Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Domácí zprávy a komentáře - co se stalo, co se děje a co bude dál
HAWLIS
Sledujete také spřízněné kluby Zahraničněpolitické události, Evropská unie a Ruská Federace - události a vývoj dnes a zítra...?
---
Ústava České republiky
---
Zajímejte se, kdo je a jak hlasoval váš poslanec (vyhledávání podle krajů) a váš senátor (podle volebních obvodů)


Nejvíce ze všech se mi líbili dva hoši, kteří nesli na tyčích prázdný průhledný igelit bez jakéhokoli znaku. Opravdu, to mi připadalo jako naprosto nejvýstižnější politické heslo dneška.

Závazná pravidla: Toto je odborný klub. Pokud přímo z URL nebo automaticky doplněného titulku není jasný obsah linkovaného článku, uveďte shrnutí sami. OT a posty s nízkým poměrem signál/šum se mažou, vaše názory patří do Debaty k news. Vystříhejte se vlastních komentářů, které jsou zjevně zbytečné a provokující. A názory bloggerů taky mívají do přínosných komentářů taky hodně daleko...

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SCHWEPZ --- 8:48:20 26.3.2008
Znalec: Anička z kauzy Kuřim měla spasit svět
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=600665
"Podle materiálů, které byly nalezeny v Norsku, se do Barbory Škrlové a muže Č. vlila jakási duchovní síla. Jejich tělesné schránky však pro ni nestačily, tak bylo třeba vytvořit nové bytosti," řekl listu člověk obeznámený s okolnostmi vyšetřování.
:)))
VANEK --- 10:30:41 25.3.2008
http://www.lidovky.cz/armada-jmena-padlych-zverejnovat-nebude-f0l-/ln_domov.asp?c=A080324_152524_ln_domov_mel
Picek ale dnes diplomaticky řekl, že v komunikaci s prezidentskou kanceláří "něco zaskřípalo". Jména budou buď začerněna, nebo zůstanou jen iniciály.
??? --- 8:32:35 24.3.2008
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=600284
Poplatky: Nemocnice vydělaly miliony. Co s nimi?
EM303 --- 18:28:57 23.3.2008
RETAL: vidiš omyl:)
RETAL --- 18:24:57 23.3.2008
-božínku, já myslel, že slovo "pseudointelektuál" už z klubů, které na Nyxu sleduju, zmizelo.
EM303 --- 15:21:00 23.3.2008
Mladí komunisté velebili své vzory Gottwalda a Stalina
[http://www.tyden.cz/obrazek/ksm222-47e646523b3c0_275x183.jpg]
"My jsme o tom ale vůbec nejednali. Jsme mladí komunisté, a jsme na to hrdí," oznámil Krajča. Ten má jasno i ohledně komunistické historie. "Přijímáme ji takovou, jaká je. Například Klement Gottwald či Josef Stalin jsou veřejností vnímáni dost rozporuplně, ale pro nás jsou to významní představitelé komunistického hnutí, kteří ovlivnili jeho historii a podobu."
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/politika/mladi-komuniste-velebili-sve-vzory-gottwalda-a-stalina_50363.html

-božínku:D já myslel že už tahle banda nevzdělanejch pseudo intelektálů neexistuje.
RETAL --- 18:29:14 21.3.2008
Velmi. Trefné.
??? --- 17:29:16 21.3.2008
Jan Macháček: Česká zkušenost, Bear Stearns a zelenáči (HN)

Tento komentář se týká i zahraničněpolitických událostí, a tak doufám nebude vadit, že jej uvádím zde. Cituji pouze závěrečnou pasáž věnovanou domácí scéně:

Poplatky u lékaře sice zatím odolaly snahám o zrušení, dost brzy ale může být všechno jinak. Může je "rozebrat" vpouštěním výjimek sama vládní koalice. Stravenky přežijí stejně jako stovky dalších daňových výjimek. Člověk si říká - proč se těm českým kazatelům trhu bez přívlastků tak špatně daří?

Troufám si tvrdit, že to je také tím, že o trhu kážou lidé, kteří sami nezažili nic jiného než život placený z daní. Prezidentem počínaje, ministrem sociálních věcí konče. Věrozvěst kapitalismu Václav Klaus pracoval za komunismu ve státní bance, později v prognostickém ústavu. Od té doby je profesionálním politikem. Petr Nečas, který nás učí, že máme být být více "aktivní", je v politice kam až paměť sahá. Totéž Vondra, Gandalovič. Totéž Tlustý. Topolánkova "inženýringová" firma se soustředila na veřejné zakázky a nasekala dluhy, které za ni někdo zaplatil, protože to bylo "výhodné".

Troufám si předpovědět, že potřebné reformy v této zemi prosadí až jiná elita, která bude na vlastní kůži znát, co to je podnikat (v Česku i v zahraničí), a lidé, kteří budou mít alespoň nějakou zkušenost s tím, co to je pracovat v soukromé firmě, která jde tvrdě po výkonnosti a zisku. O kapitalismu nám vlastně přednášejí zelenáči, kterým teče tržní mléko po bradě.