Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Domácí zprávy a komentáře - co se stalo, co se děje a co bude dál
HAWLIS
Sledujete také spřízněné kluby Zahraničněpolitické události, Evropská unie a Ruská Federace - události a vývoj dnes a zítra...?
---
Ústava České republiky
---
Zajímejte se, kdo je a jak hlasoval váš poslanec (vyhledávání podle krajů) a váš senátor (podle volebních obvodů)


Nejvíce ze všech se mi líbili dva hoši, kteří nesli na tyčích prázdný průhledný igelit bez jakéhokoli znaku. Opravdu, to mi připadalo jako naprosto nejvýstižnější politické heslo dneška.

Závazná pravidla: Toto je odborný klub. Pokud přímo z URL nebo automaticky doplněného titulku není jasný obsah linkovaného článku, uveďte shrnutí sami. OT a posty s nízkým poměrem signál/šum se mažou, vaše názory patří do Debaty k news. Vystříhejte se vlastních komentářů, které jsou zjevně zbytečné a provokující. A názory bloggerů taky mívají do přínosných komentářů taky hodně daleko...

Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
MUCKER --- 12:07:08 31.12.2006
???: no ale tak si řekni sám: jseš klaus euroskeptik a vidíš havlovce_rakouskýho_švýcara nominovanýho zelenýma na úkor ods na ministra zahraničí... obava o ústupky vůči temelínu např. je i z mýho hlediska reálná
MUCKER --- 12:05:00 31.12.2006
???: ale na tvou otázku konkrétně obojí. švýcar s majetkem v rakousku českým ministrem? to se klausovi nelíbí, protože se obává, že nebude dostatečně tvrdý proti rakušákům a že nebude prosazovat zejména ekonomické zájmy v rámci eu
??? --- 12:04:44 31.12.2006
MUCKER: Takže dovozuješ, že muž, který je majetkově a historicky spjat s Rakouskem bude apriori nakloněn více eu nežli čr? Ještě chápu přízemně hloupé obavy z nadržování Rakousku v některých sporech (kvůlivá SZ), ale toto už je totální hloupost. Schwarzenberg opravdu nepatří mezi euroutopisty.
MUCKER --- 11:59:27 31.12.2006
???: tyvole manto, co si nepochopil. tak bez přívlastků ještě jednou: zájmy eu nad zájmy čr
??? --- 11:55:43 31.12.2006
MUCKER: Tak národní zájmy jiného národa nebo nadnárodní celku ve kterém jsme? Udělej si v tom pořádek.
MUCKER --- 11:48:53 31.12.2006
HARALD: prosazovat nadnárodní zájmy eu nad zájmy čr... to je myslim zcela jasná klausova obava
HARALD --- 11:44:18 31.12.2006
PUPEK: co přesně znamená "prosazovat požadavky jinýho národa před našima"? Není náhodou minitr zahraničí ten, kdo tyto požadavky definuje?
MUCKER --- 11:35:41 31.12.2006
PUPEK: ano, přesně tak to je
PUPEK --- 11:12:26 31.12.2006
JESSIEATREIDES: já se na tohle téma nemůžu pouštět do odbornější debaty, ale neni tohle práívě ten důvod, proč Klausovi vadí? To že by měl takhle vzdělanej a po všech stránkách perfektní člověk zastávat takovejhle post, když u něj hrozí, že by mohl prosazovat požadavky jinýho národa před našima? Nikde neni psaný, že to bude dělat, stejně jako že to dělat nebude a Klaus na tohle riziko upozornil
JESSIEATREIDES --- 18:24:15 30.12.2006
_BENNY: nesouhlasím... ministr zahraničí je šéfem diplomacie státu. optimálně by se mělo jednat o osobu velice vzdělanou (Schwarzenberg je), diplomaticky a jazykově zdatnou a přirozeně zvládající nároky protokolu (opět žádná výtka vůči knížeti)... již výše uvedené vlastnosti naznačují, že se bude jednat o člověka výjimečného, kterého rozhodně nelze považovat za reprezentanta Klausovy pofidérní "většiny". šéf diplomacie není odborový předák a tento Klausův argument považuji za navýsost populistický.

Co se reálného života týče: kde se s ním setkal pan prezident? V Prognostickém ústavu? Na postu ministra financí či premiéra? Šéfa ODS? Jako prezident? Proč se automaticky (po komoušsku) předpokládá, že šlechtic je zákonitě odtržen od starostí běžných lidí?

Jediný rozumný argument proti K. S. (ovšem jen v kontextu současných napjatých vztahů s Rakouskem), je fakt, že ho navrhla SZ, která je a priori proti jaderné energii jako takové a která ústy Bursíka v podstatě podpořila požadavky rakouské strany (dělící stěna, v EU homologované ventily). Ale to je moc málo ve srovnání se Schwarzenberkovými klady.