Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

5 uživatelů půjde

hledání


Jelly Belly (Košice, Deadred/Starcastic) Prodavač (Praha/Kostelec, Starcastic/Deadred) Owl (Ústí nad Labem)

Kapela Jelly Belly z Košic patří mezi nejosobitější hudební zejvení současné slovenské nezávislé scény. Možná právě proto, že se tvrdošíjně drží vlastní vize Manchesterského soundu, který vládl britským ostrovům na přelomu 80. a 90. let. Víc taneční, víc acidovou si už kytarovou muziku představit nedokážete. Kapela vydala dvě desky na tandemu Deadred/Starcastic Records, které vyvolaly mezi zasvěcenci nemalou senzaci. Čerstvě vychází exkluzivní dubplate v limitované verzi 12 ks s remixy z jejich zatím posledního alba.


Prodavač je pop. Není to pop ve smyslu kalkulu, není to o snaze se zalíbit. Když před několika lety začala pomalu upadat aktivita ceněné skupiny Sporto, začli se její členové pomalu porozhlížet vlastními směry. Zatímco Bonus začal rapovat, Šampon založil s Klukem duo Prodavač, které se po letech rozrostlo ve čtyřčlennou kapelu. Syntezátorové zvuky Prodavače dají vzpomenout na novovlnné kapely z poloviny osmdesátých let. Texty v češtině mají osobní ráz. Na webu jejich vydavatele Starcastic Records se dá zdarma stáhnout dnes už zvukově neaktuální první EP. Na plnou desku Prodavače si ještě budeme muset chvilku počkat. O to víc stojí za to vidět je naživo.

Owl je poměrně nová partička, která má svojí základnu v experimentálním prostoru Mumie v Ústí nad Labem.  Zatím nejde říct víc, než že není pochyb, že o nich ještě uslyšíme.

Jelly Belly:
http://www.youtube.com/watch?v=KbdZHB5trYw

Prodavač:
http://www.youtube.com/watch?v=pyvZSpwc1GM

Owl:
http://www.youtube.com/watch?v=Q27a6RSzxWM

666PEKLO666
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
OVERDRIVE --- 16:21:18 3.4.2013
zkusim, nemam ani na piivo, ale rad bych