Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Martial arts & wuxia filmy a seriály - (nejen) Hong Kong, Taiwan, Korea...
MAEDHROS
http://www.kungfucinema.com
http://www.shaolinchamber.com
http://asiantitulky.tk
Hong Kong Cinemagic
The HK Actors Index
Hong Kong Movie DataBase
Ancient Tomb Sect
Hong Kong Film Archive
Shaw Brothers Reloaded
The Girls Guide to Hong Kong Movies©...:-]

Wuxiasociety forum
KF Cinema-KF Fandom Forum

Shaolin Society - najdete tam i minirecenze filmů, ale za pozornost stojí především sekce věnované historii kung-fu, bojovým stylům a zbraním...
Bey's Blog - blog Beye Logana na stránkách Dragon Dynasty. Jak Dragon Dynasty, tak Bey Logan jsou jména, která by žádného martial arts/wuxia fandu neměla nechávat chladným...;-)
Heroes of the East - blog (zatím) čtyř nadšenců věnovaný asijskému filmu (CZ & SK)

...tematicky spřízněné kluby...:
[ Chambara / Chanbara - Samurai Cinema (Akira Kurosawa, Kihachi Okamoto, Masaki Kobayashi, Hideo Gosha.. a dalsi) ]
Asijske filmy - japonske, korejske, cinske... tipy a doporuceni
Planet Hong Kong

Diskuse je sice primárně o pohyblivých obrázcích, nicméně debaty např. o wuxia literatuře nebo komiksech jsou rovněž vítány...

----------------------------------------------------------------------------
Martial arts & wuxia (a jiné žánrově spřízněné záležitosti) v TV:
----------------------------------------------------------------------------

9.1. - 22:25 a 10. 1. - 02:25, TV MGM
Msta (Bao chou AKA Vengeance!)
Herec čínské opery Guan Yulou je hanebně zavražděn - a je na jeho mladším bratrovi, aby ho pomstil.
David Chiang prolévá i cedí krev a na svojí nekompromisní cestě za pomstou za sebou nechává hromady mrtvol a fůru v půlce zlomených, nedokouřených cigaret.
Hong Kong, 1970.
Režie: Chang Cheh; hrají: David Chiang, Ti Lung, Ku Feng, Wang Ping, Hoh Ban, Yeung Chi Hing, Wong Ching Ho, Chuen Yuen, Alice Au Yin Ching, Wong Chung, Cheng Lei, Chan Sing, aj.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MAEDHROS --- 20:06:28 6.11.2011
Koukám, že ne všechny epizody asi na tom serveru jsou, některý soubory (např. první díl) už odtud zmizely.
Na ty ostatní je dost možná potřeba stáhnout si nějakej software nebo něco, moc jsem to zatím nezkoumala.
HATOR --- 19:53:24 6.11.2011
MAEDHROS: Na trubce jsem to zahlídla, ale koukat se na to moc nedá. Z toho tvého linku mi to ale stáhnout nejde (netvrdím, že moje čínština je na takové úrovni, abych poznala, jestli něco nedělám blbě :))) Snad to někde kluci vykutají a nahodí linky až/pokud vyleze dvd.

Taky mě štve, že Swordheros Fates s Nicholasem Tse a Charlene Choi už odvysílali, ale k mání je jen nekoukatelná rmbv verze seriálu. A na ten jsem se těšila hodně.
MAEDHROS --- 19:36:15 6.11.2011
Ten seriál už je.
V TV se to už rozběhlo, část je i na youtube (v nic moc kvalitě).
Existujou podle všeho dvě verze - 60-tidílná a jedna o 6 epizod delší.
A tady jsou podle všeho linky ke stažení...
http://tieba.baidu.com/p/1179046485
HATOR --- 19:23:32 6.11.2011
HATOR: A teď jsem to ještě zmotala já. Nicholas Tse v tom Opičím králi hrát nemá, zato v Treasure Inn jo - a to by mohla být docela pecka taky.
http://www.youtube.com/watch?v=hg8xKkYKo0k

A Donnie Yen toho Wukonga hrát bude. A taky Chow Yun-Fat - Nefritového císaře! Uá! Akorát s trailery je to taky pořád bída. Našla jsem jen tohle
http://www.youtube.com/watch?v=oVa2-wzwfWI&feature=related

A kromě filmu bude i tv seriál Cesta na západ - trailer tady
http://www.youtube.com/watch?v=4pbxPWChoYo&feature=related
HATOR --- 19:12:42 6.11.2011
???: Wu Jing právě hraje i v Chinese Ghost Story, bohužel hlavní role tam je - jako obvykle bývá v těchhle příbězích - student a mlátila bych ho od začátku do konce hodně velkou palicí. Ale jsou tam boží pavoučí démoni a fialová dračička :) A ta omáčka není zdaleka tak hrozná jako u ostatních. Já to nijak nevnucuju - jenom informuju. Mě tyhle věci baví moc, bohužel novější záležitosti začínají být víc omáčka a míň děje (a tím nemyslím souboje, ty už vůbec začínají být neuvěřitelně nudné), takže si asi pustím potřetí Lítajícího lišáka ze Sněžný hory a budu náramně spokojená :D
HATOR --- 19:00:16 6.11.2011
???: Já co se týče Asie, tak csfd.cz moc nepovažuju za bernou minci. A nikdo z těch herců, co tam uvádějí, to nemá psané, a dokonce u Nica Tse jsem ani nikdy neslyšela, že by v tom měl hrát - na rozdíl od Opičího krále. Tam je jen otázka, jestli bude Donnie i hrát, nebo jenom dělat choreografii (tu dělá stopro).

A oba ty příběhy - Painted Skin i Mural - jsou vlastně z knížky čínských duchařských příběhů (tedy volně inspirované), já ani nečekala, že by to na sebe moc navazovalo. Jinak tyhle duchařské příběhy byly zpracovávány, co vznikl film a televize, Chinese Ghost Story je asi nejznámější z nich - a hodně dobrý je i ten televizní seriál, bohužel není dostupný zrovna v nejlepší kvalitě. A taky doporučuju všechny ty nové televizní příběhy z Liao Zhai, placama je ta televize lepší než Mural, i když tam zrovna nikdo pořád nelítá a nerozprskává se.
HATOR --- 18:38:40 6.11.2011
Jinak Donnie Yen to v dalších rolích psané nemá, jen Monkey King a pak nějaké thrillery, a vzhledem k tomu, že režisér a scénárista Mural je stejný, tak se asi pokračování Kůže s Donniem hned tak nedočkáme. No co už, Sun Wukong mi snad spraví náladu :)
HATOR --- 18:36:40 6.11.2011
???: Jsou v tom fakt hrozný zmatky. Nicméně teda Gordon Chan jako režisér měl zjevně svůj vrchol v Painted Skin, tohle je fakt akorát takové hezky barevné, lítací, bez hlavy a paty. Akorát Andy Oh v tom má o jeden výraz víc (asi na půl vteřiny) než normálně, tedy celkem dva.
Painted Skin byla taková kapku nedotažená taky, ale nevím, jestli to bylo Donniem a Zhou Xun, ale člověk měl aspoň pocit, že se kouká na film o něčem. Mural mě dost zklamal, aniž bych na něj měla předem nějaká očekávání.
GAF --- 17:54:02 6.11.2011
???: aha, tak takhle to teda je.
GAF --- 23:34:19 5.11.2011
!

Díky