Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Co vam prave prislo za dementni maily?
DANYSEK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 20:49:11 15.3.2017
subject: Kosmas: EET účtenka k objednávce č. 3108419
DELACROIX --- 16:39:07 31.12.2016
Novak , Do you want to txt?
I'm horny and I want to sxt. If you are in the mood for something nasty, you should message me back. I'll show you a great time!

GABRIELLE PRINCE
DANKLAR --- 10:38:49 31.10.2016
Kdyby měl někdo zájem:)

Potrebuji vaši naléhavou REAGOVAT

Mám dohodu, která zahrnuje prevod uložení fondu ve výši 37,3 milionu $ (Tricet sedm milionu, tri sta tisíc amerických dolaru)
aby vás jako príjemce a je bez rizika.

Prosím kontaktujte me na muj soukromý e-mail níže pro prípadné dotazy a
objasnení. (lixiungx479@gmail.com)

S pozdravem,
li Xiung
??? --- 8:44:25 18.8.2016

Hello dear my name is Hjelm Ingrid
I am from Denmark Jewish married an American Syrian. He was a contractor in Damascus and we owe a big steel industry and member of Syrian National Counsel. My husband was murdered by military boys loyal to President Assad in 2015 because he gave him advice to step down and let peace reign.

Assad killed him and my only daughter and made me a widow and childless. What I have remaining now is my grand daughter. My reason of contacting you is to seek for your assistance in relocating my late husband money. I have been able to gather our money, our gold and jewelries. I want to relocate to your country with my grand daughter where we will be safe and she can have a quality education and a good life.

I have contacted a UN diplomatic envoy who can assist me transfer my consignment our of here but he will need to speak with someone before he will accept carrying my consignment. I did not tell him that the consignment box contains money. All I told him was that it contains gold jewelries and some confidential company documents and he has agreed to transport it out of Syria and bring it to your country while I take my grand daughter and leave the country through Turkish border.

I am seriously in need of someone that could be trusted. Please help me. Name how much I will pay you to assist me in this and I will pay you. When I come to your country I will like you to assist me invest my money into real estate and any other lucrative business over there.

Please get back to me if my request has found your blessing.
Best regard
Hjelm Ingrid
??? --- 9:15:09 7.7.2016
Dva super maily od Facility dneska

#1 Subject: Misplacement of furniture not allowed

Dear Colleagues,

I would like to remind you that it is not allowed to misplace any furniture, including desk drawers.
We are currently discussing new move procedure so that you do not feel forced to move the drawers with you.

In the meantime I urgently ask those employees on the second floor who misplaced the drawers (examples in the attachments) to put them back in place so that they are not in the corridors but under work desks where they belong.

Thank you for cooperation.


#2 Subject: Depictions of genitals on the eqiupment not allowed.

Dear Colleagues,

as much as I understand the rebel spirit or whichever reason you might have, I would like to ask you not to draw pictures or symbols of genitals on the interior of the buildings (and exterior as well).
There are internal and external guests, customers or business partners as well as potential candidates coming in the building and I am sure that the message that is sent to them by this is very clear.


Thank you for cooperation and understanding.
SUCZKER --- 13:23:27 5.4.2016
Sorry, už je to starší, ale nigerijskej kosmonaut mě ve svý době rozštípal:

Dear Mr. Sir,

REQUEST FOR ASSISTANCE-STRICTLY CONFIDENTIAL

I am Dr. Bakare Tunde, the cousin of Nigerian Astronaut, Air Force Major Abacha Tunde. He was the first African in space when he made a secret flight to the Salyut 6 space station in 1979. He was on a later Soviet spaceflight, Soyuz T-16Z to the secret Soviet military space station Salyut 8T in 1989. He was stranded there in 1990 when the Soviet Union was dissolved. His other Soviet crew members returned to earth on the Soyuz T-16Z, but his place was taken up by return cargo. There have been occasional Progrez supply flights to keep him going since that time. He is in good humor, but wants to come home.

In the 14-years since he has been on the station, he has accumulated flight pay and interest amounting to almost $ 15,000,000 American Dollars. This is held in a trust at the Lagos National Savings and Trust Association. If we can obtain access to this money, we can place a down payment with the Russian Space Authorities for a Soyuz return flight to bring him back to Earth. I am told this will cost $ 3,000,000 American Dollars. In order to access the his trust fund we need your assistance.

Consequently, my colleagues and I are willing to transfer the total amount to your account or subsequent disbursement, since we as civil servants are prohibited by the Code of Conduct Bureau (Civil Service Laws) from opening and/ or operating foreign accounts in our names.

Needless to say, the trust reposed on you at this juncture is enormous. In return, we have agreed to offer you 20 percent of the transferred sum, while 10 percent shall be set aside for incidental expenses (internal and external) between the parties in the course of the transaction. You will be mandated to remit the balance 70 percent to other accounts in due course.

Kindly expedite action as we are behind schedule to enable us include downpayment in this financial quarter.

Please acknowledge the receipt of this message via my direct number 234 (0) 9-234-2220 only.

Yours Sincerely, Dr. Bakare Tunde
Astronautics Project Manager
tip@nasrda.gov.ng

National Space Research and Development Agency |
http://www.nasrda.gov.ng/

DANKLAR --- 9:33:06 5.4.2016
kdyby mel nekdo zajem... zprava od Galia - yuliya1.dergaeva@gmail.com

Podival jsem online datovani lokalit a videl jsem te.
Popisu vam podrobne o zacatku
kamarad zde nalezt na internetu jejich vztahu
Poradila mi, abych jit do internetove kavarny a sledujte pro muze pro datovani
Toto je poprve, co se snazim psat pres internetovou kavarnu
Single? Pri pohledu na vztah?
Chci ti rict o mne. Ok?
Jsem 29. Jsem Rus. Bydlim v Rusku. Jmenuji se Yuliya.
Pisu vam, i kdyz jste daleko. Chci se setkat a nekdy setkat.
Pokud se ti libi, rekni mi komunikovat. Poslu fotografii.
Odpovezte mi a poslu dalsi obrazky a psat vice o mne.
Odpovedi a nebudete litovat;)
Ve vecernich hodinach vidim odpoved od vas. Doufam, ze mi napise.
Odpovez mi. Vas novy kamarad Yuliya.
DANNY_OCEAN --- 8:32:40 17.2.2016
ste vyhral devätsto tisíc doláru od Microsoftu, poslat meno, krajinu a tel
DANNY_OCEAN --- 9:43:03 20.11.2015
Dobrý den, můj milovaný One,

Dobrý den drahoušku, doufám, že je vše v pořádku s tebou, Mé jméno je slečna. Rose Rajis, vím, že tato zpráva přijde k vám jako překvapení jsem spadl bych vám říct, kdo jsem. Jsem mladý Sýrii a jediné dítě Dr Mohammed Rajis, můj zesnulý otec provedl vklad částku 3,5, miliónů dolarů v zahraniční bance byla jsem teď v Belgii uprchlickém táboře. Tento fond byl chtěl navázat oděvní společnost v Belgii a moje matka zemřela v Bashar al-Assad bomba shell během povstání protestu v roce 2010 v Sýrii, chci, abys mi pomohl nárok tohoto fondu, a přijmout to v žádném případě podle svého výběru, jak mám nikdo pomáhat mi tvrdit, tento fond z Belgie banky, a já mám příjem podání.

Minulý týden jsme viděli Belgie NDTV novinky do Refuge tábora, kde jsem bydlel, že Rusko bylo bombardovat naše lidi, a my nevíme, kdy válka skončila.

Jsem připraven vyjednat lepší procento s vámi, pokud jste se dohodli, aby mi pomohl ven. Řeknu vám více o mně a dát vám veškeré podrobnosti, jak kontaktovat banku, kde byl fond podané mého zesnulého otce.

To proto, že trpí mnoho odstupy v důsledku neustálého politické krize. Smrt mé milované jednou, ve skutečnosti přinesl smutek do mého života. Jsem upřímnou touhou vašeho pokorného pomoc v této souvislosti bych chtěl investovat ve vaší péči, prosím. Vaše podněty a nápady budou velmi pokládaný

Prosím, Zvažte to a vrátit se ke mně co nejdříve, tak, že vám mohu dát podrobnosti o transakci.

S úctou

BETSABE --- 15:10:51 19.11.2015
prisel mi newsletter, ble:)

Subject: Vaše toaleta dnes slaví svátek. Máte už dárek?


Milé dámy, milí páni,

víte, že 2,4 miliardy lidí na světě neví, co je WC? Odměňte se za to, že vy ano, a dopřejte svojí toaletě nový kabát. Kompletní sada pro závěsné WC jí bude slušet.

Proč?

Protože dnes je Světový den toalet. Upozorňuje na zbytečné plýtvání vody a na to, že část světa stále nemá osvojené základní hygienické návyky.

Protože vám dodáme kvalitní výrobek, se kterým ušetříte peníze i životní prostředí a dlouho vám vydrží..

Protože toaleta je rodu ženského. A ženy dárky milují.