Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

1 uživatel půjde

hledání


myspace.com/menuevent

Další pokračování královéhradecké klubovky MENU. Od 21:00 hodin se v klubu LaPutika představí rakouští PENDLER a Hugo & Zoe.

Skupinu PENDLER založili v roce 2005 jako studiový projekt vídeňští umělci Sabine Marte, Markus Marte a Oliver Stotz.
Slovo „pendler“ znamená něco jako dojíždějící nebo příměstský a označují se jím vlaky, které vozí lidi do práce. Kapela si tento název nezvolila jen proto, že její členové musí často cestovat přes celé Rakousko, aby se setkali, ale zejména kvůli tomu, že přesně vyjadřuje jejich tvorbu – vždy stylisticky pohyblivou a nikdy jednoznačně definovatelnou.
Oliver Stotz hraje kromě skupiny Pendler také v rakouské electro-popové formaci Gustav, Markus Marte v psychofolkové skupině Mose a Sabine Marte byla součástí feministické formace Sv. Damenkraft a dnes patří k uznávaným rakouským videoumělkyním.
Kombinací rozličných schopnosti jednotlivých členů, kteří pocházeli z různých uměleckých scén – videoart, performance, weird folk, elektronika, post-rock, vznikla organická sloučeninu zvuků a obrazů a také jejich první album You come to me (2006). Jednoduchost provázenou touhou po experimentování převedli do koncertní podoby, doprovázené výrazným videoartem (za nímž stojí převážně Sabine a Oliver). Prezentují se tak živě jako multimediální skupina efektivně si pohrávající s popovým a folkovým výrazem. Druhé album We went from destruction (2009), které je popovější a postavené zejména na beatech v kombinaci s temnými Sabininými texty pak přivážejí působivé koncertní podobě.

www.pendler.klingt.org


Brněnští Hugo & Zoe jsou zdánlivým rodinným podnikem. Projekt, který je postaven na 8bitovém zvukovém minimalismu, v současnosti tvoří Ondřej Merta, Johana Merta, David Merta a VJ Václav Peloušek (jenž vystupuje obvykle vždy pod jiným pseudonymem).
Kombinací éterického zpěvu s anglickými a hebrejskými texty (Johana) a hudebního podkladu postaveném na 8bitové zvukové výbavě gameboye (Ondřej) vzniká naprosto kompaktní a hravá písňová tvorba s vlastní poetikou a zdánlivou dětskou naivitou. Sestava se příležitostně rozrůstá, ovšem prvek živého elementu v tomto případě klarinetu (David) je již nedílnou součástí zvuku této stále populárnější formace současné hudební scény.

www.myspace.com/hugoundzoe

MENU
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.