Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Domácí zprávy a komentáře - co se stalo, co se děje a co bude dál
HAWLIS
Sledujete také spřízněné kluby Zahraničněpolitické události, Evropská unie a Ruská Federace - události a vývoj dnes a zítra...?
---
Ústava České republiky
---
Zajímejte se, kdo je a jak hlasoval váš poslanec (vyhledávání podle krajů) a váš senátor (podle volebních obvodů)


Nejvíce ze všech se mi líbili dva hoši, kteří nesli na tyčích prázdný průhledný igelit bez jakéhokoli znaku. Opravdu, to mi připadalo jako naprosto nejvýstižnější politické heslo dneška.

Závazná pravidla: Toto je odborný klub. Pokud přímo z URL nebo automaticky doplněného titulku není jasný obsah linkovaného článku, uveďte shrnutí sami. OT a posty s nízkým poměrem signál/šum se mažou, vaše názory patří do Debaty k news. Vystříhejte se vlastních komentářů, které jsou zjevně zbytečné a provokující. A názory bloggerů taky mívají do přínosných komentářů taky hodně daleko...

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
??? --- 18:29:14 21.3.2008
Velmi. Trefné.
??? --- 17:29:16 21.3.2008
Jan Macháček: Česká zkušenost, Bear Stearns a zelenáči (HN)

Tento komentář se týká i zahraničněpolitických událostí, a tak doufám nebude vadit, že jej uvádím zde. Cituji pouze závěrečnou pasáž věnovanou domácí scéně:

Poplatky u lékaře sice zatím odolaly snahám o zrušení, dost brzy ale může být všechno jinak. Může je "rozebrat" vpouštěním výjimek sama vládní koalice. Stravenky přežijí stejně jako stovky dalších daňových výjimek. Člověk si říká - proč se těm českým kazatelům trhu bez přívlastků tak špatně daří?

Troufám si tvrdit, že to je také tím, že o trhu kážou lidé, kteří sami nezažili nic jiného než život placený z daní. Prezidentem počínaje, ministrem sociálních věcí konče. Věrozvěst kapitalismu Václav Klaus pracoval za komunismu ve státní bance, později v prognostickém ústavu. Od té doby je profesionálním politikem. Petr Nečas, který nás učí, že máme být být více "aktivní", je v politice kam až paměť sahá. Totéž Vondra, Gandalovič. Totéž Tlustý. Topolánkova "inženýringová" firma se soustředila na veřejné zakázky a nasekala dluhy, které za ni někdo zaplatil, protože to bylo "výhodné".

Troufám si předpovědět, že potřebné reformy v této zemi prosadí až jiná elita, která bude na vlastní kůži znát, co to je podnikat (v Česku i v zahraničí), a lidé, kteří budou mít alespoň nějakou zkušenost s tím, co to je pracovat v soukromé firmě, která jde tvrdě po výkonnosti a zisku. O kapitalismu nám vlastně přednášejí zelenáči, kterým teče tržní mléko po bradě.
JESSIEATREIDES --- 15:51:50 21.3.2008
EM303 --- 12:17:59 20.3.2008
Česko hlásí rekordní počet narozených dětí

"Počet obyvatel České republiky se nepřetržitě zvyšuje již pátým rokem. Novorozenců bylo 114 632 - nejvíce od roku 1993. V témže roce se do Česka přistěhovalo 83.900 cizinců, což je větší číslo, než za předcházejících tři roky dohromady. Díky tomu stoupl počet obyvatel země o 94 tisíc na 10 381 130. Uvedl to Český statistický úřad."
http://domaci.ihned.cz/c1-23436930-cesko-hlasi-rekordni-pocet-narozenych-deti
ROMANET --- 11:59:56 20.3.2008
Deváté výročí ostudy a zločinů proti lidskosti

http://www.ksm.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=1425&Itemid=89
THEO --- 11:52:09 20.3.2008
Zákaz Komunistického svazu mládeže potvrzen
Popis pruběhu a komentář Ondřeje Slačálka.
??? --- 11:13:37 20.3.2008
Na dálnici D1 mezi 100. a 97. kilometrem v obou směrech havarovalo při několika nehodách asi 100 aut. Dálnice je neprůjezdná, tvoří se dlouhá kolona. Podle informací Národního dopravního informačního centra zatím policisté kvůli hustému sněžení v oblasti neudávají objízdné trasy.