Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Domácí zprávy a komentáře - co se stalo, co se děje a co bude dál
HAWLIS
Sledujete také spřízněné kluby Zahraničněpolitické události, Evropská unie a Ruská Federace - události a vývoj dnes a zítra...?
---
Ústava České republiky
---
Zajímejte se, kdo je a jak hlasoval váš poslanec (vyhledávání podle krajů) a váš senátor (podle volebních obvodů)


Nejvíce ze všech se mi líbili dva hoši, kteří nesli na tyčích prázdný průhledný igelit bez jakéhokoli znaku. Opravdu, to mi připadalo jako naprosto nejvýstižnější politické heslo dneška.

Závazná pravidla: Toto je odborný klub. Pokud přímo z URL nebo automaticky doplněného titulku není jasný obsah linkovaného článku, uveďte shrnutí sami. OT a posty s nízkým poměrem signál/šum se mažou, vaše názory patří do Debaty k news. Vystříhejte se vlastních komentářů, které jsou zjevně zbytečné a provokující. A názory bloggerů taky mívají do přínosných komentářů taky hodně daleko...

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
TESSS --- 15:10:05 4.3.2015
JOHNYTHEDEVIL: existuje jedina studie a ten chlap co ji napsa, se uz dokonci i priznal, ze kecal a lidi to furt opakujou jak blbi. Tuhle v TV Noha ve vecernich zpravach dali prostor na nekoli minut ty sileny Eklovy a zase to tam zaznelo...
??? --- 15:03:33 4.3.2015
JOHNYTHEDEVIL: O tom autismu se píše i v tom druhém článku od Saraj, že je to nesmysl (or the myth that MMR causes autism (there are changes in autistic brain chemistry prior to birth)). Já po tom nepátrala, sama očkovaná jsem a děti nemám/v téhle chvíli neplánuju.
JOHNYTHEDEVIL --- 15:01:38 4.3.2015
???: diky, to je k tem rizikum velmi zavazny argument pro. Nicmene clanek neni odborny, je to smes dojmu pani redaktorky a uvadi zavadejici/nepravdive informace : " určitě není vedlejším účinkem autismus – dávno vyvrácený blud", coz je v ostrem kontrastu s rozsudkem, ktery priznava odskodneni za zpusobeny autismus, kde je ockovani MMR vakcinou jednoznacne urceno jako pricina. Precist si muze kazdy sam ....

http://www.uscfc.uscourts.gov/.../default/files/opinions/CAMPBELL-SMITH.MOJABI-ROFFER.12.13.2012.pdf

Zasadni otazkou po vyreseni odbornych otazek pak je, jak se stat, jako vynucovac teto povinnosti postavi k rizikum, jejich minimalizaci a pripadnym kompenzacim. To mi na soucasne situaci pripada nedoresene
SARAJ --- 14:44:48 4.3.2015
???: asi tak..
To the Parent of the Unvaccinated Child Who Exposed My Family to Measles | Mother Jones
http://www.motherjones.com/...ronment/2015/02/open-letter-parent-unvaccinated-child-measles-exposure
??? --- 14:16:55 4.3.2015
K tomu očkování... sice to není domácí zpráva, ale jedná se o pohled z druhé strany - tedy jak neočkované děti mohou "škodit" :)
Noční můra z Berlína: německé (ne)očkování na vlastní kůži | Zajímavosti | Lidovky.cz
http://relax.lidovky.cz/...na-vlastni-kuzi-pjs-/zajimavosti.aspx?c=A150302_152657_ln-zajimavosti_ape
PISKVOR --- 11:25:11 3.3.2015
JOHNYTHEDEVIL: a) vetsina ockovani ma nejakou minimalni vekovou hranici, pod kterou se ockovat neda, b) jsou pripady, kdy ockovat nelze. No a c) neockovane dite ockovane deti vetsinou neohrozuje, ale pri poklesu proockovani pod urcitou hranici ohrozuje ty ostatni nenaockovane, odkudz sireni epidemie.

Prakticky priklad vsech tri nedavno v Disneylandu.

(A teda na tu hlubsi otazku ses nezeptal, ale stejne: reseni "proste naridime vsem plosne a povinne" mi jako idealni reseni nepripada, zejmena ve srovnani s dosavadni, pomerne funkcni praxi je to ciste represivni reseni blbe pochopitelny)
??? --- 9:47:56 3.3.2015
???: Pokud jich bude hodně, hrozí možnost zmutování původce těch onemocnění a následně se může stát, že vakcína bude proti nové mutaci neúčinná.
??? --- 9:32:19 3.3.2015
JOHNYTHEDEVIL: Nejsem ze zdravotnictví, ale podle mě jde o to, že když těch neočkovaných dětí bude víc a víc, tak by asi opět hrozily epidemie záškrtu, černého kašle, TBC. Očkování proti tetanu je v zájmu toho dítěte, snad to není přenosné, ale průběh není lehký...
IMHO

Já už mám děti dospělé, takže nejsem nijak zainteresován na téhle problematice.
JOHNYTHEDEVIL --- 8:59:45 3.3.2015
Injekční stříkačka v rukou státu je další nástroj k osekávání lidských svobod – Svobodný monitor
http://www.svobodnymonitor.cz/...e/injekcni-strikacka-jako-nastroj-kolektivistickeho-konceptu-statu/
**mohl by mi prosim nekdo odborne vysvetlit, cim muze neockovane dite ohrozit ostatni ockovane deti? Pokud je nekdo ockovany, je pak (s urcitou pravdepodobnosti) vuci nakaze imunni .... takze v cem spociva to riziko pro kolektiv?
??? --- 15:09:01 18.2.2015
VIDEO: Přejeté nohy a otlačené zadky. Dav bojoval o zlevněné banány - iDNES.cz
http://vary.idnes.cz/...349_vary-zpravy_ba#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6