Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Zahraničněpolitické události
RETAL
Sledujte také spřízněné kluby Domácí zprávy a komentáře, Evropská unie a Ruská Federace - události a vývoj dnes a zítra...?
---
Debaty k news - OT v klubu se pokud možná maže
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SCHWEPZ --- 20:19:18 31.3.2009
Francie vyhrožuje USA, že opustí summit G20
http://ekonomika.ihned.cz/c1-36560410-francie-vyhrozuje-usa-ze-opusti-summit-g20
Prezident Sarkozy vzkázal před schůzkou G20 jasné stanovisko, že Francie nehodlá podpořit americko-britské výzvy, aby EU přistoupila na jejich plán na stimulaci ekonomiky pomocí deficitního financování.
LYKANTROP --- 11:40:09 31.3.2009
BOBIK: Ve svete IT plati poucka, ze vyresenim jedne chyby se do systemu zanesou nejmene dve dalsi ... :)
BOBIK --- 9:55:57 31.3.2009
Moderní technologie zabrání internetovému kolapsu

S pomocí moderních technologií a nové strategie by se už nikdy neměla opakovat situace, jaká nastala letos v únoru. Kvůli malému poskytovateli internetového připojení z Uherského Brodu totiž zkolabovalo na několik hodin internetové připojení po celém světě. [celá zpráva] Stačilo k tomu jen jedno špatně zadané číslo při běžném nastavení adresy internetového směrovače.

Technik se v adrese přepsal o jedno jediné číslo. To ale znamenalo, že se do internetu propagovala nesmyslně dlouhá trasa a nutila modemy u domácích i firemních počítačů vykonávat až 100 000 požadavků za vteřinu. Množství operací nezvládly především starší modemy, což zapříčinilo jejich nefunkčnost. Bez internetového připojení se tak rázem ocitla téměř celá západní Evropa, Amerika, Afrika i Asie.

Nejhůře se chyba v Evropě projevila v Belgii, Španělsku a Lotyšsku. Paradoxně se to téměř nedotklo internetu v Česku. V momentě, kdy byla firma od internetu odpojena, lidé mohli znovu síť sítí využívat. Podobná chyba se v minulosti několikrát objevila, mohly za ní firmy z různých zemí. Takový kolaps se ovšem zatím nikomu „nepovedl“.
LEGI --- 20:46:49 28.3.2009
MATHEZ: jen bych si slovutnemu WSJ dovolil pripomenout ze ohledne stahovani Spanelu z Kosova a Iraku je minimalne ten rozdil, ze na "stazeni z Iraku" Zapatero postavil svou tehdejsi volebni kampan, tudiz nevim, kde v obou operacich autor vidi podobnost..
nicmene to Kosovo, pokud to teda oznamili fakt v ramci 24 hodin, je nemala ostudicka..
B_ART --- 14:21:28 28.3.2009
http://www.euroskop.cz/38/11339/clanek/tisice-belorusu-demonstrovaly-za-priblizovani-sve-zeme-k-eu/
v bělorusku demonstrovaly tisíce lidí, policie nezasáhla; Běloruská opozice se však domnívá, že tyto ústupky (zrušení zákazu cestování atd.) Lukašenka k ničemu nepřinutí, protože nabyl dojmu, že může uspět i bez demokratizace.
imho je úspěch už jenom, že režim tak velkou demonstraci umožnil a je to důkaz, že lukašenkovi záleží na tom, aby EU viděla, jak je liberální a demokratickej...
DREAMCASTER --- 23:30:35 26.3.2009
???: Topol je borec a ma pravdu!:-)
??? --- 19:06:50 26.3.2009
SCHWEPZ: jezis to bude ostuda :D
??? --- 17:27:37 26.3.2009
Jan Macháček: Topolánek – veselý popleta na AC/DC či chachar v holinách a s vidlemi?

Topolánek mluvil česky, ale věděl, že jeho projev bude přeložen do angličtiny. Mnozí kolegové správně upozorňují, že mluvit o pekle v nejméně nábožensky založené společnosti na světě je něco jiného než mluvit o pekle ve vztahu k hluboce religiózní a křesťanské americké společnosti. Používání expresivních výrazů, případně nadávek, je vůbec ožehavá věc: někde se nadává análně a fekálně (v Česku a Německu), jinde třeba pekelně (ve Skandinávii) a jinde zase velmi sexuálně (americká angličtina nebo např.slovenština). To, co se leckde může jevit nevinně či dokonce roztomile, může jinde vést k pěstnímu útoku či dokonce krevní mstě. Každý člověk si musí dávat pozor s kým a kde mluví a diplomat (“prezident EU”) nemá používat expresivní výrazy vůbec, o nadávkách ani nemluvě. Ještě to Topolánkovi nikdo neřekl?

Mluvil jsem včera na BBC o tom, že Topolánek asi poslouchá AC/DC a jejich píseň “Highway to hell”. Myslel jsem to jako žert. Jenže Topolánek to pak večer v Událostech a komentářích sám řekl. Ano - byl prý na koncertě AC/DC a píseň mu utkvěla v paměti. Dále Topolánek pravil, že se není za co omlouvat a když mu moderátor řekl, že pronikl na “otvíráky” všechny světových serverů, řekl, že to je dobře, že o to šlo. Výborně – jen tak dál.
SCHWEPZ --- 10:27:10 26.3.2009
Americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová po příjezdu do Mexika řekla, že USA musejí nést svůj díl viny na drogové válce v Mexiku. Uvedla, že k násilí přispívá velký hlad Američanů po drogách a neschopnost zabránit pašování zbraní do Mexika.
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/164855-clintonova-americane-jsou-spoluodpovedni-za-drogovou-valku-v-mexiku.html

[http://img.ihned.cz/attachment.php/40/20885040/m9GHsNzjOn07khd3w15SBqc42ICrTfuQ/bily_185x122.jpg]

Bílý dům: Topolánek a cesta do pekel? Víme, on má teď problém doma, že
http://zahranicni.ihned.cz/c1-36487650-bily-dum-topolanek-a-cesta-do-pekel-vime-on-ma-ted-problem-doma-ze
Já mohu jen říci, že má (Topolánek) nějaké problémy na domácí politické scéně, které mohou mít větší vliv na to, o čem hovořil," reagoval mluvčí Bílého domu Robert Gibbs. Obama by měl příští týden navštívit Českou republiku jako předsednickou zemi Evropské unie. Topolánek se díky svému výroku ve středu stal na pár hodin cetrem pozornosti všech světových médií. A reagovali také politici. Australský premiér Kevin Rudd se naopak vyslovil pochvalně k plánu administrativy amerického prezidenta na podporu ekonomiky a dosavadní kroky označil za prozíravé. Agentura AP dala Ruddova slova do kontextu se slovy Mirka Topolánka.