Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Co vam prave prislo za dementni maily?
DANYSEK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
PISKVOR --- 13:55:05 7.2.2014
BIGJOINT: Náramek napuštěný MDMA?
BIGJOINT --- 13:49:51 7.2.2014
BIGJOINT: Zacali jsme sklizet plody naseho Happiness programu. Nyni si staci nasadit naramek a okamzite te zahrne pocit stesti. Tvuj pracovni vykon se nasobi!
[http://i.nyx.cz/files/00/00/11/35/1135744_47a4371ccbb6a6df3f26.jpg?name=hapines.jpg]
BETSABE --- 17:16:26 3.2.2014
PISKVOR: :))) no jasne
PISKVOR --- 16:59:40 3.2.2014
BETSABE: Ctu: "...pokud mozno do ceny ctyr piv. Kazdy muj dalsi problem, ktery se bude jakkoli tykat pocitacu, bude vase vina; toto je ukazka hnevu, ktery se odted bude snaset na vasi hlavu." Opravdu neodolatelna nabidka.
BETSABE --- 16:38:42 3.2.2014
Zdravim,


prosim vas o pomoc. hledam schopného člověka, který mi nastavi tenhle smejdskej kompjutr tak, aby fachal a nesral. potrebuji nekoho, kdo umi zaridit uplne vse, od pripojeni k internetu pocinaje (blbej signal, musim přeinstalovat krabičku nekam jinam), přes sw pc konce, a kdo me muze zasvetit do toho "zazraku" Win 8. Surne, nez to tu roztřískám.

Dekuji předem za jakykoli kontakt. Krasny vikend.
BETSABE --- 16:05:41 6.1.2014
chjo, pan K. zas pise))))

SUBJECT: FW: KRITIKOVA ŽEŇ (ŠEŇ)-prosinec 2013
Milovnice a milovníci divadla milí.
Čas péefek skončen jest, a já jsem vám před Silvestrem slíbil při vlně fotografií sněžných zátiší a v těžké depresi a deziluzi z roku právě uplynulého:
Příště vám zase jednou možná ocituji Jana Skácela. O české malosti věděl a napsal své.
Otevřte tedy oči, přichází:

„Jsme divný národ a často o tom smutně přemýšlím. Často dusíme sami sebe. Asi nám chybí moře, otevřená dálka. I náš takzvaný ´demokratismus´ je mně podezřelý. Nedokážeme mít úctu k talentu, charakteru, čistotě myšlení. Naši lidé negují a vysmívají se všemu, co sami nemají. Chtějí si být ve všem rovni, a kde nemohou, tam, ničí a negují, buď silou, nebo intrikou, či výsměchem. J.S.“
(Z dopisu Vítězslavu Kocourkovi. ROK – Revue otevřené kultury 1/1992, číslo věnované nedožitým sedmdesátinám Jana Skácela, str. 1)

Pozoruhodný byl konec roku aspoň v divadlech.
Vladimír Morávek s Husou vynesli až na nebesa asi šestou verzi (Husa, Hradec, Čs. televize, New York, Husa, Husa) Pitínského Betlému, tentokrát s kongeniálními kolážemi Miroslava Huptycha. Nepodařilo se mi dopátrat, proč někteří duchové jeho vystřihovánky, ale ani jeho poezii nemají rádi?! Jak to napsal Skácel o té věčné české malosti? - Hezkým nápadem je dračí Hej, mistře!, spojení nejkrásnější vánoční mše s osudem lyžaře Bohumila Hanče, ze kterého v Krkonoších zbyla jen Vrbatova bouda. – Činili se klicperovci. David Šiktanc nastudoval v Besedě Cestu dlouhého dne do noci, SKUTR na Hlavní scéně originální, invenční a jímavé Labutí jezero (to jsem ještě nenapsal, tak až příště). – Ve Slováckém divadle mne vystavili na pranýř za to, že jsem před měsícem v Žni (šni) neuvedl, kolik procent jsem nadělil Lucerně. Poslal jsem totiž recenzi, která vyšla v Literárních novinách, a tam se procenty nehýří. Ale nadělil jsem jí rovnou stovku. Důkaz posílám zařazením recenzní glosy, která vyšla v Právu. – Nezklamala Jezerka, která do repertoáru zařadila Komedianty Arnošta Goldflama. Ten mne opravil řka, že vlastních dramat má už víc než čtyři desítky, a k tomu ještě pěknou řádku adaptací. – Protikladné názory sklízí P.Š.T.! Anny Petrželkové v Huse na provázku: od chvály k zatracení. Přikláním se k tomu prvnímu. Strýčka Jedličku i Štěpánku jsem znal osobně. Dáda mne žalovala, že jsem jednou napsal, že s dětmi šišlá. Doložila lékařsky, že mluvidla má v pořádku. Já zase, že publicistika není lékařská zpráva. Soud její žádost o omluvu smetl ze stolu. – Slož mě něžně i Smrtihlav z Ostravy potvrzují, že Národní divadlo moravskoslezské nemělo šťastný rok. Vyhroceně kritický Ost-ra-var by ale kvůli tomu zatracovat neměli. Ukázal jen, co bylo. V NDM by měli spíš přemýšlet, aby rok 2014 byl z jejich strany lepší. Nebo se chtějí izolovat? Jako Česko od Evropy?! - V Literárních novinách, které se mění na měsíčník, mi vyšla zpráva o nevyvedené dramatizaci, ale zdatné Khekově inscenaci Markety Lazarové v ABC.

NEKAMENUJTE KRITIKY!
Mají na Tři krále uzávěrku tipů nejlepších uměleckých výkonů roku 2013 pro Svět a divadlo. Bývaly to zároveň Ceny Alfreda Radoka. Nadace téhož jména svěřila uvažování o proměně systému Petru Christovovi, vedoucímu katedry divadelní vědy Univerzity Karlovy. Neměla to dělat. Christov myslil, myslil, nic ale nevymyslil. Že by o Radocích rozhodovala nějaká komise? Lidé, které za celý rok v divadle nepotkáte? Nebo volení delegáti. Podle partajního zastoupení v parlamentu, jak jsou do zblbnutí skládány grantové komise na pražském Magistrátu?! - Jsem na straně šéfredaktora Karla Krále: Radoky určuje prostý součet hlasů zúčastněných kritiků. Ano, víc jich žije v Praze než v Brně, Olomouci nebo Ostravě (v Plzni vede nákup-prodej titulů jenom fakulta právnická, jinde jsou univerzity spíš na úrovní horších středních škol). Nic věrohodnějšího nevymyslí Christov ani za rok, na to vemte jed..
Když si to rozházet, tak s každým...
Zatím posílám odpověď do výroční ankety Divadelních novin (zařazeno jako poslední příloha). Výsledky se dovíte z prvního čísla. Zpracovává je – prostým sečtením hlasů – a s vlastním komentářem Vláďa Hulec.
Nebojte se. Zima přijde: v dubnu a v květnu.
Hezky
XXX

P.S.: Zajděte do Krytového divadla Orfeus Radima Vašinky v Plzeňské ulici 76 na Smíchově na Ferlinghettiádu. O ní ale až v únorové Žni (šni). Zašel jsem, bavil se a o vlastní duši se chvěl 3. ledna. A s tím neumětelem Huptychem (podle Varyša) jsem se tam potkal.
BETSABE --- 15:44:59 6.1.2014
GALE: silenej canc:))
??? --- 10:55:57 6.1.2014
VANEK: velmi pravěpodobně ano. Doufám že nedorazí i osobní spam na neurorestart.

VANEK --- 10:50:57 6.1.2014
???: Nemohla ho koupirt s nějakým seznamem? Mně takhle zase píše HLADINA ALFA s.r.o. Jitka Ševčíková a její tým.
GALE --- 9:42:07 6.1.2014
???: Ano, nemohlas to říct lépe.
Tolikrát použité slovo konzumní v jednom odstavci mají už jen PENAM pekárny.