Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
oO( ) psychedelické memy ( )O๑.. ॐ ..๑O( ) psychedelic memes ( )Oo
KERRAY
[https://i.imgur.com/azx3ct6m.jpg] Pokud nemáš čas přečíst tohle záhlaví, nemá vůbec cenu pokračovat v čtení.

Co sem patří si přečtěte na nástěnce. Klidně můžete chválit či diskutovat, ale počítejte s tím, že věci, které sem nesedí, se mažou hned, a věci, které sem nesedí, ale jsou zajímavé, se taky mažou, jen o něco později - aby v archivu zůstávaly jen psychedelické memy.

Pro čtenáře
Co si o klubu pomyslí čtenář, je jen a pouze na něm. Můžou tu klidně být matoucí či provokativní věci. Můžou tu být věci, které jsou pravý opak psychedelie - a je na vás, abyste se zarazili, a řekli si - no momentík. Většinou nemá cenu brát to tu doslovně nebo dokonce hodnotit jednotlivé příspěvky - buďto mně něco osloví, nebo neosloví. Obsah je cílen na návštěvníka, který si je schopen hrát s významy a odlesky slov, je ochoten se dívat na věci ze zajímavých úhlů, aniž by to pro něj nutně znamenalo, že těmto náhledům musí věřit. A pokud by něco z obsahu pomohlo třeba jen jedinému člověku (tobě? :) k probuzení, splní svůj účel dokonale.

Do your own thinking!
Není důležité souhlasit, ale zamyslet se / zkusit si jiný úhel pohledu
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
GEN_IO --- 9:08:43 30.3.2012
???: :)) pěkné
na to poslední rčení jsem ještě kdysi dávno vymyslel:
"Nemůžeš mít všechno (..hned)" ;)
??? --- 16:46:25 29.3.2012
„ Nejdřív práce, potom zábava.“
„Práce je zábava.“

„ V nejlepším je dobré přestat.“
„V nejlepším je skvělé pokračovat celý život.“

„ Bez práce nejsou koláče.“
„Práce produkuje nejen zábavu, ale i koláče.“

„ Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí.“
„Úspěch patří všem, nejen těm mimořádně talentovaným.“

„ Život je pes.“
„Žít je psina.“

„ Život není procházka růžovým sadem.“
„Život je procházka růžovým sadem.“

„ Nemůžeš mít všechno.“
„Můžeme mít cokoliv si budeme přát.“


zdroj: http://www.sarkakmochova.cz/news/v-nejlepsim-prestat-/
CRS --- 2:34:22 29.3.2012
Pesimista lamentuje na vítr.
Optimista čeká až ustane.
Realista mu uzpůsobí plachty.
EMBRYO --- 18:30:03 28.3.2012
"Považuji za největší vítězství vědy nad náboženstvím 17. století, kdy se na kostely začaly montovat hromosvody."

Isaac Asimov
BROZKEFF --- 13:00:33 28.3.2012
"Jsem totiž toho názoru, že Nebe a peklo, respektive Království nebeské (či Boží) a peklo, nejsou posmrtné destinace. Jsou věčností tady a teď. Když člověk koná Boží vůli, nebo Pravou vůli atp., na slovech nezáleží, v té chvíli zažívá věčnost v Království nebeském. A když se Boží vůli či svému bytostnému určení protiví, tak v té chvíli, a právě v té chvíli, prožívá věčnost v pekle.

Ale co je to “to“, co uskutečňuje Boží vůli nebo se jí protiví, pakliže “já“ je prázdným průsečíkem, který je navíc zcela determinován všemi těmi zmíněnými vlivy? Možná to nějak souvisí s harmonií celé té sítě, možná je tedy celá ta záležitost vlastně estetická v onom antickém smyslu, kdy Dobro a Krása spolu souvisí."


--Kojot
JIRIK1 --- 20:54:22 27.3.2012
z ustavu ...
HENRYHO PRDEL
http://henryho-prdel.net/
INK_FLO --- 15:55:17 26.3.2012
Lewis ve svém deníku také píše, že o Bohu nemůžeme vědět nic a dokonce i naše otázky týkající se Boha jsou nesmyslné. Proč? Je to jako kdyby se vás někdo od narození slepý zeptal: "Je zelená barva horká, nebo studená?" Tohle ne. "Je dlouhá, nebo krátká?" Tohle ne. "Je sladká, nebo kyselá?" Tohle ne. "Je kulatá, oválná, nebo čtverhranná?" Tohle ne, tohle ne. Nevidomá osoba nemá žádná slova, žádné pojmy pro barvu, o které nemá žádnou představu, o které nemá tušení, kterou nikdy nezažila. Můžete s nimi o tom mluvit jen s pomocí analogií. Ať se zeptá jakkoli, vy můžete říci jen: "Tohle ne." C.S. Lewis o tom kdesi píše, že to je stejné, jako kdybyste se ptali, kolik minut má žlutá barva. Všichni by možná vzali tu otázku vážně, diskutovali by o tom a přeli by se. Jeden by se dopracoval k výsledku, že ve žluté barvě je 25 mrkví, a druhý by zase tvrdil: "Kdepak, sedmnáct brambor!" A už by byli v sobě. Tohle ne!
Konečnou fází v poznávání Boha je tedy poznat, že nevíme. Naše největší neštěstí je, že toho víme příliš mnoho. Tedy myslíme si, že víme, to je naše neštěstí. Proto nemůžeme nic objevit. Tomáš Akvinský (byl to nejen teolog, ale také skvělý filozof) nejednou řekl: "Veškeré úsilí lidské mysli nedokáže vyčerpat podstatu jediné mouchy."

Anthony de Mello - Bdělost