Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
KDY, KAM A NA CO aneb Natashin kulturní našeptávač
NATASHA
Víte, kde se koná zajímavá akce, výstava, koncert, kino, divadlo, autorské čtení...?
Nenechávejte si to pro sebe!

Na nástěnce najdete linky na kulturní přehledy, literární kavárny, divadla a další zajímavá místa.

A jedna organizační: Klub je oznamovací, ne chatovací, takže vítány jsou recenze na proběhnuvší akce a oznámení akcí nadcházejících, případně účelné domlouvání společné návštěvy té či oné akce, ale poznámky na téma "Jééé, to je škoda, zase nemůžu!" prosím omezte :)
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BURAK --- 14:16:04 15.9.2007
Projekt kina Aero Naslepo má diváky překvapit...
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/index_view.php?id=271523 .../dobrovolne vstupne/
BURAK --- 20:09:00 14.9.2007
14.9. - 7.10.2007 - World press photo v Prazskem Karolinu...
http://wpppraha.cz/
JUSTIF --- 18:03:16 13.9.2007
Hlavní nádraží v Praze čeká podzim plný překvapení

Minulý rok uvedlo umělecké sdružení s obskurním názvem Depresivní děti touží po penězích divadelní cyklus Noci v mauzoleu pořádaný v budově památníku na Vítkově. Idea divadla v netradičním prostoru přinesla velký ohlas a Depresivní děti uvádí novou řadu divadelních inscenací, tentokrát v budově Hlavního nádraží v Praze, pod názvem Noci na nádraží.
„Pro budovu hlavního nádraží jsme se rozhodli, protože je v ní mnoho různorodých prostorů, o kterých nemá běžný cestující ani potuchy. Zároveň jsme chtěli využít probíhající rekonstrukce, která některá místa změní a zbaví patiny. Měli jsme štěstí, že zaměstnanci hlavního nádraží, v čele s vrchním přednostou, Ing. Malíkem, nám vyšli vstříc.“ říká Martin Falář, organizátor cyklu.
Akce čítá čtyři velká představení, každé uvedené v jiném prostoru. Diváci se tak dostanou i do běžně nepřístupných míst, jako např. secestního vládního salónku, určeného pro reprezentativní příležistosti. Zde je uváděno první představení, Višnový Sade, podle Čechovova dramatu s vloženými texty nechvalně známeho markýze de Sade. Po premiéře 16. září budou následovat pouze tři reprízy. „Chtěli jsme divákům zprostředkovat kromě divadelního zážitku také zážitek cestovatelský, takže součástí představení je i jízda vlakem na ruskou Sibiř, kterou inscenujeme v jednom z nejošklivějších koutů Prahy. Destinaci ovšem neprozradíme.“ dodává potutelně Falář.
Mladí umělci využijí řadu prostor staré Fantovy budovy, kde postupně uvedou ještě hru nedávno zesnulého maďarsko-německého dramatika Georga Taboriho Kanibalové a Aischylovu tragickou trilogii Oresteia. Z Brna přiveze Pavol Juráš pro Noci na nádraží speciálně nazkoušenou inscenaci Don Carlos Friedricha Schillera, pochopitelně vlakem. V současné době aktuální ženskou otázku otevře cyklus scénických čtení Inženýrky ducha realizovaný v prostorách úschovny zavazadel. Všechny veřejně přístupné prostory ožijí za Noci Ing. Pernera, kterou sdružení připravuje ve spolupráci s bezdomoveckým divadlem Ježek a Čížek a souborem Kunsthaus, jenž spoluprácuje s klienty protidrogového centra.
Jízda vlakem ovšem není jediným pozoruhodným rysem projektu. Secestní prostory nádraží se promění ve španělský královský zámek v dramatu Don Carlos nebo luxusní restauraci hry Kanibalové. „Ve franouzštině se nádraží říká sál ztracených kroků, a to je také naše jediná obava, aby nás diváci v rozlehlých halách hlavního nádraží našli. Proto dostanou ke vstupence i jednoduchý plánek. Ale to hledání se určtě vyplatí,“ uzavírá Falář.

http://nocinanadrazi.eu/index.php?u1=0&u2=0&u3=0

treba Caligula v mauzoleu byl docela dobrej...
EFFA --- 8:39:10 12.9.2007
"Podzimní kafemletí" na Náměstí Jiřího z Poděbrad od 11. do 13.9.

V rámci kampaně proběhne i letos kulturně-integrační festiválek. Vystoupí umělci profesionální i amatérští, s postižením i bez.

Středa 12. 9.
10:00 - 12:00 program pro děti: divadlo Husy na tahu – Máma s tátou a táta s mámou, malování, hry...
14:00 - 16:00 program pro všechny, kteří mají chuť se zastavit: hudba, tanec, integrace, tombola, soutěže, káva zdarma...
19:00 - 22:00 večer ve stylu SAMBY a LATINO: TAM - TAM BATUCADA, ATARÉS, FIRE SHOW

Čtvrtek 13. 9.
10:00 - 12:00 program pro děti: divadlo Trakař – Kocourkov, malování, hry...
14:00 - 16:00 program pro všechny, kteří mají chuť se zastavit: hudba, tanec, integrace, tombola, soutěže, káva zdarma...
19:00 - 22:00 večer NEZÁVISLÉ SCÉNY: RIDINA AHMEDOVÁ, SOIL

http://www.mameotevreno.cz/html/
http://www.vesmirna.cz/
SEVERINE --- 12:05:01 8.9.2007
Chcete vidět jaký hrajou divadlo berlínský pankáči, houmíci z Londýna, bejvalý fetky z Prahy, maďarský stříbrnou medailí oceněný lidi bez domova a konečně i pražský lidi podobnýho druhu? Tak přijďte 15.9.2007 na Babí léto do PL Bohnice.

víc infa o souborech a představeních najdete na http://www.jezekacizek.cz/content/view/49/

[http://www.jezekacizek.cz/images/stories/hsl07/letak_hsl07_l.jpg]
ELECTRICFRET --- 0:36:15 7.9.2007
[http://download.chernobylmusick.net/hm3.jpg]
Update během příštího týdne.