Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
AUTORSKÁ ČTENÍ A JINÉ LITERÁRNÍ AKCE A UDÁLOSTI
NATASHA
LITERÁRNÍ WEBY A ČASOPISY:
PORTÁL ČESKÉ LITERATURY
POTÁPEČ - LITERÁRNÍ ROZCESTNÍK
WAGON
DOBRÁ ADRESA
iLITERATURA
PŘEHLEDY LITERÁRNÍCH AKCÍ:
VYCHYTRALÝ GOOGLE KALENDÁŘ NA BLOGU ONDŘEJE LIPÁRA
ODKAZY NA LITERÁRNÍ AKCE NA SERVERU TOTEM.CZPROSBA: Pokud můžete, umístěte ke své akci vedle grafické pozvánky také aspoň stručné textové shrnutí (tj. datum a čas, místo, program), se kterým si poradí čtecí zařízení.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
JAGA --- 14:31:04 18.8.2017
www.topvision.cz/nabidka/hard-skills/psani-bez-trapeni---jak-psat-lehce-svizne-a-jasne/
Po dlouhé době zase učím kurz tvůrčího psaní, tentokrát je to spíš pro firmy a různé profesionály, kteří si chtějí vylepšit styl a získat trochu rozletu, ale třeba někoho takového znáte???
NATASHA --- 10:03:57 22.6.2017
Marie Iljašenko a Tereza Riedlbauchová v Paměti:

[http://mageo.cz/home/NATASHA/cervenPamet.jpg]
ODJINUD --- 9:08:22 21.6.2017
tam pošli něco blbýho a raduj se, jak vostatním pomohls.. a třeba to i vyhraješ, hehe
VINCENT_BU --- 22:05:24 20.6.2017
NATASHA: tak někomu stačí k radosti málo… já teda fakt nevím, proč bych měl mít radost z toho, že nějaký/á XY vyhrál/a literární soutěž. A ty peníze? Pokud nejsou moje, má to ve vztahu k mé radosti též určité hranice, to ti teda povim. Nejsem ještě tak zdatný františkán. Nicméně máš pravdu, cesta je vytyčena, jen se na ní udržet a nebudit pohoršení. :)
NATASHA --- 18:28:49 20.6.2017
VINCENT_BU: Ty to máš teda složité. Já mám radost, když se v poezii děje něco dobrého, a vůbec se to nemusí dít kolem mne.

:)
VINCENT_BU --- 17:25:56 20.6.2017
NATASHA: nemohu, Natasho. i kdyby nic jiného, a toho jiného je věru pořád dost, už jen pomyšlení na to, že bych svou účastí ohrozil – třeba, třeba – i Tvé ocenění, mi svazuje ruce. promiň, ale s takovým rizikem do soutěže nepůjdu. a pokud neohrozil, proč bych se někam hlásil? jedině dělat stafáž, pravda, to by možná šlo…

(Kéž by tak bylo lze žít a psát i bez výhry… bez výhry v Drážďanech, nutno dodat, protože výhra v Praze je k ničemu. Proč nejsou Drážďany v Praze?)

O té pozici. To není o pozici. To je o tom, že ty další básně jsou objektivně slabší, pokud má soutěž něco znamenat. Dotace tomu dodává hmatatelnost.

:)
NATASHA --- 15:22:41 20.6.2017
VINCENT_BU: Myslím, že málokdo bude vyvozovat svou pozici na poetické scéně z toho, že nezvítězil v takto vymezené literární ceně.

Pro mne je příjemné, že taková přeshraniční iniciativa trvá. A z výhry lze třeba chvíli žít & psát, což se tu řešilo nedávno, že :) a nebo vydat knihu.

P.S.: Přečti si ta pravidla.
VINCENT_BU --- 14:31:45 20.6.2017
NATASHA: přece z principu soutěže. všechny básně, které nejsou oceněny, patří k těm slabším, což vztahuji rovnou na jejich autory a autorky (v tom je možná to neporozumění). obvyklá synekdocha.

ledaže by se vítězný soubor losoval, to by možná šlo. nečetl jsem pravidla, máš pravdu :)
NATASHA --- 14:03:16 20.6.2017
VINCENT_BU: Moc nerozumím. Četls pravidla? Výchozí hodnocení je pouze mezi básněmi. Anonymně. Jak tedy může být někdo slabší?