Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Domácí zprávy a komentáře - co se stalo, co se děje a co bude dál
HAWLIS
Sledujete také spřízněné kluby Zahraničněpolitické události, Evropská unie a Ruská Federace - události a vývoj dnes a zítra...?
---
Ústava České republiky
---
Zajímejte se, kdo je a jak hlasoval váš poslanec (vyhledávání podle krajů) a váš senátor (podle volebních obvodů)


Nejvíce ze všech se mi líbili dva hoši, kteří nesli na tyčích prázdný průhledný igelit bez jakéhokoli znaku. Opravdu, to mi připadalo jako naprosto nejvýstižnější politické heslo dneška.

Závazná pravidla: Toto je odborný klub. Pokud přímo z URL nebo automaticky doplněného titulku není jasný obsah linkovaného článku, uveďte shrnutí sami. OT a posty s nízkým poměrem signál/šum se mažou, vaše názory patří do Debaty k news. Vystříhejte se vlastních komentářů, které jsou zjevně zbytečné a provokující. A názory bloggerů taky mívají do přínosných komentářů taky hodně daleko...

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
KAILASH --- 12:53:05 26.9.2009
"Přicházím, abych spolu s vámi vyzval křesťanskou komunitu, aby pokračovala v řešení výzev 21. století," uvedl krom jiného papež. Na Klausovu adresu dodal, že zná jeho přání, aby náboženství hrálo větší roli v záležitostech ČR.
http://aktualne.centrum.cz/papez/clanek.phtml?id=648593

Toho asi velmi spatne informovali o pane Klausove smysleni :-))
WITTGENSTEIN --- 12:27:56 26.9.2009
Řízená provokace MfD stála poslance Šustra politickou kariéru. (Pravda, u Šustra šli skoro najisto.)
http://aktualne.centrum.cz/domaci/volby-2009/lide/clanek.phtml?id=648588
E42 --- 13:07:29 25.9.2009
12:55 - Schůze skončila. Místopředseda sněmovny Vojtěch Filip popřál poslancům ani ne hodinu po poledni pěkný víkend.

:))
??? --- 12:52:57 25.9.2009
12:47 - Poslanci souhlasili se snížením platů ústavních činitelů o čtyři procenta.

12:32 - Jednání začalo komickou vsuvkou. Objevila se totiž žádost, aby byl projednán návrh Vítězslava Jandáka (ČSSD). Ten včera přišel s nápadem každý týden střílet jednoho poslance. Předsedající Vojtěch Filip ale prohlásil, že nemá návrh písemně, tudíž nesplňuje požadavky na projednání.

12:30 - Poslanci pokračují v projednávání snížení platů ústavních činitelů. Navrhují pozměnit vládní plán, který počítá se snížením mezd o 4 %. Zákonodárci chtějí 20 procent.
??? --- 12:52:12 25.9.2009
Živě: Janotův balíček prošel, deficit bude 162,8 mld. - Aktuálně.cz
http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=648479
SCHWEPZ --- 14:57:10 24.9.2009
Proč vzít peníze z ČEZ. Teď. | Jan Macháček - Blog.iHNed.cz
http://blog.ihned.cz/c3-38417280-YMacha_d-proc-vzit-penize-z-cez-ted
JARDDOS --- 10:22:13 24.9.2009
Poslanci jednají o balíčku úspor, Paroubek stupňuje požadavky

http://ekonomika.idnes.cz/poslanci-jednaji-o-balicku-uspor-paroubek-stupnuje-pozadavky-p61-/ekonomika.asp?c=A090924_072433_domaci_pje

Poslanci projednávají takzvaný úsporný balíček. Obsahuje desítky změn zákonů, které příští rok pocítí v této zemi každý. Rozhodne se například o zvýšení daní, škrtech v dávkách nebo nižších platech úředníků. Jednání budou zřejmě komplikovaná. Jiří Paroubek totiž trvá na tom, aby se neomezovalo vyplácení podpory v nezaměstnanosti.
??? --- 19:27:02 23.9.2009
Stanislav Komárek: Zlomené dvacetiletí (HN)

Bylo-li poslední dvacetiletí periodou, na jejímž počátku stála revoluční odvaha, zdá se, že na počátku toho příštího stojí zbabělost, zmatky a krátkozraká amorfnost, s níž kdekdo hledá v bludišti prospěchu nějaké tučné sousto ve stylu "po nás potopa."

Je smutným faktem, že ve zkoušce vytvořit funkční demokratický systém jsme se neosvědčili. Výsledkem je absurdní divadlo, kdy se už někteří pretendenti budoucí moci přímo třesou, až se budou smět přimknout ke zdroji autoritativní vlády a fungovat jako satrapové v jednom ze satelitů "okruhu zájmu". "Reálpolitika" stavěná na odiv vždy do područí vede - "buďte rozumný!", říkávali na gestapu. I na dr. Háchu bylo ostatně třeba alespoň křiknout.


---

Lukáš Macek: Češi loví eurokomisaře v klobouku (HN)

V Bruselu probíhají tvrdá a intenzivní zákulisní jednání o rozdělení portfolií mezi budoucí eurokomisaře. Česká politická reprezentace mlčí. Nemá totiž jasno, koho vlastně chce do Bruselu vyslat. Jak vyjednávat o tom, co by český komisař měl mít na starosti, když není jasné, o koho půjde?

Tristní výpověď o nezpůsobilosti současné politické reprezentace pečovat o české zájmy v Evropské unii doplnili představitelé ČSSD, když do diskuse na téma český eurokomisař vnesli scestné tóny v podobě strašení tím, že při neratifikaci Lisabonské smlouvy by na naši zemi v nové komisi nemuselo zbýt místo. Pro ratifikaci Lisabonské smlouvy je mnoho dobrých argumentů. Tento je však mimořádně falešný a navíc nevkusný od lidí, kteří "odstřelem" vlády v půli českého předsednictví v EU přispěli k dalšímu oslabení naší již tak dost otřesené prestiže.

CATT --- 17:06:24 23.9.2009
KAILASH: ten člověk je opravdu redaktor HN? tak to je něco dost špatně. analogie jsou zcela mimo a závěry zcestné. to by chtěl zemi ještě víc zadlužit a nechat za rok přijít nucené správce, kteří by nám nadiktovali ještě horší podmínky?
KAILASH --- 16:50:53 23.9.2009
S nohou na brzdě Janota ekonomiku nerozhýbe | Martin Petříček - Blog.iHNed.cz
http://blog.ihned.cz/petricek/c1-38403980-s-nohou-na-brzde-janota-ekonomiku-nerozhybe