Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
VOZKA --- 15:17:45 19.8.2019
Dodám že jsem viděl lidi nadšeně tancovat i na týpka co pouštěl kazety z undergroundovejch labelů na dvou boomboxech zapojenejch do digitálního mixu. Set hranej z DAT pásek mám bohužel jen z druhý ruky :). Analog vyžaduje větší investici, tak tam je průměrnej skill hrajících asi vyšší, ale je to vždycky o kvalitě DJe a ne média. Myslím že většina nejlepších a nejzajímavějších setů co jsem slyšel byla z laptopu nebo z flashky z playerů (protože ti lidi typicky hráli nikde nevydanou hudbu a využívali širší možnosti digitálu), stejně tak už jsem víckrát viděl vinylového DJe vyklidit parket.

Ale pořád nějak nevidím, jak tahle debata souvisí s jitterem anebo s high endem obecně :)
LOPIK --- 11:23:11 19.8.2019
Přednes je bližší živý kapele v tom, že CDčka nevazbí a nebrumí ;)

Já taky sem tam hraju a DJing (a tuplem když někdo jede z desek) nemá s HiFi moc společnýho.. S tou dynamikou bych obecně možná ještě souhlasil, ale to má spíš víc společnýho s tím co se dává na desky a co se vydává digitálně - přece jen když někdo vydává desku, tak to většinou pošle někomu, kdo má z masteringem nějaký zkušenosti a trochu jinej přístup, než "hlavně ať je to co nejvíc nahlas".
U digi-DJů je problém taky často s tím, že to jde víc vysolit a headroom na těch nahrávkách je tak malej, že to jde často do trvalýho klipu, což není pro posluchače nic moc příjemnýho.

Jinak desky jsou v reálu strašnej oser na to, aby to dobře hrálo a to z X důvodů - správnej přítlak nebo nastavení gramofonu je neexistujicí - ať už že na to lidi serou, nebo kvůli skakání, přenosky má každej dávno za životností, ani jeden DJskej gramofon (včetně techniksů) není sám o sobě žádný velký hifi, na stage je X vibrací, elektrika často v prdeli, samotný ty desky stojí často za hovno už když je vyndáš z obalu, mixy jsou některý pro zvuk smrtící, hraje se do červených, na P.A. máš procesory co jsou nastavený pro všechno jinýho než čistej přednes atd atd. Ale pořád je to víc sexy :)
HONCKA --- 22:32:41 18.8.2019
TEDDYBEDDY: pokud má dj analogovej mix, tak možná, ale těch už se používá minimum, navíc v případě většího zvuku je to hnany ještě přes další ad-da převodník v stage mixu a další ad-da převodník ve speakermanagementu, nevíc třeba u techna nebo breakbeatu mám ty samý skladby na vinylu i ve flac a neslyšel jsem tam rozdíl v mastetingu (žádná loudness war)
TEDDYBEDDY --- 21:08:01 18.8.2019
KUZMA GRAMOFON KUZMA Model: STABI S- STOGI S - Gramofony - HiFi Bazar - www.hifionline.cz
https://www.hifionline.cz/hifibazar/prodam/gramofony/kuzma/gramofon-kuzma-model-stabi-s-stogi-s/
VOZKA --- 13:43:27 18.8.2019
TEDDYBEDDY: aha, pardon, já myslel že se bavíme o hraní DJů v klubu, tak to jsem tě asi špatně pochopil
TEDDYBEDDY --- 12:54:32 18.8.2019
VOZKA: Jakej máš gramec/ přenosku/ phono zes?
VOZKA --- 12:20:06 18.8.2019
TEDDYBEDDY: asi chodíš na akce kde z digitálu hrávaj míň schopný lidi protože to je jednodušší. Protože jinak je to fakt píčovina :)
TEDDYBEDDY --- 10:16:28 18.8.2019
MAJA: Jaku u blbejch tady. Stačí poslouchat/ dívat se, když v klubu hraje DJ z vinylu vs D/A ( nedejbože z noťasu). Lidi obvykle vinyl zvedne ze židlí, tančí, dovádějí, atak. Dynamika, timing, přednes je dle kvality aparátu nejblíž živý kapele a to i na relativně levným gramci. Pak to samý pusťte ze stejně drahýho nebo i 2x dražšího digitálu a zábava je u konce. Čekováno 100x.
BLAMAZ --- 21:23:19 12.8.2019
TEDDYBEDDY: Budu to prasit prevodnikem od NAD.
BREGALAD: skoda ze to ma jen opticky vystup.
MADCAT --- 16:01:43 8.8.2019
CROME: Není Twitter jako tweeter ; -)