Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Domácí zprávy a komentáře - co se stalo, co se děje a co bude dál
HAWLIS
Sledujete také spřízněné kluby Zahraničněpolitické události, Evropská unie a Ruská Federace - události a vývoj dnes a zítra...?
---
Ústava České republiky
---
Zajímejte se, kdo je a jak hlasoval váš poslanec (vyhledávání podle krajů) a váš senátor (podle volebních obvodů)


Nejvíce ze všech se mi líbili dva hoši, kteří nesli na tyčích prázdný průhledný igelit bez jakéhokoli znaku. Opravdu, to mi připadalo jako naprosto nejvýstižnější politické heslo dneška.

Závazná pravidla: Toto je odborný klub. Pokud přímo z URL nebo automaticky doplněného titulku není jasný obsah linkovaného článku, uveďte shrnutí sami. OT a posty s nízkým poměrem signál/šum se mažou, vaše názory patří do Debaty k news. Vystříhejte se vlastních komentářů, které jsou zjevně zbytečné a provokující. A názory bloggerů taky mívají do přínosných komentářů taky hodně daleko...

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 10:26:11 3.6.2008
Největší korupční kauza ve stavebnictví: Chyběl důkaz
http://aktualne.centrum.cz/domaci/soudy-a-pravo/clanek.phtml?id=606990
Praha - Jedna kapitola největší úplatkářské aféry ve stavebnictví skončila. Soud pro Prahu 4 zprostil obžaloby čtyři zástupce společnosti Syner.
JANCHR --- 21:09:05 1.6.2008
JESSIEATREIDES: kua, du do debat
JESSIEATREIDES --- 19:11:38 1.6.2008
JANCHR: rofl

nebude to tím, že ODS stojí za zablokováním celého projektu?
_BENNY --- 18:09:24 1.6.2008
bedlive si svuj pripadny komentar promyslete, kdybyste si toho naahodou nevsimli, mame zde na to siroce uznavanou kapacitu :D
JANCHR --- 16:37:09 1.6.2008
JESSIEATREIDES: jooo tak to bohuzel je, i kdyz nechapu proc tam michas tolik vypadu proti ODS.... To je totiz to posledni co blobu pomuzel.
JESSIEATREIDES --- 13:45:28 1.6.2008
WITTGENSTEIN: je za tím Petra, to ber jako info z první ruky (ne od Petry ale od Kaplických)
WITTGENSTEIN --- 13:43:58 1.6.2008
Taky jsem si povšiml, že se Paroubkova žena o knihovně zmínila ve dvou rozhovorech, a jakmile s tím Prasopes vyrukoval, říkal jsem si: že by za tím byla Petra? (Mimochodem, byla vidět i na fotografiích z té schůzky, takže je to velmi pravděpodobné.)
JESSIEATREIDES --- 13:13:52 1.6.2008
Případné komentáře k [ JESSIEATREIDES @ Domácí zprávy a komentáře - co se stalo, co se děje a co bude dál ] si pečlivě předem promyslete, protože se knihovnou velmi intenzivně zabývám už více než rok, mám k dispozici všechny veřejné i neveřejné dokumenty týkající se této otázky i osobní zkušenost s řadou vládních úředníků (na nejvyšší úrovni), samotným architektem, primátorem, ředitelem knihovny, rektorátem UK či rektorátem VŠUP a přesně vím, o čem hovořím.
JESSIEATREIDES --- 13:10:18 1.6.2008
co se knihovny týče:

Je to důležitý projekt, na který se čeká od vzniku 1. republiky. ODS - ať už na státní nebo na komunální pražské úrovni - měla možnost tento projekt zaštítit a vydělat na tom politické body. V normálních zemích takové projekty zaštiťuje prezident - zvláště, když má plnou hubu keců o národu, NEzániku české kultury v evropském kotli a tak dál. Ani ideologicky není stavba knihovny (a zvláště té, kterou navrhli FUTURE SYSTEMS) v rozporu s pravicovým smýšlením: chceme-li po lidech, aby se o sebe starali sami a musíme-li zároveň zemi ochránit od sociálních bouří, musíme mít neustále na paměti podmínky, které toto umožňují - a tím je vzdělání, rozvoj nejmodernějších technologií a vědy a tak dál. Knihovna do tohoto konceptu zcela zapadá. Navíc je to dílo jedinečné a výjimečné, což by rovněž nemělo vadit ideologům "individuality".

Bohužel, prezident je nekulturní debil ve všem přitakávající svému uměleckému guruovi Knížákovi, pražská ODS banda zhýralých korupčníků, kteří z každé stavby potřebují inkasovat do kapsy svůj podíl. Navíc se jedná o projekt, za který od počátku jako lev bojuje jeden z hlavních signatářů Děkujeme, odejděte.
Takže ve finále na jednu stranu říká primátor "a já se ptám, co to je čtyři a půl miliardy pro město jako Praha ročně? co to je? kolikrát se takovéto částky vydají za úplné hlouposti?", když jde o Olympiádu (zdroj mohu dodat na vyžádání), na druhou stranu naříká nad tím, že by stát zaplatil čtyři miliardy (zde je nutno podotknout, že dokud nebude hotová projektová dokumentace, nebude jasné, zda to skutečně budou čtyři nebo tři nebo pět miliard, je ovšem normální praxí, že se architekt pohybuje v předem stanovených mezích a neměl by to být zásadní problém) za instituci významně přispívající k dalšímu rozvoji této země, a to po dobu ne 14 dnů, nýbrž minimálně jednoho století. ---> ODS knihovnu nezaštítí.

Jenže projekt jako knihovna potřebuje významného politika, který by se za ní postavil. ODS to nebyla, šance se chytla ČSSD. A co? Vždyť je to naprosto normální a logické.


Co se týče Paroubka: On o architektuře ví hovno a knihovna ho nezajímala. Jenomže má mladou ženu, která jezdí po světě, vidí partu moderních staveb, Kaplického realizace zná velice dobře a rozhodla se zatlačit na tu svou ropuchu, ať to podpoří.

Já knihovnu chci a je mi jedno, kdo na ní sežene peníze. Stavba tohoto významu přečká všechny průměrné ropuchy, narcistní staříky i dobré ředitele galerií národního významu.