Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

15 uživatelů půjde

hledání


http://rytmy.afro.cz/

Festival africké hudby a tance.

Účinkující: Sidiki Camara, Mohamed Cissé, Ondřej Smeykal, Pararingapatam, TiditadeFestival africké hudby a tance Rytmy Afriky, oslaví letos své páté narozeniny. A to skutečně velkolepě – poprvé v Praze vystoupí malijská bubenická star Sidiki Camara se svým bandem.
Hvězdnou sestavu doplní tanečník Mohamed Cissé, sólista guinejského národního souboru Les Ballets Africains a výběr nejzajímavějších domácích projektů spjatých s africkou hudební tradicí.

vstup: 240,- v předprodeji / 290,- na místě


Hlavním záměrem Rytmů Afriky je představit různé podoby africké kultury a současně také upozornit na možnosti smysluplné pomoci africkým zemím. Kromě hlavního kulturního programu připravují organizátoři již tradičně i program doprovodný – prezentaci neziskových organizací pomáhajících v Africe, prodej výrobků chráněných dílen v Africe, představení Fair Trade, atd.

„Myšlenka uspořádat festival vznikla v roce 2005, v průběhu hudební stáže v Guineji a Mali“, říká David Oplatek, jeden z organizátorů. „Chceme publiku přiblížit fascinující svět západoafrické polyrytmie, představit nejlepší kapely z domácí scény a zároveň je konfrontovat se světovými hvězdami. Afrika nerovná se automaticky chudoba a války, pro nás je to především nevyčerpatelná studnice hudební inspirace“.

JULYZ
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JULYZ --- 10:12:27 25.10.2010
muzikanti dobrí ale zvuk teda obecne dosť zlý. neviem či zvukárom alebo priestorom.
DAWYT --- 9:11:29 25.10.2010
bylo to dobry, az na smeykala, to me zklamalo, proc to tak dlouho trvalo zapojit?, zahral 4 kousky a konec...
JULYZ --- 14:36:29 22.10.2010
už zajtra :o)