Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?

kdo přijde

4 uživatelé půjde

hledání


http://www.inovaceprospolecnost.cz/precampy#p7

Respekt institut o.p.s. vás v rámci projektu Inovace pro společnost zve na pátý precamp – vědeckou kavárnu, kde se budeme bavit s Adamem Zbiejczukem o

Adam Zbiejczuk se dlouhodobě zabývá online fenomény a již v roce 2007 napsal diplomovou práci na téma Web 2.0. Dva roky měl na starosti sociální média v mBance, v současné době je členem social media a marketing týmu ve společnosti H1. Své znalosti online prostředí předává studentům FSS MU a FF UK a na školeních propagace v sociálních sítích. Rád cestuje offline i online prostorem.

Crowdsourcing – jestli jste někdy v životě viděli Wikipedii, pak v zásadě víte, co je to crowdsourcing. Základním principem crowdsourcingu je propojení lidí, kteří mohou jednotlivě přispívat ke vzniku a rozvoji nějakého projektu. Crowdsourcing existoval dávno před prvními počítači, ale online platforma umožnily jeho rozšíření v mnohem větším měřítku, a to právě díky možnosti zapojit se nehledě na čas či vzdálenost. Zapojení lidí do projektů je zpravidla na dobrovolné bázi. Sice platí, že více hlav, víc ví a využití crowdsourcingu vnáší do projektu rozmanitost, na druhou stranu je velkou výzvou vytvořit dostatečně zajímavý projekt, do něhož lidé budou ochotní zapojit své síly a někdy také usměrnit vývoj crowdsourcingu tak, aby se dosáhlo původního cíle.

Vědeckou kavárnou vás bude provázet Jakub Fiala ze Studií nových médií FF UK.

Pokud chcete mít jistotu místa, registrujte se na prijdu@respekt.cz. Vstup je zdarma.

Generálním partnerem projektu je ERA.

LA_CHOUETTE
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.