v plzeňském Světovaru vychutnat kulturní akci - Světovaření, tehdy tato akce naznačila, jakým směrem by se také mohlo ubírat využití bývalého pivovaru. Od 16. listopadu vás tedy zveme na multikulturní festival - „Udělej si sám“.

„Udělej si sám“ je vlastně happening, jehož spoluiniciátory jsou mladí lidé. Volně vychází z přístupu, v západních zemích nazývaném Do it yourself – v už...ším pojetí jde vlastně o realizaci kulturních aktivit bez majoritní podpory velkých firem, státních subjektů či intenzivního marketingu. Akce je závislá na svépomoci organizátorů a často i vystupujících umělců.

Program těchto festivalů je postaven na tvůrčích dílnách, hudebních i divadelních představeních, výstavách a přednáškách s videoprojekcí, navíc vás čekají i zajímavé performance nebo módní bazar. Můžete si zde prohlédnout obrazy, poslechnout hudbu, popijete čaj nebo si povídáte s přáteli u baru, koupíte si undergroundový časopis… podíváte se na film nebo divadlo a nakonec jdete domů plni nových zkušeností a nápadů.

Během 4 dnů se na happeningu představí více než 50 aktérů z různých uměleckých oblastí. Uvidíte působivé módní přehlídky, breakdance, graffiti jam, ale také light či teatrální fireshow. Potvrzení jsou hudební skupiny jako Vanessa, Jakost, Štěstí, Different Disco, dále pak djs z Ohm Square, Quadrant, vynechat ale nemůžeme ani Joshuu ze 100°C nebo kluky z Broken Beatzz a Skenky Pilsen.

Cílem projektu „Udělej si sám“ je jednoduše kulturní oživení areálu Světovar, prostřednictvím tvůrčího pobytu plzeňských i mimoplzeňských umělců. Je dalším důvodem, proč bude Plzeň Evropským městem kultury. Festival proběhne 16. - 21. listopadu 2010 v Plzni na Slovanech.

METOD
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GENERIXX --- 16:36:13 18.11.2010
Tjo, skoda ze je to az v Plzni. Vypada to nadmiru zajimave :)
MJUGEN --- 11:48:29 18.11.2010
pěkné to tam máte