Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NECRON --- 23:34:38 27.3.2012
High Resolution Music DOWNLOAD services .:. FLAC in free TEST BENCH
http://www.2l.no/hires/index.html

HiRes Download - test bench

We invite you to join us in this evaluation of future consumer delivery formats. FLAC is a lossless encoding of WAV-files derived directly from our production original used for the SACD and Pure Audio Blu-ray. All resolutions and encodings are derived from the same original DXD source files.
??? --- 23:31:48 27.3.2012
Jak už jsem říkal. Pokud člověk nechce skončit s hromadou černejch krabic od bot, osazenejch hala bala nějakejma reprákama, který nějak hrajou a zůstanou našinci až do smrti, protože jediný, co se s nima dá jinýho dělat, je je spálit na chatě v táboráku, protože v kamnech by nehořely, tak by musel bejt extra šikovnej, aby to k něčemu vypadalo, případně tady je vlákno jednoho houslaře, kterej vlastníma rukama postavil tak krásný bedny, že o míli překonaly to, co předvádí Sonus Faber v sériovce, bohužel fotky jsou pryč. Zbytek DIY beden jsou přinejlepším průměrně neestetický krabice, případně opravdu šeredný krabice. Hrát to bude blbě, zhruba tak, jak když amatér-nadšenec poprvé v životě postaví něco, co někdo jinej staví celej život. Jako bonus je tam však nezlomné, a rád bych na toto slovo kladl co největší důraz, tak tedy NEZLOMNÉ přesvědčení, že líp to nešlo a že mám doma jeden z možných absolutních vrcholů. Možná to za to stojí, já nevím.
HONCKA --- 23:30:19 27.3.2012
???: HIFI bednu jsem zadnou neubastlil, ale PA beden celkem dost a kdybych nebyl linej na to davat strukturak, misto abych to hodil do koberce, tak to od profi vyroby nepoznas
??? --- 23:07:57 27.3.2012
TURF: To, co píše machalík o stavbě beden, je naprostý nesmysl. Vlastní výroba nemá nic společného ani s houslařstvím ani s nutností geniality stavitele ani s nějakými miliony hodin. Stačí se přesně držet výkresů profesionální konstrukce, odladěné v bezdozvukové komoře. Cena pochopitelně vychází daleko lépe, protože v obou případech kupuješ zboží jako koncový zákazník, v případě kitu s tím má ale výrobce neporovnatelně méně práce než při dodání hotových lakovaných beden. A jako bonus k tomu má člověk ve finále lepší vztah, než ke koupené věci - tenhle aspekt je tady častým zdrojem posměchu frakce snobů :).
Kdybys chtěl slyšet velmi dobře hrající DYI bedny (případné reakce na tohle označení ber jako místní folklór) v akusticky vyřešené místnosti, tak to lze domluvit, kdyžtak pošta.
??? --- 22:50:17 27.3.2012
???: Na mou jednoduchou a relevantní otázku odpovídáš... Jistě, jak jinak než osobním útokem. Přitom víš kulový o tom, co jsem všechno slyšel, jak a co poslouchám nebo co jsem všechno otestoval. Hlášky o za uši tahajícím zkreslení zesilovačů mě iritujou mimo jiné proto, že elektronika byla mý hobby odjakživa a hodně let jsem se jí věnoval i profesionálně. Nevím sice, kolik zesilovačů jsi ty měl doma, ale já jich postavil, oživil a proměřil několik desítek. Za ty roky mám poměrně přesnou představu o tom, jaké vady ještě jednoznačně slyšet jsou, o čem se dá diskutovat a co je jen čiré fantazírování.
Zato tvojí kvalifikací pro hlášky o zkreslení zesilovačů bude nejspíš neotřesitelná víra v neomylnost vlastního vnímání a přesvědčení, že subjektivní vjemy na tvůj úsudek nemají vliv... :)

Nějaké vysvětlení, jak může zesilovač zkreslením tahat za uši a přitom nebýt poznatelný od jiného? Možná to ale je moc složitá otázka... :)
??? --- 22:37:31 27.3.2012
TURF: Svanc ti vysvětlí, že mezi zesákama rozdíly nejsou.

Jinak s tím bastlem to byla samozřejmě prdel, bastly nehrajou, je to vždycky propadák. Ještě nikdy nikdo neubastlil bednu, která by se vyrovnala profi práci ve stejné cenové hladině, plus na tom nechal miliony hodin práce a ve výsledku má neprodejnej šmejd. Pokud nejseš mistr houslař nebo malej génius, tak na stavbu rovnou zapomeň.

Agory jsou takovej trochu zázrak, podle mě je to nejpovedenější bedna od Revoxu vůbec. Měl jsem je léta a hrajou strašně dobře. A není k nim potřeba zesák, jen nějakej předek nebo i cédo s variable out nebo zvukovka s variable out. Jinak okolo 25 je to špatný, dají se snad sehnat třeba Infinity Renaissance 90 (výtečný pásky!) nebo T+A Criterion TMR 160 nebo tak, ale jsou to čistý nákupky a je k nim potřeba připočítat cestu a čas (= v ČR se za tyhle ceny neseženou).
TURF --- 22:19:27 27.3.2012
???: nevim jakej rozdil dela zesik ve vyssich kategoriich, ale pro me jsou v kategorii okolo 20k zmeny slysitelny dostatecne.

???: ty agory vypadaj kolosalne, fakt skoda ze je to takhle z ruky..
diy zbastlenou bednu jsem jeste hrat neslysel, takze k tomu mam spis neduveru. jestli to je ale vazne v tyhle cenovce uplne jina liga (parametry a recenze naznacujou, jenze recenzi jsem cetl uz hafec a poslech byl stejne vzdycky o necem jinym), tak me to dost laka. aspon se pri stavbe naucim hodne veci o zvuku. (jestli to teda nebylo mysleny ironicky, to by me nakrklo :))

co jsem tak strucne procetl, tak se mi zda zajimava volba http://www.visaton.com/en/bauvorschlaege/2_wege/topas/index.html
mate nekdo zkusenosti pro/proti, ppr nevite o nekom v republice, kdo by me nechal si je chvilku poslechnout?)
??? --- 21:03:08 27.3.2012
???: Raději vysvětli, jak tě může bavit se v tomhle pořád po těch letech ještě babrat, aniž bys aspoň jednou v životě hnul prdelí a šel si něco poslechnout nebo si aspoň udělal ten svůj svatej slepej test doma.
??? --- 19:38:58 27.3.2012
???: Neřeš zateplování - raději vysvětli, jak může zesilovač zkreslením tahat za uši a přitom nebýt poznatelný od jiného. Bez pohledu na čelní panely, přirozeně... :)
??? --- 19:36:17 27.3.2012
???: Fascinuje mě to, jak sedíš u toho internetu a jen čteš ty články a pak je kopíruješ a cituješ z nich a máš pocit, žes na všechno přišel. Šup zateplit stěnu! Abys ušetřil.