Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Co vam prave prislo za dementni maily?
DANYSEK
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JITTUE --- 10:05:17 17.5.2012
Ahoj,

poslední týden v červnu bude probíhat stěhování, tj. nic si neplánujte, budeme se stěhovat svépomocí.

Sestavíme stěhovací tým:)

i. produkce / organizace
ii. legals a papírníci
iii. technika all
iv. silné ruce a pařátky
v. uklízecí / debordelovací / třídící četa

-------------------------------------------------------------------------------------------------------
Aneb co si člověk neudělá sám, to nemá
BETSABE --- 10:16:36 10.5.2012
Předem děkuji a jsem s pozdravem.
Jiří Severa
+420 777 BATMAN
??? --- 19:20:32 9.5.2012
???: :-D autor se asi shlídnul ve stepním vlku hermana hesseho!
LISTICKA --- 13:48:06 9.5.2012
???: omfg! :-)))
BETSABE --- 11:11:20 9.5.2012
???: notyvole :DDDD
??? --- 17:13:48 5.5.2012
Dobrý den, vážená Petro,

za uplynulých pět let ve funkci „navždy rozmnožitele známek v žákovských knihách školou povinných“ jsem (s pootevřenými ústy) vyslechl historky o škole, Večeru pod lipou a především o zajímavých lidech: žácích, učitelích a dalším drobném zvířectvu. Nedalo mi to a ve slabé nelenivé chvilce za popíjení (samozřejmě jen lipového čaje!) jsem přemýšlel, jak nalézt kámen mudrců: věčný magnet … a přitáhnout do školního dvora opět ty, kteří se školou měli kdy co společného.

Provázel mě tísnivý denní i noční pocit, že v tom hledání nejsem sám … a že když chvátám do školy a beru za kliku, pozoruji v zádech tisíce pohledů. Koukal jsem do zrcadla, jestli nejsem větším bláznem, než si myslím. Když jsem jednou při mrazení v zádech a osahu kliky u vchodu do budovy školní vytáhl malé zrcátko, s úžasem jsem zahlédl … tu tmavší … tu světlejší … stíny. Při vysedávání na žofínských březích a poslechu písně Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře: Neopouštěj (staré známé pro nové) jsem pochopil, že to jsou stíny-vzpomínky … dobré i špatné … a že patří lidem, kteří by možná přivítali, kdyby znovu mohli vejít do školní budovy.

Když jsem jednou v noci stál před jedním domem ve Vodičkově ulici, dupl přede mnou kopýtkem rarášek a vznesl provokativní otázku: „Ty máš nějaké pfání?“ Nečekal na odpověď a zatřepal mošničkou s úchvatným zlatým nápisem, a když mi ji přistrčil k oku i uchu, úžasem jsem vydechl: „Jak nádherně tepou, malá, velká … to by mě zajímalo, kolik jich tam je, rarachu?“ „Neveknu, neveknu, jednak mám dyskalkulii … a jednak se to můžeš dovědět jedině o svatofevdinandském večeru!“

Za tichého dupotu nul a jedniček … a za vřelého dvojitého souhlasu a dvojité záštity: současného ředitele ZŠ Brána jazyků Petra Tlustého a bývalé paní ředitelky Věry Perlínové … Vám posílám zvací e-mail.

Máte-li čas a chuť přijít mezi Vám známý živý školní inventář (i ten vyřazený), mezi osádku školního pojízdného cirkusu, a pokud myslíte, že by Vám to mohlo udělat radost (nám by Vaše přítomnost zcela jistě radost udělala) … rádi Vás přivítáme

na přátelském Večerním posezení pod lipou (ve středu 30. května 2012 od 21 h. na dvoře ZŠ Brána jazyků, Mikulandská 5, ve stínu lípy – a za každého počasí).

S přáním všeho dobrého do dalších dní i srdečným pozdravem

XXX YYY

= něco mezi učitelem a člověkem


Úvod - Brána Jazyků
http://www.branajazyku.cz/

http://cs.wikipedia.org/wiki/Základní_škola_Brána_jazyků

Organizačně:

P. S. 1 Posezení je zamýšleno jen pro okruh zvaných osob (nad 18 let), prosím Vás nejpozději do 14. května 2012 o potvrzení Vaší přítomnosti. Děkuji.

P. S. 2 Pro zpestření už připraveného pohoštění samozřejmě s povděkem kvitujeme, přispějete-li i Vy přínosem něčeho drobného k zakousnutí nebo zapití. Je-li zvykem odkládat při příchodu vizitky, i zde to bude možné, ještě více ale přivítáme, pokud se pustíte do končin literárních nebo výtvarných a na pohlednicový lístek s Vaším jménem připojíte pozdrav či vzkaz škole a vhodíte jej při příchodu do viditelně označené „urny“. Děkuji.

P. S. 3 Zjistíte-li ve svém okolí, že tato pozvánka rozhodně měla přijít i jiným důležitě-podstatným osobám spjatým se školou – a nepřišla, v tom případě se omlouvám a prosím o přeposlání (i pro každou další osobu platí P. S. 1-3). Děkuji.

P. S. 4 A/ V čase 17-20 h. zmíněného 30. května probíhá tradiční Večer pod lipou, který o co více je zaplněn současnými žáky a rodiči, o to méně skýtá prostor k nerušenému přátelskému setkání s bývalými tvářemi školy – proto Vás oslovuji s pozvánkou na posezení pod lipou. B/ Protože budova v Mikulandské ulici nepatří zřizovateli (tj. městské části Praha 1) a naše škola je v ní od roku 1990 v nájmu a příslušná smlouva vyprší 31. 12. 2013, uvažuje městská část v rámci všudypřítomného všeobecného šetření v celém státě o přesunu školy z Mikulandské ulice do školní budovy na Uhelném trhu, kde by podle záměru měly od 1. 9. 2013 vedle sebe existovat dvě školy: naše Brána jazyků a současná škola z Uhelného trhu. Ať už bude budoucnost nakonec jakákoliv, naše dvorní lípa by měla letos jistě radost, kdyby si pod ni přisedli lidé, kteří uplynulých dvacet let na dohled od ní rostli a košatěli.

Tento e-mail Vám neměl způsobit zdravotní újmu. Pokud text považujete za spam, omlouvám se, bez slitování jej recyklujte. Se zjištěním kontaktu na Vás mi pomohl pan Google.


VANEK --- 10:18:07 3.5.2012
Kurník, tady zmizel mail "něco mezi učitelem a člověkem", zrovna když jsem ho chtěl citovat :-(((
??? --- 21:54:48 2.5.2012
Kamarádova obchodní korespondence - via FB


Tomáš:
Monsieur. Pořádáme firemní akci a rádi bychom se u vás ubytovali na konci září, bude to na 5 nocí a bude nás 40 osob. Rádi bychom si objednali i snídaně a večeře. Nevyznám se ale ve vašem ceníku, můžete mi, prosím, napsat, kolik to bude stát? Merci.

Francouzský kemp (po 4 dnech):
Monsieur, Náš ceník najdete na našem webu... podle našeho provozního řádu je nutné ubytovat se u nás aspoň na 2 noci. Náš kemp je otevřený do konce října. Zaplatit je nutné předem.

Tomáš:
Merci. Děkuji za informaci. Našel jsem váš ceník, ale potřebuju poradit. Pořádáme firemní akci. Přijedeme na konci září, bude nás 40 a zůstaneme u vás 5 nocí. Kolik to, prosím, bude stát?

Francouzský kemp (po 2 dnech):
Monsieur, Budou to dospělí nebo děti?

Tomáš:
Budou to dospělí, rádi bychom se u vás ubytovali. Merci.

Francouzský kemp (druhý den):
Monsieur, půjde o manželské páry?

Tomáš:
Půjde o firemní akci, 40 lidí na 5 nocí s plnou penzí.

Francouzský kemp (druhý den):
Monsieur, podle našeho provozního řádu to není možné. U nás ubytováváme pouze rodiny nebo manželské páry.
LISTICKA --- 14:01:58 23.4.2012
Ne mně, ale kolegům:
"Dobrý den Vážení
Jsem slečno Gloryová, vysoký, spravedlivé, a velmi dobře vypadající mladá dívka hledá příjemné a čestný člověk pro datování, vztah, a miluje být milován, mám speciální něco diskutovat s tebou mít vážný podnikatelský plán, chtěl bych rád, kdybyste se reagovat na mé e-mailovou adresu."
LISTICKA --- 14:29:41 11.4.2012
Taky vám teď chodí spamy typu "Nabídka práce ve velké společnosti" nebo "Změňte od základů svůj život"?