Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
AUTORSKÁ ČTENÍ A JINÉ LITERÁRNÍ AKCE A UDÁLOSTI
NATASHA
LITERÁRNÍ WEBY A ČASOPISY:
PORTÁL ČESKÉ LITERATURY
POTÁPEČ - LITERÁRNÍ ROZCESTNÍK
WAGON
DOBRÁ ADRESA
iLITERATURA
PŘEHLEDY LITERÁRNÍCH AKCÍ:
VYCHYTRALÝ GOOGLE KALENDÁŘ NA BLOGU ONDŘEJE LIPÁRA
ODKAZY NA LITERÁRNÍ AKCE NA SERVERU TOTEM.CZPROSBA: Pokud můžete, umístěte ke své akci vedle grafické pozvánky také aspoň stručné textové shrnutí (tj. datum a čas, místo, program), se kterým si poradí čtecí zařízení.
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NATASHA --- 10:36:27 10.12.2008
Literární večer s Bohumilou Grögerovou a Petrem Niklem.
17. prosince v 19:00 v Českém centru Praha.

Mezi slovem a obrazem se otvírají netušené prostory.
Bohumila Grögerová (nar. 1921) patří mezi klasiky světové experimentální poezie; právě publikovala svoji novou knížku básní Rukopis. Petr Nikl (nar. 1960) je aktivní na poli slovesném i výtvarném; jeho knihy Záhádky, Lingvistické pohádky anebo nejnověji Jělěňovití patří k událostem české kultury posledních let. Pořadem provází esejista a básník Jan Suk.

Najdete nás na adrese:
České centrum Praha
Rytířská 31, 110 00 Praha 1
http://www.czechcentres.cz/
ccpraha@czech.cz
tel: +420 234 668 501

Vstup zdarma!
NATASHA --- 16:16:28 2.12.2008
Tak jsem vás chtěla burcovat na Borkovce do Fra a on dneska není. Až 6. ledna.
NATASHA --- 21:40:33 29.11.2008
Než se necháte úplně umlátit pražským předvánočnem, zajděte na čtení, Fra nabízí pěkný program i v prosinci:
http://www.fra.cz/cz/cafe-a-knihkupectvi-fra/akce/akce-2008/
WERENZIE --- 15:56:22 24.11.2008
Gymnázium bratří Čapků vás chce pozvat na dvoudení nonstop čtení vybraných knih Karla Čapka tj.:
- Povídky z jedné a druhé kapsy
-Hordubal, Povětroň, obyčejný život
-Válka s mloky
-Zahradníkův rok
-Dášenka
-O divadle a tak podobně
-Věci kolem nás
-Anglické listy
-Ze života hmyzu
Toto čtení se koná OD 1.12 OD 5:00 do 2.12 5:00.
Adresa:Trhanovské nám. 129/8, Praha- Hostivař, dostanete se tam např. tram.26 a vystopíte na zastávce Na groši, nebo metram C na Opatov a odtud autobusem 177 na zastávku Hostivařské nám., kdybyste to tam nemohli najít poptejte se na základní uměleckou školu, gymnázium je tam totiž nově otevřené a tak o tom moc lidí neví.
Přidávám foto školy kdyžtak

[http://i.nyx.cz/files/184022_c0689ea7fcc626dfc2e2.jpg]
WENOUSH --- 12:29:24 24.11.2008
HERECKÉ SDRUŽENÍ OLDSTARS SI VÁS DOVOLUJE POZVAT NA VEČERNÍ POETICKÉ SETKÁNÍ

FERNANDO PESSOA A JEHO HETERONYMA

Večerní setkání přátel poezie, tentokát pojaté jako pocta "rozštěpenému" Fernandu Pessoovi. Zazní básně jeho heteronym Alberta Caeira, Alvara de Campos a Ricarda Reise.
Sobota 29.11. prostor HarOld
vstupné 50,-
rezervace (nutná) a bližší info na www.oldstars.cz
ONDREJLIPAR --- 10:46:43 31.10.2008
Jen si dovolím připomenout, že autorské čtení ve složení Hájek / Košinská / Lipár / Richterová / Zbořil se koná v pondělí večer v Krásných ztrátách.

[ Košinská, Hájek, Lipár, Richterová, Zbořil / vystoupeni / CR - Praha - café Krásný Ztráty, Náprstkova 10 ]
EWENICA --- 11:19:58 26.10.2008
[ Fřesh Fl'esh / ostatni / CR - Praha - Černá labuť - Na Poříčí 25, Praha 1; osmé patro ] - tady se kromě jiných neotřelých umělců vyskytne i pár autorských čtečů. Více též na http://www.myspace.com/bezhranic (snad přihoděj program).
BOLDRIK23 --- 12:52:12 24.10.2008
HuLiDi 26 - 28. X. 2008

Tisková zpráva o.s. Yettey - HuLiDi 26
28. října 2008 o deváté v klubu Cross

Sváteční svátek HUdby, LIteratury a DIvadla uvede v poslední říjnové úterý mafiánskou taškařici Se stane..! v podání Roztroušené symbiózy, autorské čtení J. H. Krchovského a opulentní hudební část - slavnou arménsko-ruskou kapelu Deti Picasso a triphopové Narcotic Fields z Olomouce.
Večírek za všechny prachy - vstup jako vždy zdarma!

Roztroušená symbióza před pěti lety vznikla jako poeticky-taneční duo. Od té doby si ale všechno zkomplikovala - místo dvou slečen pódium ve hře Se stane... zaplní 8 mafiánů a jejich sluhů; výrazový tanec se vyvinul v hned několik variant dramatického projevu; osobní prožitek poesie vystřídal mnohem závaznější scénář hry. Roztroušená symbióza bude své komické jakož i hrůzyplné představení z podsvětních kruhů na jevišti Crossu reprízovat po pouhých čtrnácti dnech - uvedla jej tu v půli října v rámci festivalu Next Wave.

J. H. Krchovského není snad třeba obsáhleji představovat nikomu, kdo kdy jen prošel kolem undergroundu. "Jeho dílo je po formální stránce velmi precizní (píše nejčastěji v pravidelném daktylu), je charakteristické dekadentní stylizací, zálibou ve zobrazování smrti, děsu, erotiky," píše o něm česká Wikipedie. Krchovského zvrhlé, zábavné a moudré texty je zkrátka radost poslouchat - není divu, že v divadelním šapitó na ska/punkovém festu Mighty Sounds, kde jej Yettey v létě uvedl, nebylo k hnutí.

Deti Picasso jsou - podle prestižního amerického magazínu Rolling Stone - "trumfovou kartou moderního ruského ethno rocku". Ačkoli pocházejí z Moskvy, jsou však Deti Picasso především arménskou skupinou. Jejich hudba v sobě mísí ledacos z hudebního dědictví východu i západu - moskevský underground a psychedelickou kytaru Karena Arutjunjana kříží s arménskými lidovkami, které procítěně až do mraziva zpívá jeho vlastní sestra Gaja. U nás Deti Picasso letos vystoupili na ethno/jazzovém festivalu Na jednom břehu, odkud v rámci svého evropského turné pokračovali do Maďarska na monstrakci Sziget.

Narcotic Fields pak připomenou, že zajímavá psychedelie se ještě pořád hraje i u nás. V českém (a ovšem i moravském) triphopovém rybníku velikosti loužičky není zas tak těžké být největší štikou - vítězství "Narcoticů" v ostravském Boom Cupu po pouhém roce existence a vystoupení na Colours of Ostrava (po roce a půl) ale napovídají, že "to" tato olomoucká formace bere za správný konec.

Cyklus HuLiDi pořádá o.s. Yettey, klub Cross a hl. m. Praha.


http://krchovsky.wz.cz/
http://bandzone.cz/narcoticfields
http://www.detipicasso.ru
http://www.myspace.com/detipicasso
ONDREJLIPAR --- 14:42:56 22.10.2008
NATASHA: Moje řeč. Je fakt, že ta próza obsahuje i verše, ale jinak je to dost jiné než Strychnin.