Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Doktorandi...
A_2
na nástěnce pár postřehů k literární rešerši
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KLAARKA --- 1:26:35 19.6.2013
???: vzorovy prijimaci test nemam, ale rada bych zopakovala to, cim te vsichni utesuji: "o nic nejde" :) test je uplne klasicky doplnovaci, vetsinou doplnujes chybejici slovo do vety ve spravnem tvaru. je to z obou stran potistena A4, takze za deset minut hotovo. zdalo se mi to opravdu dost jednoduche, takze zadne strachy. na webu najdes takovych procvicovacich testu mraky.
??? --- 20:38:06 18.6.2013
Mam takový dotaz mimo téma, presto mi to neda. Neni tady nejaka dobra duse, ktera má neco jako vzorovy prijimaci test z AJ na FA CVUT (Ph.D. studium). Prijimacky jsou uz ve ctvrtek... nepodcenil jsem to, byl jsem i dvakrat na konzultacich, ale nic z nich nevypacil, ani z mych znamych na CVUT.... vsichni utesuji ze o nic nejde, ale rad bych alespon trochu vedet, co me ceka. Diky vsem
MLOK --- 11:59:47 6.6.2013
PRL: tomu já rozumím, jen mi nejde do hlavy, že máme vedle GAUKu ještě další kategorii, která se přesně jmenuje "specifický výzkum", má rozpočet cca půl milionu korun a je to přitom něco úplně jinýho od GAUKu.
PRL --- 11:56:52 6.6.2013
MLOK: GA UK je financován z prostředků specifického vysokoškolského výzkumu, tedy GA UK je specifický výzkum. Z čeho jiného by taky mohla univerzita financovat interní grantové soutěže než z institucionální podpory, tj. specifického výzkumu :)
MLOK --- 11:23:01 6.6.2013
PRL: jasně, jen ještě maličko k upřesnění - nejsem si úplně jistej ve významu programu "specifický výzkum."

u nás na UK máme speciální grantovej program "Specifický výzkum", kterej je zaměřenej na podporu doktorandů v publikování. není na přihlašování, je závaznej pro všechny interní doktorandy a jeho pravidla jsou publikovat 1 článek v časopisu ročně. potom za to od katedry dostaneš 20k. s GAUKem to nemá nic společnýho.

ty myslíš specifickým výzkumem soutěže typu gauk, který vypisuje univerzita pro zaměstnance/studenty, že?
PRL --- 11:13:54 6.6.2013
MLOK: GAUK co píšeš se u nás jmenuje IGA (interní grantová soutěž), jde o projekty specifického výzkumu. Tato forma interních projektů je myslím na každé fakultě.

- Fond rozvoje vysokých škol (FRVŠ) zrušili, to mohli podávat doktorandi.
- GAČR můžeš podat fiktivně, to je pravda

Asi nic jiného takto není...
MLOK --- 14:42:09 5.6.2013
PRL: gačr můžeš podávat kdykoliv, pokud si seženeš někoho s phd, kdo ti to zaštítí, bez toho to nemá skoro žádnou šanci na úspěch. my sme si to napsali mezi doktorandama a pak sehnali učitele, kterej to vzal na sebe.

gauk předpokládám, že na jiných univerzitách bude taky, ale zkušenost s tím nemám.

ale souhlas, gačr jako doktorand sám podat nemůžeš. krom toho jsem nepodával nic.
PRL --- 11:25:44 5.6.2013
MLOK: GAUK je interní grantová soutěž a GAČR můžeš podat až těsně před obhajobou phd.

Spíše mě zajímají projekty, které může podat doktorand v roli navrhovatele nebo spolunavrhovatele.
MLOK --- 10:16:11 5.6.2013
já beru gauk a podali jsme gačr ještě u nás.
PRL --- 10:12:29 5.6.2013
Které projekty podáváte v rámci doktorského studia, když pominu specifický výzkum, tj. interní grantovou soutěž a FRVŠ, které zrušili?