Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
AUTORSKÁ ČTENÍ A JINÉ LITERÁRNÍ AKCE A UDÁLOSTI
NATASHA
LITERÁRNÍ WEBY A ČASOPISY:
PORTÁL ČESKÉ LITERATURY
POTÁPEČ - LITERÁRNÍ ROZCESTNÍK
WAGON
DOBRÁ ADRESA
iLITERATURA
PŘEHLEDY LITERÁRNÍCH AKCÍ:
VYCHYTRALÝ GOOGLE KALENDÁŘ NA BLOGU ONDŘEJE LIPÁRA
ODKAZY NA LITERÁRNÍ AKCE NA SERVERU TOTEM.CZPROSBA: Pokud můžete, umístěte ke své akci vedle grafické pozvánky také aspoň stručné textové shrnutí (tj. datum a čas, místo, program), se kterým si poradí čtecí zařízení.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NATASHA --- 10:38:03 20.6.2013
NATASHA --- 12:48:34 5.6.2013
Literaturhaus Villa Augustin
Tel.: 0351 8045086/87
Fax: 0351 8045066
info@dresdner-literaturbuero.de
www.literaturhaus-dresden.de
Antonstraße 1
01097 DresdenVeřejná soutěž o Drážďanskou cenu lyriky 2014

Drážďanskou cenu lyriky, která byla založena na podporu současné básnické tvorby v němčině a češtině, vypisuje primátorka zemského hlavního města Drážďan a je dotována částkou 5.000 EUR. Cena se vyhlašuje každý druhý rok, a v listopadu 2014 bude udělena již podesáté.

Uchazeči z německy mluvících zemích a z České republiky mohou být navrženi nakladatelstvími, vydavateli a redakcemi literárních časopisů, autorskými svazy a literárními sdruženími. Kromě toho jsou vítány i přihlášky jednotlivců.

Předpokladem pro účast v soutěži je zároveň minimálně jedna publikace – buď jako samostatná kniha, v rámci antologie anebo v literárním časopise. Publikace vlastním nákladem anebo výlučně na internetu přitom nejsou akceptovány.

Přihlášky do soutěže se přijímají do 30. září 2013.

Uchazeči zašlou minimálně 6 a nanejvýš 10 básní v pěti vyhotoveních psaných na stroji nebo na počítači a svoji stručnou bio-bibliografii s aktuální adresou. Na textech nesmí být uvedeno jméno autora, protože se básně posuzují anonymně. Místo toho se na všech textových stránkách a na oddělené bio-bibliografii používá vlastní heslo.

Tříčlenná česká porota 1. kola vybere z českých návrhů až 5 autorů do finále soutěže. Stejně tak vyberou tři němečtí porotci ze všech německojazyčných uchazečů do 1. února 2014 maximálně 5 autorů. Veškeré zaslané texty nominovaných básníků budou před finálem přeloženy do druhého jazyka renomovanými literárními překladateli, aby je hlavní porota – která též reprezentuje oba jazyky - měla k dispozici. Obě poroty vybírají bez ohledu na osobu autora/autorky, tj. jména uchazečů se jim neoznamují.

Těchto až 10 nominovaných autorů/autorek bude pozváno do finále soutěže v rámci poetického festivalu BARDINALE 2014. Před publikem a hlavní porotou presentují cca. 10 minut své soutěžní texty. Každý uchazeč by měl být připraven v případě své nominace v den předání ceny předčítat před publikem v Drážďanech.

Přihlášky do soutěže o Drážďanskou cenu lyriky je třeba podat klasickou poštou (nedoporučeně!) do 30. září 2013 na adresu:

Förderverein für das Erich Kästner Museum
DRESDNER LITERATURBÜRO e.V., Literaturhaus Villa Augustin, ANTONSTR.1, 01097 DRESDEN.
tel.: +49 351 804 50 87, fax: +49 351 804 50 66

Důležité! Na přihlášky emailem nebo faxem se nebere zřetel. Z důvodů kapacity nemůžeme ani poslat potvrzení zásilky ani vyzvednout na poště doporučené zásilky. Podané manuskripty nebudou zaslány zpět. Právní cesta vyloučena.

Hesla nominovaných básníků budou zveřejněna na internetových stránkách organizátora (www.literaturhaus-dresden.de).

Jméno vítěze bude zveřejněno v tisku i na internetových stránkách organizátora
(www.literaturhaus-dresden.de).

NATASHA --- 21:19:25 31.5.2013
MĚSTO KUNŠTÁT a KRUH PŘÁTEL UMĚNÍ MĚSTA KUNŠTÁT
ve spolupráci se Společností přátel mladé poezie
vyhlašují

41. ročník
Literární soutěže Františka Halase

Vřelý vztah básníka Františka Halase k mladším autorům je obecně známým faktem. Tuto část Halasova odkazu se již více než čtyři desetiletí snaží připomínat i literární soutěž nesoucí básníkovo jméno. Cílem této tradiční akce je podchytit mladé literární talenty, umožnit vzájemnou konfrontaci jejich činnosti a dát nejlepším příležitost práce publikovat a propagovat je. Soutěže se může zúčastnit každý autor ve věku od 15 do 29 let svými dosud nepublikovanými básnickými texty.

Soutěžní texty hodnotí tříčlenná porota, která určí laureáta Literární soutěže Františka Halase a může udělit Zvláštní cenu Klementa Bochořáka (bibliofilské vydání básnické sbírky dosud knižně nepublikujícímu autorovi). Vybrané práce účastníků budou otištěny na internetových stránkách soutěže lsfh.webnode.cz a v literárních časopisech. Za užité práce nebudou poskytovány autorské honoráře.

Soutěžní texty v rozsahu maximálně 10 básní, doplněné o rok narození a kontaktní údaje, zašlete na emailovou adresu lsfh@centrum.cz nebo v tištěné podobě ve třech kopiích poštou na adresu: Městská knihovna, nám. Krále Jiřího 105, 679 72 Kunštát.
Zásilku viditelně označte HALAS 2013.

Uzávěrka zasílání příspěvků: 15. července 2013

Výsledky soutěže budou oznámeny v rámci tradičního Halasova Kunštátu 19. října 2013, kdy proběhne i symbolický křest básnické prvotiny laureáta 40. ročníku LSFH Pavla Zajíce Ona místa.

Deset vybraných účastníků bude zároveň pozváno na dvoudenní setkání s porotci soutěže a knižně publikujícími básníky, v jehož rámci proběhnou neformální diskuse, besedy a vycházky krajinou Halasova Kunštátska. Vybraní autoři budou osloveni nejpozději v první polovině září.
Ubytování z 19. na 20. října 2013 pro pozvané zajištěno.

Kontakt pro další informace: Vojtěch Kučera, lsfh@centrum.cz
Facebook: http://www.facebook.com/LiterarniSoutezFrantiskaHalase- - -
Literární soutěž Františka Halase

http://lsfh.bloguje.cz
lsfh@centrum.cz
NATASHA --- 9:35:12 31.5.2013
STRANOU - evropští básníci naživo
http://www.festivalstranou.cz/
NATASHA --- 16:00:42 30.5.2013
A pak tu máme pro všechny interakce chtivé jedince:
29.6.-6.7.
57. Šrámkova Sobotka
http://www.sramkovasobotka.cz/


Zejména se račte podívat na rozličné dílny, kde vás slibují naučit řadě věcí. Podle délky a způsobu práce jsou dílny rozděleny na TÝDENNÍ a DOPLŇKOVÉ:
57. Šrámkova Sobotka: XMÍCHU | 29. června ‑ 6. července 2013 » Dílny Šrámkovy Sobotky
57. Šrámkova Sobotka: XMÍCHU | 29. června ‑ 6. července 2013 » Dílny Šrámkovy Sobotky
http://www.sramkovasobotka.cz/dilny/
NATASHA --- 12:56:31 29.5.2013
RICARDERON: To zní velmi radioaktivně.
ANNALINPIPE --- 11:47:49 29.5.2013
RICARDERON: Proč musím mít o 12 víc? :( :D
RICARDERON --- 11:45:36 29.5.2013
Helejte, co mi přišlo

Možnost veřejně se vyzpovídat ze všeho, co je štve a co jim na lidech a na společnosti, ve které žijí, vadí, nabízí teenagerům nakladatelství No Limits. To chystá knihu mapující život současných „puberťáků“ a hledá ty, kteří jsou ochotni se podělit se svými názory a životními osudy.

Každý teenager ve věku 13 – 18 let, kterého něco v jejich životě nebo v životě společnosti štve, má možnost zúčastnit se projektu tak, že do 30. června pošle na emailovou adresu info@nolimitsart.cz svůj názor nebo příběh v minimálním rozsahu jedné strany textu ve formátu .doc. V případě požadavku je anonymita příspěvku zaručena.

Více informací najdete v přiložené zprávě.

Se srdečným pozdravem
Alena Venclová