Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 13:39:11 22.9.2013
Nejsou... teď poslouchám Písničky od srdce z rádia na chalupě a je to v pohodě. Není potřeba nic.
??? --- 13:31:03 22.9.2013
Ironický tón jasně naznačuje, že na tomto fóru je minimálně jeden člověk, který si myslí, že k poslechu hudby jsou potřeba atomové hodiny :).
??? --- 13:12:05 22.9.2013
Ne, Squashu. Nic není potřeba pro poslech hudby. Hudba jde poslouchat na čemkoli. Máš pravdu. Přišels na to.
??? --- 10:42:38 22.9.2013
Tomu říkám názorová konzistentnost. Nejdřív tu Teddybeddy stanoví požadavek jitteru v řádu nanosekund a tvrdí, jak je to drahé. A když se ukáže, že generátor hodin s 1000x menším jitterem je za hubičku, tak napostuje stránku, kde hned první generátor je řízen rubidiovými atomovými hodinami s přesností 1 vteřina za 1000 let. Že takový přístroj není a ani nemůže být levný, je celkem jasné. Ale vážně si někdo myslí, že tohle je potřeba pro poslech hudby? :-D

[http://i.nyx.cz/files/00/00/10/54/1054901_807352e572e0338aadc1.jpg?name=High-End.jpg]
TEDDYBEDDY --- 8:45:40 22.9.2013
Vtip je v tom, že dobrý zesík je navržen tak, aby se fáze otočila o 360°, i proto= zvukovka není dobrý zesík= téma blastery patří do lowendu.
Jinak k těm přesný generátorům hodinového pulsu použitelných pro top audio. Obvykle jde o krystalové konstrukce výhradně nejvyšší technologické kvality v cenách řádově x-xx 10k Kč. Čili nejde o integrovaný vf multivibrátor za 7baků dobrý akoráttak do čínskýho radiobudíku pro babičku.
Viz. např. http://antelopeaudio.com/en/products/category/master-clocks
AKA_THE_A --- 0:56:39 22.9.2013
???: vzhledem k oddělení kondenzátorem bude většina PC zvukovek u signálu fázi přinejmenšim posouvat :P
??? --- 20:47:13 21.9.2013
:-D

Absolute Polarity Blind Listening Test
http://www.audiocheck.net/blindtests_abspolarity.php
??? --- 20:45:59 21.9.2013
Další citace... Svancu, celkem často se mi stane, že potřebuju něco najít na internetu, ale su moc línej se tím nějak moc zabejvat. Nechtěl bys mi píchnout? Vypadá to, že svou silnou stránku jsi opravdu nalezl, zužitkuj ji. Platil bych tě buď hodinovkou nebo za nalezenej zdroj, cokoli by se ti líbilo. Svanc s.r.o. - rešerše a kopie na počkání.

Bohumil Sýkora, internet:
Mám několik hypotéz pro vysvětlení slyšitelnosti fázové inverze. Ta nejjednodušší: Je velký rozdíl mezi tím, když ti někdo hodí cihlu na hlavu a když ti cihlu z hlavy prudce zvedne. Bližší osobně - tady na to není místo a chce to taky trochu kreslit. Třebas v Doksech ...

Pavel Macura, tamtéž:
Slušné přístroje fázi signálu neotáčejí. Setkal jsem se tím jen u některých PC karet Creative. Je pravda, že s komerčními výrobky moc do styku nepřijdu. Ale slušné přístroje to NEDĚLAJÍ.
Testovat to lze snadno, vypálit impuls na CD a měřit osciloskopem na výstupu kteréhokoliv komponentu.
Slyšet (otočení fáze) to je, nakonec na některém ze srazů, tuším tak v roce 2002 - 2003 jsme to demonstrovali. Bylo to v Gaudeamusu na Vysočině. Měl jsem preamp, který invertoval fázi. Když se použil, tak jsme otáčeli reprokabely. Jednou se na to zapomnělo a rychle se na to přišlo, že to hraje jinak.
---
Už asi cca před 20 lety (nevím to přesně na rok, tak mě nechytejte za slovo) AES definovala, že pin 2 je + a pin 3 je -. Právě proto, že v tom byl binec. Co jsem četl testy ve Stereophole preampů co mě zajímaly, tak žádný fázi nepřevracel. Některé mají přepínač, kterým lze fázi invertovat.


Přitom není nic snazšího než ty dráty z těch beden vyndat a zadělat je tam opačně! Trvá to 19 s na bednu, 38 s na obě. Napadá mě ještě jeden citát, ve kterým figuruje hlava a prdel.

Tím s daným tématem končím. Hádat se s teoretikem o praxi je ještě míň užitečný než si honit péro. Zejména když si tento dává sakramentsky záležet, aby se z té praxe nic, ale opravdu vůbec nic nedozvěděl. Udržet si svou malou bublinku, ve které je všechno jasný. Cédo jsou jedničky a nuly, jitter neexistuje, anebo kdyby, tak jde vyřešit švábem za stokorunu, dvojlinka z Gesu stačí, zesilovače fungují všechny stejně skvěle od osmdesátek, zkreslení komponentů není slyšet, rozdíly mezi ničím neexistují, slyšet není nic, všechno hraje stejně, slepý test, slepý test, slepý test. Následuje pětset odkazů na random články z internetu. No a jelikož to už všichni známe zpaměti, tak u toho už nemusíme ani být. Nahradit generátorem. Tak jde čas.
Debata se Svancem ze všeho nejvíc připomíná squash. Nechceš se přejmenovat na Squash?
??? --- 20:15:01 21.9.2013
John Atkinson, Stereophile:
I measured the Cary Classic CD 303T SACD Professional Version player with Stereophile's loaner Audio Precision SYS2722 system.
Both balanced and unbalanced outputs inverted absolute polarity in both solid-state and tube modes, even though the XLRs are wired with pin 2 hot.


A jak ta invertovaná hrůza zněla? Asi takhle nějak:

...the upper octaves had a tube-like, almost golden glow, and pleasing presence and transparency, even through the CD 303T's solid-state output. The 303T's absence of grain, grit, glare, and other digital unpleasantness was also welcome, and it managed all that without ever sounding soft, rolled off, or boring. The sensation of a touch of added "body fill" was never obtrusive, but only added to my listening pleasure.

Zřejmě jsou v Cary Audio Design všichni hluší, o Johnu Atkinsonovi ani nemluvě. Vždyť obrácení absolutní fáze je katastrofa. Zpěvák zní, jako by byl zády k mikrofonu, bubeníkovi chybí kopák atd. A nejhorší na tom je, že tyhle shity už léta denně poslouchají mraky nic netuších hifistů, protože invertované nahrávky jsou běžnou realitou.

Tady si ten rozdíl může každý vyzkoušet a udělat si obrázek sám:
Absolute Polarity Blind Listening Test
http://www.audiocheck.net/blindtests_abspolarity.php

Btw ten SACD Player stál $6500.
??? --- 19:15:06 21.9.2013
Prdel, že? A ten efekt se zesiluje s většíma bednama/basákama. Nikdy jsem to na nich nezkoušel, ale dovedu si představit, že třeba Quadraly s transmissionem by to rozhodilo opravdu hodně. Stejně tak band passovou ozvučnici jako mají třeba ACR RP 400 nebo Isophon Vertigo. To je teda jen tip.
Prostě to tak nějak jde do prdele, když se to přepóluje. Proto mě konsternovalo, že si nějakej výrobce dovolí pustit do oběhu mašinu, která má bezdůvodně špatně onačený svorky. No ale hifi je obor diletantů a magiků, takže věřím, že když na to pak nalepí cenovku sto tisíc, tak to stejně lidi koupí.