Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Co vam prave prislo za dementni maily?
DANYSEK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
BETSABE --- 16:38:42 3.2.2014
Zdravim,


prosim vas o pomoc. hledam schopného člověka, který mi nastavi tenhle smejdskej kompjutr tak, aby fachal a nesral. potrebuji nekoho, kdo umi zaridit uplne vse, od pripojeni k internetu pocinaje (blbej signal, musim přeinstalovat krabičku nekam jinam), přes sw pc konce, a kdo me muze zasvetit do toho "zazraku" Win 8. Surne, nez to tu roztřískám.

Dekuji předem za jakykoli kontakt. Krasny vikend.
BETSABE --- 16:05:41 6.1.2014
chjo, pan K. zas pise))))

SUBJECT: FW: KRITIKOVA ŽEŇ (ŠEŇ)-prosinec 2013
Milovnice a milovníci divadla milí.
Čas péefek skončen jest, a já jsem vám před Silvestrem slíbil při vlně fotografií sněžných zátiší a v těžké depresi a deziluzi z roku právě uplynulého:
Příště vám zase jednou možná ocituji Jana Skácela. O české malosti věděl a napsal své.
Otevřte tedy oči, přichází:

„Jsme divný národ a často o tom smutně přemýšlím. Často dusíme sami sebe. Asi nám chybí moře, otevřená dálka. I náš takzvaný ´demokratismus´ je mně podezřelý. Nedokážeme mít úctu k talentu, charakteru, čistotě myšlení. Naši lidé negují a vysmívají se všemu, co sami nemají. Chtějí si být ve všem rovni, a kde nemohou, tam, ničí a negují, buď silou, nebo intrikou, či výsměchem. J.S.“
(Z dopisu Vítězslavu Kocourkovi. ROK – Revue otevřené kultury 1/1992, číslo věnované nedožitým sedmdesátinám Jana Skácela, str. 1)

Pozoruhodný byl konec roku aspoň v divadlech.
Vladimír Morávek s Husou vynesli až na nebesa asi šestou verzi (Husa, Hradec, Čs. televize, New York, Husa, Husa) Pitínského Betlému, tentokrát s kongeniálními kolážemi Miroslava Huptycha. Nepodařilo se mi dopátrat, proč někteří duchové jeho vystřihovánky, ale ani jeho poezii nemají rádi?! Jak to napsal Skácel o té věčné české malosti? - Hezkým nápadem je dračí Hej, mistře!, spojení nejkrásnější vánoční mše s osudem lyžaře Bohumila Hanče, ze kterého v Krkonoších zbyla jen Vrbatova bouda. – Činili se klicperovci. David Šiktanc nastudoval v Besedě Cestu dlouhého dne do noci, SKUTR na Hlavní scéně originální, invenční a jímavé Labutí jezero (to jsem ještě nenapsal, tak až příště). – Ve Slováckém divadle mne vystavili na pranýř za to, že jsem před měsícem v Žni (šni) neuvedl, kolik procent jsem nadělil Lucerně. Poslal jsem totiž recenzi, která vyšla v Literárních novinách, a tam se procenty nehýří. Ale nadělil jsem jí rovnou stovku. Důkaz posílám zařazením recenzní glosy, která vyšla v Právu. – Nezklamala Jezerka, která do repertoáru zařadila Komedianty Arnošta Goldflama. Ten mne opravil řka, že vlastních dramat má už víc než čtyři desítky, a k tomu ještě pěknou řádku adaptací. – Protikladné názory sklízí P.Š.T.! Anny Petrželkové v Huse na provázku: od chvály k zatracení. Přikláním se k tomu prvnímu. Strýčka Jedličku i Štěpánku jsem znal osobně. Dáda mne žalovala, že jsem jednou napsal, že s dětmi šišlá. Doložila lékařsky, že mluvidla má v pořádku. Já zase, že publicistika není lékařská zpráva. Soud její žádost o omluvu smetl ze stolu. – Slož mě něžně i Smrtihlav z Ostravy potvrzují, že Národní divadlo moravskoslezské nemělo šťastný rok. Vyhroceně kritický Ost-ra-var by ale kvůli tomu zatracovat neměli. Ukázal jen, co bylo. V NDM by měli spíš přemýšlet, aby rok 2014 byl z jejich strany lepší. Nebo se chtějí izolovat? Jako Česko od Evropy?! - V Literárních novinách, které se mění na měsíčník, mi vyšla zpráva o nevyvedené dramatizaci, ale zdatné Khekově inscenaci Markety Lazarové v ABC.

NEKAMENUJTE KRITIKY!
Mají na Tři krále uzávěrku tipů nejlepších uměleckých výkonů roku 2013 pro Svět a divadlo. Bývaly to zároveň Ceny Alfreda Radoka. Nadace téhož jména svěřila uvažování o proměně systému Petru Christovovi, vedoucímu katedry divadelní vědy Univerzity Karlovy. Neměla to dělat. Christov myslil, myslil, nic ale nevymyslil. Že by o Radocích rozhodovala nějaká komise? Lidé, které za celý rok v divadle nepotkáte? Nebo volení delegáti. Podle partajního zastoupení v parlamentu, jak jsou do zblbnutí skládány grantové komise na pražském Magistrátu?! - Jsem na straně šéfredaktora Karla Krále: Radoky určuje prostý součet hlasů zúčastněných kritiků. Ano, víc jich žije v Praze než v Brně, Olomouci nebo Ostravě (v Plzni vede nákup-prodej titulů jenom fakulta právnická, jinde jsou univerzity spíš na úrovní horších středních škol). Nic věrohodnějšího nevymyslí Christov ani za rok, na to vemte jed..
Když si to rozházet, tak s každým...
Zatím posílám odpověď do výroční ankety Divadelních novin (zařazeno jako poslední příloha). Výsledky se dovíte z prvního čísla. Zpracovává je – prostým sečtením hlasů – a s vlastním komentářem Vláďa Hulec.
Nebojte se. Zima přijde: v dubnu a v květnu.
Hezky
XXX

P.S.: Zajděte do Krytového divadla Orfeus Radima Vašinky v Plzeňské ulici 76 na Smíchově na Ferlinghettiádu. O ní ale až v únorové Žni (šni). Zašel jsem, bavil se a o vlastní duši se chvěl 3. ledna. A s tím neumětelem Huptychem (podle Varyša) jsem se tam potkal.
BETSABE --- 15:44:59 6.1.2014
GALE: silenej canc:))
??? --- 10:55:57 6.1.2014
VANEK: velmi pravěpodobně ano. Doufám že nedorazí i osobní spam na neurorestart.

VANEK --- 10:50:57 6.1.2014
???: Nemohla ho koupirt s nějakým seznamem? Mně takhle zase píše HLADINA ALFA s.r.o. Jitka Ševčíková a její tým.
GALE --- 9:42:07 6.1.2014
???: Ano, nemohlas to říct lépe.
Tolikrát použité slovo konzumní v jednom odstavci mají už jen PENAM pekárny.
??? --- 9:36:21 6.1.2014
GALE: to vám jako mysticky naznačuje že nejen že vám nepřidá, ale ještě se budou snižovat prachy?
GALE --- 8:35:21 6.1.2014
Dnes ráno od šéfa

Předmět: takove miniaturni novorocni poselstvi....

Dostalo se mi do ruky kraticke poselstvi jednoho svetoveho myslitele. Zamysli se v rozsahlejsich uvahach o smyslu naseho byti, o nasem vztahu k planete Zemi (pres nas pristup ke konsumu a ocenovani rozlicnych hodnot) a v sirsim smyslu take pak o budoucnosti, kterou si na teto planete spoluvytvarime.

Prikladam zaverecne kraticke poselstvi, ze ktereho tak trochu mrazi v zadech, ale je i navodem, kudy dal, abychom si vsichni zachovali "glanc", ale i stesti a nasi planetu pro budoucnost nasich deti:

Všechny evropské země maji před sebou proces slaďování životní úrovně svých obyvatel s reálným potenciálem jejich ekonomické výkonnosti.

A nejen to. Krize ekonomického růstu je krizí konzumní společnosti. Konzumní vzorec životního stylu, který je dosud předpokladem pro fungování hospodářství i pro zajištění politické stability, již není udržitelný.

Skutečné řešení spočívá ve vyvažování a postupném nahrazování ideálů konzumního způsobu života hodnotami, které nejsou materiální a nemají tržní cenu !!

Hlavní politicko-ekonomická úloha budoucnosti spočívá v zajištění spojení nemateriálních motivací s ochotou lidí pro ně pracovat. A hlavní celospolečenskou úlohou budoucnosti je vyrovnat se s relativním (podotýkám opravdu relativním) chudnutím a pochopit, že skromnost a štěstí nejsou protiklady.

PF 2014
??? --- 21:39:54 3.1.2014
Proboha - kde vzala kouč Marie můj mail? Naštěstí jen ten co používám někde, kde hrozí spam, ale jí jsem se rozhodně nikam neregistrovala...

Jaký očekáváte, že tento rok bude?
Někdo očekává snížení ekonomické úrovně,
další se těší na nejlepší rok svého života…
POZOR: Vaše očekávání mají tendenci se vyplňovat!
Přeji Vám, aby rok 2014 byl nejlepším rokem Vašeho života,
a abyste si splnili všechny cíle a sny,
které pro tento rok máte připraveny.
A co můžete udělat pro to, aby rok 2014
byl opravdu nejlepším rokem Vašeho života?
Je potřeba ho správně nastartovat tím,
že použijete tipy, o kterých mluvím ve videu:
==> Rok 2014 - nejlepší rok vašeho života
Webinář na podobné téma jsem dělala před rokem,
a byl to jeden z mých nejžádanějších webinářů.
Nenechte si ho proto ujít ;-)
Přihlásilo se již přes 1 675 účastníků…
Přihlaste se i Vy Z DAR MA na stránce:
==> http://*****
Těším se na Vás ve vysílání
Marie Michaličková
NLP kouč a terapeut
BETSABE --- 13:52:29 2.1.2014
VANEK: cuzee!!!!????? :DD