Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TUKI --- 22:14:06 31.3.2016
čau ve spolek, sorry že se vám sem pletu do diskuze, trochu to tu pročítám, ale sorry sem jen uživatel staršího středně velkého hifi zařízení, a chci se tu zeptat co si tu myslíte o hifi nábytku, popřípadě doplnkú..dík za jakou koli odpověd....
??? --- 20:52:38 31.3.2016
- lineární přepočet pičovin (od Thiele a Smalla)
- popře Q teorém (od Thiele a Smalla)

To jsou hlody :)

Prosimtě Beddy, co je to "Q teorém"? :)) Můžeš ho zkusit nějak vyložit vlastními slovy? :)
??? --- 20:46:52 31.3.2016
???: Výbornej příspěvek, výtěžnost jak prase:

- Q teorém
- aerodynamika
- dýlka závěsů
- hlubší konus kmitačky (konus kmitačky!!!)
- zpožďuje akustickou vlnu směrem od cívky k okraji :)))
- fázový zkreslení na membráně

Dokonalý :) Seš prostě studnice!

Hele, už víš, proč blbouni v Totemu zdvojnásobili hmotnost membrány, když ve tvým světě čím větší hmotnost, tím hůř? Máš na to názor? Nebo prostě nevíš, takže neodpovídáš? To není ostuda, nevědět :) Ostuda je to nepřiznat.
??? --- 20:34:57 31.3.2016
Jelikož seš úplně mimo, tak ti to napíšu ještě jednou: můžeš si to představit i tak, že je to to stejný, jak kdybys vzal jeden reprák a konstrukčním zásahem zdvojnásobil hmotnost jeho kmitacího systému (= cívky + membrány) a zároveň zdvojnásobil výkon jeho pohonu (magnetu). To je celý. Protože se do tohohle nikomu nechce, tak dají za sebe dva identický repráky. Je to levnější. Plocha, Beddy, ty nevzdělaný pako, PLOCHA je úplně stejná. Gómeš to nebo ne? :)
??? --- 20:31:56 31.3.2016
???: Ty seš tak blbej, že to není možný :) Dyť přece nic nemůže na světě už bejt jasnějšího než toto! Ten vnitřní reprák je VEVNITŘ, takže jeho plocha se NEPŘIČÍTÁ k té vnější. Činná plocha membrány se nemění.
Nikdy bych nevěřil, že se snížím k tomu, abych ti citoval Wikipedii:

"The two drivers operating in tandem exhibit exactly the same behavior as one loudspeaker in twice the cabinet. The cabinet is defined as the space behind the rear driver. The volume of air between the speakers has no acoustic function so that the saved space is less than 50%. All other aspects are unchanged like resonant frequency and maximum SPL. The new driver will have the same resonance frequency, Qts, distortion, excursion etc. as one driver with the same applied signal. Because the impedance is also halved, this performance is achieved with twice the power. The new efficiency is thus 3 dB lower than with one loudspeaker. The reason for the unchanged resonance frequency is simple: the new combined loudspeaker has twice the moving mass compared to the single driver but also half the compliance because of the doubled suspension."

Chápeš to? Zvládáš? Ten reprák vevnitř se vzduchem v místnosti *nic* nedělá. Není vidět, nemá jak ovlivnit vnější svět. Činná plocha membrány se v isobarickým zapojení - opakuj se mnou - ne-zvě-tšu-je. Zvětšuje se hmotnost. Už víš proč?
??? --- 19:04:05 31.3.2016
???: Woe, tvý dnešní dogma vo tom, že hraje jen reprák, kerej je vidět je nedostižnej. Pošli to na FEL, obratem ti dopuručí spáchat rituální sebevraždu. RESPECT ! :o)
??? --- 18:58:17 31.3.2016
DEIKSAC: Říkám si vo co? Že mi tu předvedeš nějakej lineární přepočet píčovin, kerý maj dokázat co? Popřít Q teorém? Takhle aerodynamika nefunguje amigo + váha kmitačky s cívkou+ nepoměrně větší dýlka závěsů/ jejich podajnosti ji posílá ve srovnání s menším šasím do kytek.

Deformace větší membrány je danost- zkreslení z toho plynoucí rovněž. Nic k diskuzi s amatéry.

Další pecka je, že větší/ hlubší kónus kmitačky zopožďuje akustickou vlnu směrem od cívky k okraji, obvykle bez kompenzace= fázový zkreslení přímo na membráně.

A to vůbec nemluvím o x násobně větší náročnosti na proudový nároky a stabilitu zesíku.

Náklady na bugr způsobenej velkou kysnou tak rostou exponenciálně, načež je lidi jako Machalík a ty usaděj do 30m2 netlumený cimry, kde si způsoběj seismickou hitparádu, kerá nemá už vůbec nic společnýho s původním signálem nebo hifi.

Hele , ale já to chápu. Líběj se vám macatý holky s velkou kundou a kozama, páč maj hustší prdy. Musíte pro ně pořídit velkou postel, velkej bejvák & velkou lednici, jinak vás zadusej. Nic proti gustu, ale hifi to nejni a do žádnejch platnejch vzorců to nenapasujete :O)
??? --- 18:09:30 31.3.2016
Chlapi, nevyplaste mne ho, ja bych se fakt rad dozvedel, proc si mysli, ze vyrobce jeho vlastnich beden pridal hmotnost na basak, kdyz by ji podle vseho mel naopak ubirat. On vam takhle bude odpovidat zase nejakejma vlastnima dogmatama a na me se nedostane. Pritom je to myslim zasadni. Proc zvysovat hmotnost basaku? Proc?
CROME --- 14:28:23 31.3.2016
Aha Beddy je ten clovek co se chlubi jak z neho pri nakupech v drogerii vlhnou brigadnice...tak to lecos vysvetluje :)
GOSHEWAN --- 14:18:55 31.3.2016
Jen pripominam - pro ty, kdo si udrzuji nejakou nadeji, ze TEDDYBEDDY obrati - ze typek neni schopny uznat svoji hloupost (cti: prohranou sazku) ani kdyz je konfrontovan s dukazy, ktere si sam vyzadal. Tedy uplne presne - kdyz mu je nabidnuto prezentovani jim vyzadanych dukazu za jeho podminek (:

A shodou okolnosti se opet jednalo o vzdelani (tentokrat o me, chtel videt muj Ing. diplom z CVUT : ).