Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

hledání


Podíváme se do zemí kávy, banánů, sopek a indiánů – Guatemaly, Belize, Hondurasu, Salvadoru, Nikaraguy, Kostariky a Panamy.

Cestopisnou projekci z pravidelného cyklu „Pouští i pralesem“ předvede žurnalistka a cestovatelka Jana Troupová.

Podíváme se do zemí kávy, banánů, fazolí, sopek a indiánů – Guatemaly, Belize, Hondurasu, Salvadoru, Nikaraguy, Kostariky a Panamy, kde vyvstaly následující otázky. Je špatné jíst želví vajíčka? Dá se vylézt s kojotem na jednu z nejvyšších guatemalských sopek? Chutná lépe při štědrovečerní večeři pětikilový krab nebo kapr? Jak zní Tichá noc v kunštině? Proč guatemalský bůh kouří a nesmí do kostela? Jaké to je vidět belizské kopulační tance v deset dopoledne? Může turista z Evropy uškrtit v nikaragujském tropickém pralese kajmana? Jak se myjí guatemalští indiáni v horách? Co je radno dělat či naopak nedělat v nejnebezpečnějším městě světa? Dá se dotknout kolibříka? Odpovědi se vám Jana Troupová pokusí dát prostřednictvím fotek, krátkých filmů a poutavého povídání, které právě nyní vychází i v knižní podobě jako její druhá kniha s názvem „Mezi dvěma kontinenty“.

Vstupné dobrovolné. Doporučený příspěvek: 200 Kč

Prosíme rezervujte se na akci předem, kapacita místnosti je omezena a při jejím překročení dostanou přednost hosté s platnou rezervací.

Více informací naleznete ZDE.

DHARMASALA
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.