• úvod
  • témata
  • události
  • tržiště
  • diskuze
  • nástěnka
  • přihlásit
    registrace
    ztracené heslo?
    CERMINEKÚčetní software / CRM / ERP / MES / PLM / APS
    Vlákno o všemožných i nemožných vnitropodnikových systémech pro účto, správu výroby, řízení podniku...
    rozbalit záhlaví
    GEGE
    GEGE --- ---
    KOC256: chceme mit prehled o financich, kdo zaplatil nebo vystavil jakou fakturu - to si tam ale klidne manualne zadame, protoze jinak mame kazdy svuj fakturoid, nakup hardwaru, vyplaceni externistu,... mozna se vic bavim o nejakym balance sheetu nebo nez o poradnym ucetnictvi. vubec nema slouzit jako podklady k danim nebo tak. ve vysledku mozna neco jako "settle up" postaci, diky za tip.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    GEGE:
    A chceš to mít jen, aby byl přehled a nebo to má mít nějakou účetní váhu?

    Asi blbost, ale pro sharovani vydaju a vyuctovani na cestovani vyuzivame aplikaci "Settle Up". Má to jak mobilní appku, tak web. Ale asi fakt záleží co od toho čekáš... :)
    GEGE
    GEGE --- ---
    A jeste je asi dulezity, ze do toho potrebuji mit pristup 3 lidi. Koukam, ze skoro vzdy se plati za kazdeho usera navic.
    GEGE
    GEGE --- ---
    Ahoj, sharuju s par kamosema vydaje pri podnikani, vedeme si "ma dati/dal", zatim jen textove, protoze bylo zapisu malo, tak nebylo potreba mit ani Excelovou tabulku. Ted uz tech prijmu a vydaju za mesic mame vic, ale porad to zustane asi na nejakych cca 30 zapisech mesicne a zvazujeme, jaky zvolit nastroj, abychom preci jen jednoduse dokazali filtrovat nejake zakladni veci a meli historii prijmu/plateb. Porad verim, ze nam staci neco velmi jednoducheho. Koukam, ze i Pohodu Start apod mozna brzy zaplnime a museli bychom zacit platit. Znate nekdo, prosim, nejaky soft zadarmo nebo par tisic rocne, ktery nema limit na pocet zapisu? Nebo i vyzkousena Excelova tabulka mi mozna bude stacit :)
    PATRIKCHRZ
    PATRIKCHRZ --- ---
    Ahoj, potřeboval bych tak hodinové školení k Abra GEN a to nejpozději do středy večer.
    Byl by někdo ochoten se mi věnovat? Na odměně se určitě domluvíme

    Jsem z Prahy, někam rozumně dojedu. Kdyžtak prosím soukromou zprávu.
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    CERMINEK: co ikos.cz ti by nemeli?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    MILAZAJICEK: Tip na nějakou docházku, co nebude SaaS v cloudu?
    MILAZAJICEK
    MILAZAJICEK --- ---
    Ahoj, nějakej typ na CRM s docházkou v češtině? Btw pokud by to zvládlo synchronizaci s Flexibee tak by to bylo ideální.
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    JOHN_KRYSPIN: Jestli někdo funguje "postaru" tak je to divné, protože si přidělává obrovské množství práce. ERP toho dneska hlídají mnoho a ještě více toho je 2-3 kliky.
    KOC256
    KOC256 --- ---
    JOHN_KRYSPIN:
    Už jsem ti odpověděl vedle... Takže možná držme jedno vlákno...
    JOHN_KRYSPIN
    JOHN_KRYSPIN --- ---
    Ahoj, mám menší dotaz. Je tu někdo, kdo ještě nepřešel na nějaký ERP systém a funguje postaru? Je to z důvodu, protože účetní mají rádi čísla a vyžívají se v počítání, nebo jaké jsou vlastně vaše důvody? Díky!
    TOOMIX
    TOOMIX --- ---
    CERMINEK: nyxí odpověď - napsali jsme si vlastní informační systém, který to řeší
    KOC256
    KOC256 --- ---
    CERMINEK: Pokud vis co od toho chces. Nechces to tu v bodech napsat?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    lehce odbočím od ERP... řeším docházku,
    přiřazení hodin k zakázkám a kapacitní plánování včetně alokace lidi na projekty.
    zkoušeli jsme M$ Shifts, jedeme na Excelu, testujeme Manic Time a ve výsledku nic z toho neumí ani polovinu toho, co potřebujeme a Salesforce je nesmyslně drahý... nějaké tipy?

    BTW na to jak jsem byl z Altus Varia nadšený, tká z něj kvetu a asi ho brzy vyměním...
    TABO
    TABO --- ---
    CERMINEK: Asi nakonec zkusíme Abru... Díky :)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    TABO: mají na vyrobu modul, my používáme základní modul zakázek, který už umí i rezervace materiálu.... a stačí nám to...i když z toho občas kvetu.... chceš kontakt na seles?
    TABO
    TABO --- ---
    CERMINEK: Vario mám teď já a umím v něm. To by byla dobrá zpráva moct v něm zůstat. Umí to rezervace materiálu a nějaké plánování výroby?
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    TABO: Máme režim A v Altus Variu, přecházíme tam na režim B. Bylo trochu komplikované najít vhodnou cestu, abychom nemuseli kupovat modul výroby, což se vyřešilo vytvořením katalogových položek materiálu k projektu a funguje to fajně. na 3 kliknutí vidím za kolik máme skladové zásoby na který projekt. Stejně by to mělo jít v Pohodě, kteoru používala naše bývalá účetní a řešila to importem z námi evidovaného excelu skladu.
    TABO
    TABO --- ---
    Ahoj všem. Jdu s prosbou o doporučení. Vedete někdo sklad - zásoby způsobem B v účetním systému? Chtěli bychom z Excelu přejít na něco sofistikovanějšího. Účto máme v Pohodě. ta to zdá se umožňuje. Já bych ale ráda koukla i po jiných možnostech. :)
    CERMINEK
    CERMINEK --- ---
    Našel by se někdo se znalostí ERP systému QAD? Měl bych pro něj jednu akci.
    Kliknutím sem můžete změnit nastavení reklam