Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
oO( ) psychedelické memy ( )O๑.. ॐ ..๑O( ) psychedelic memes ( )Oo
KERRAY
[https://i.imgur.com/azx3ct6m.jpg] Pokud nemáš čas přečíst tohle záhlaví, nemá vůbec cenu pokračovat v čtení.

Co sem patří si přečtěte na nástěnce. Klidně můžete chválit či diskutovat, ale počítejte s tím, že věci, které sem nesedí, se mažou hned, a věci, které sem nesedí, ale jsou zajímavé, se taky mažou, jen o něco později - aby v archivu zůstávaly jen psychedelické memy.

Pro čtenáře
Co si o klubu pomyslí čtenář, je jen a pouze na něm. Můžou tu klidně být matoucí či provokativní věci. Můžou tu být věci, které jsou pravý opak psychedelie - a je na vás, abyste se zarazili, a řekli si - no momentík. Většinou nemá cenu brát to tu doslovně nebo dokonce hodnotit jednotlivé příspěvky - buďto mně něco osloví, nebo neosloví. Obsah je cílen na návštěvníka, který si je schopen hrát s významy a odlesky slov, je ochoten se dívat na věci ze zajímavých úhlů, aniž by to pro něj nutně znamenalo, že těmto náhledům musí věřit. A pokud by něco z obsahu pomohlo třeba jen jedinému člověku (tobě? :) k probuzení, splní svůj účel dokonale.

Do your own thinking!
Není důležité souhlasit, ale zamyslet se / zkusit si jiný úhel pohledu
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MLIBREVIRGEA --- 21:31:30 10.3.2010
[http://users.cis.fiu.edu/~giri/photos/bestpics/opera.jpg]
Singers perform on a giant stage on Lake Constance during a rehearsal of Giuseppe Verdi's opera 'Ein Maskenball' on July 15. The design of the stage in the lake shows 'Death' reading the book of life.
??? --- 10:40:11 5.3.2010
Když byla Agnes dítě, zeptala se jednou otce na jejich dlouhé procházce, zda věří v Boha. Otec odpověděl. "Věřím ve Stvořitelův computer." Ta odpověď byla tak podivná, že si ji dítě zapamatovalo. Podivné bylo nejen slovo computer, ale i slovo Stvořitel: otec totiž nikdy neřekl Bůh, ale vždycky Stvořitel, jako by chtěl omezit význam Boha jen na jeho inženýrský výkon. Stvořitelův computer: ale jak se člověk může dohovořit s computerem? Zeptala se proto otce, jestli se modlí. Řekl: "To je jako by ses modlila k Edisonovi, když ti přestane svítit žárovka."
Agnes si říká: Stvořitel dal do computeru disketu s podrobným programem a pak šel pryč. Že Bůh stvořil svět a pak ho nechal napospas opuštěným lidem, kteří obracejíce se k němu mluví do prázdna bez ozvěn, ta myšlenka není nová. Ale je něco jiného být opuštěn Bohem našich předků, a je něco jiného, opus-til-li nás Bůh - vynálezce kosmického computeru. Na jeho místě je tu program, který se v jeho nepřítomnosti nezadržitelně naplňuje, aniž by na něm kdokoli mohl cokoli změnit. Dát program do computeru: to neznamená, že budoucnost je do podrobností naplánována, zeje všechno napsáno "tam nahoře". V programu například nebylo udáno, že v roce 1815 bude bitva u Waterloo a že ji Francouzi prohrají, nýbrž jen to, že je člověk agresivní svou povahou, že válka je mu souzena a že technický pokrok ji bude činit čím dál strašnější. Všechno ostatní nemá z hlediska Stvořitele žádnou důležitost a je jen hrou variací a permutací obecně určeného programu, který není prorockou anticipací budoucnosti, nýbrž udává pouhé meze možností, uvnitř nichž je ponechána všechna moc náhodě.

Milan Kundera - Nesmrtelnost (1988)
1ONYO --- 18:56:35 3.3.2010
The thing always happens that you really believe in; and the belief in a thing makes it happen.
Frank Lloyd Wright
1ONYO --- 18:36:29 3.3.2010
True education is concerned not only with practical goals but also with values. Our aims assure us of our material life, our values make possible our spiritual life.
Ludwig Mies van der Rohe
1ONYO --- 18:35:00 3.3.2010
Simply by not owning three medium-sized castles in Tuscany I have saved enough money in the last forty years on insurance premiums alone to buy a medium-sized castle in Tuscany.

Ludwig Mies van der Rohe
MUTEK --- 22:24:05 1.3.2010
The world has no name, he said. The names of the cerros and the sierras and the deserts exist only on maps. We name them so that we do not lose our way. Yet it was because the way was lost to us already that we have made those names. The world cannot be lost. We are the ones. And it is because these names and these coordinates are our own naming that they cannot save us. That they cannot find for us the way again.

— Cormac McCarthy, The Crossing
MUTEK --- 22:15:33 1.3.2010
It is not what you look at that matters, it is what you see. The earth is not a mere fragment of dead history, stratum upon stratum like the leaves of a book, to be studied by geologists and antiquaries chiefly, but living poetry like the leaves of a tree, which precede flowers and fruit — not a fossil earth, but a living earth; compared with whose great central life all animal and vegetable life is merely parasitic. Its throes will heave our exuviate from their graves.

— Henry David Thoreau
LEOZ --- 1:54:06 27.2.2010
"Whenever you find yourself on the side of the majority, it's time to pause and reflect."
Mark Twain
??? --- 12:09:39 26.2.2010
Predstavte si nejakkou zkusenost z detstvi. Nekterou si pamatujete velmi zive, neco vidite, neco citite, u neceho si dokonce pamatujete vuni, jako byste tam doopravdy byli. Koneckoncu jste tam tehdy doopravdy byli, nebo ne? Jak jinak byste si to pamatovali? Ale ted to prijde: vy ste tam nebyli. Ani jeden atom, ktery mate ve svem tele dnes, tam v dobe, kdy se to odehralo, nebyl. Hmota se pohybuje z mista na misto a na okamzik se shromazdila tak, ze vytvari vas. At jste tedy cokoli, rozhodne nejste tou latkou, ze ktere jste vytvoreni.

-- Steve Grand @ Bozi blud od Dawkinse
LOOKASH_II --- 10:29:08 24.2.2010
„Naděje na změnu byla očividně nahrazená hrůzou ze ztráty.“

- Fredric Jameson