Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

11 uživatelů půjde

hledání


www.dropkickmurphys.com

Celtic punkrock BOSTON, Ma

Irsko-americká skupina Dropkick Murphys vznikla v roce 1996 v Quincy v Massachusetts. Jen o rok později podepsala nahrávací kontrakt s nezávislým punkovým labelem Hellcat Records a důsledky nasazení, s jakým se vrhli na natáčení alb i koncertování, na sebe nenechaly dlouho čekat.

Z obsáhlého výčtu všech jejich úspěchů, vzpomeňme jen nejzásadnější milníky jejich kariéry: třetí album Sing Loud, Sing Proud! s účastí frontmana Pogues Shane McGowana čtvrtou nahrávku Blackout s rádiovým hitem Walk Away a hymnou jejich fanoušků Fields of Athenry. Skladbu Tessie, která zazněla ve filmu Fever Pitch natočeném podle bestselleru Nicka Hornbyho Fotbalová horečka a kterou se kapela poprvé (rozhodně však ne naposledy) spojila s bostonskými Red Sox. Píseň I'm Shipping Up To Boston, kterou proslavil hvězdně obsazený oscarový snímek Martina Scorseseho The Departed (Skrytá identita). Singl The State Of Massachusetts z šestého alba The Meanest Of Times, kterou časopis Rolling Stone prohlásil za jednu z top 100 skladeb roku 2007 a která se stala téhož roku jednou z šedesáti nejhranějších rockových skladeb v Americe. Společné koncerty s Mighty Mighty Bostones, Aerosmith či Brucem Springsteenem. S posledně jmenovaným skupinu navíc spojuje i její letošní (sedmé studiové) album Going Out In Style. Deska, které se jen za první týden ve Spojených státech prodalo přes 43 tisíc kusů a debutovala na dosud nejvyšší příčce v historii Dropkick Murphys – na 6.místě.


KaH

LIPATURBOJUGEND
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ZEDRALEK --- 13:49:32 23.1.2012
sorry za spam, keby to dnes niekomu nevyslo, dajte mi prosim vediet, kupim listok, praha
TROOBADOOR --- 11:59:56 16.1.2012
Pražské vystoupení irsko-americké skupiny DROPKICK MURPHYS se 23.ledna uskuteèní namísto pùvodnì plánované Incheba Arény v MeetFactory. Médiím to dnes oznámil poøadatel koncertu Borek Jiøík. „Náš pùvodní zámìr bohužel nevyšel. Na základì stávajícího pøedprodeje vstupenek jsme se proto s managementem kapely rozhodli pro pøesun do prostoru, který dodá koncertu patøiènou punkovou atmosféru s nabitým kotlem pod pódiem“.

„Pro pøípad že by majitelé již zakoupených vstupenek tuto informaci neobdrželi vèas, posouváme zaèátek programu v MeetFactory na 20.30 hodin, kdy veèer zahájí tuzemští The Gangnails. Dropkick Murphys vystoupí nejdøíve po deváté hodinì“, dodává Jiøík.