Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Zahraničněpolitické události
RETAL
Sledujte také spřízněné kluby Domácí zprávy a komentáře, Evropská unie a Ruská Federace - události a vývoj dnes a zítra...?
---
Debaty k news - OT v klubu se pokud možná maže
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
LEGI --- 20:46:49 28.3.2009
MATHEZ: jen bych si slovutnemu WSJ dovolil pripomenout ze ohledne stahovani Spanelu z Kosova a Iraku je minimalne ten rozdil, ze na "stazeni z Iraku" Zapatero postavil svou tehdejsi volebni kampan, tudiz nevim, kde v obou operacich autor vidi podobnost..
nicmene to Kosovo, pokud to teda oznamili fakt v ramci 24 hodin, je nemala ostudicka..
B_ART --- 14:21:28 28.3.2009
http://www.euroskop.cz/38/11339/clanek/tisice-belorusu-demonstrovaly-za-priblizovani-sve-zeme-k-eu/
v bělorusku demonstrovaly tisíce lidí, policie nezasáhla; Běloruská opozice se však domnívá, že tyto ústupky (zrušení zákazu cestování atd.) Lukašenka k ničemu nepřinutí, protože nabyl dojmu, že může uspět i bez demokratizace.
imho je úspěch už jenom, že režim tak velkou demonstraci umožnil a je to důkaz, že lukašenkovi záleží na tom, aby EU viděla, jak je liberální a demokratickej...
DREAMCASTER --- 23:30:35 26.3.2009
???: Topol je borec a ma pravdu!:-)
??? --- 19:06:50 26.3.2009
SCHWEPZ: jezis to bude ostuda :D
??? --- 17:27:37 26.3.2009
Jan Macháček: Topolánek – veselý popleta na AC/DC či chachar v holinách a s vidlemi?

Topolánek mluvil česky, ale věděl, že jeho projev bude přeložen do angličtiny. Mnozí kolegové správně upozorňují, že mluvit o pekle v nejméně nábožensky založené společnosti na světě je něco jiného než mluvit o pekle ve vztahu k hluboce religiózní a křesťanské americké společnosti. Používání expresivních výrazů, případně nadávek, je vůbec ožehavá věc: někde se nadává análně a fekálně (v Česku a Německu), jinde třeba pekelně (ve Skandinávii) a jinde zase velmi sexuálně (americká angličtina nebo např.slovenština). To, co se leckde může jevit nevinně či dokonce roztomile, může jinde vést k pěstnímu útoku či dokonce krevní mstě. Každý člověk si musí dávat pozor s kým a kde mluví a diplomat (“prezident EU”) nemá používat expresivní výrazy vůbec, o nadávkách ani nemluvě. Ještě to Topolánkovi nikdo neřekl?

Mluvil jsem včera na BBC o tom, že Topolánek asi poslouchá AC/DC a jejich píseň “Highway to hell”. Myslel jsem to jako žert. Jenže Topolánek to pak večer v Událostech a komentářích sám řekl. Ano - byl prý na koncertě AC/DC a píseň mu utkvěla v paměti. Dále Topolánek pravil, že se není za co omlouvat a když mu moderátor řekl, že pronikl na “otvíráky” všechny světových serverů, řekl, že to je dobře, že o to šlo. Výborně – jen tak dál.
SCHWEPZ --- 10:27:10 26.3.2009
Americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová po příjezdu do Mexika řekla, že USA musejí nést svůj díl viny na drogové válce v Mexiku. Uvedla, že k násilí přispívá velký hlad Američanů po drogách a neschopnost zabránit pašování zbraní do Mexika.
http://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/164855-clintonova-americane-jsou-spoluodpovedni-za-drogovou-valku-v-mexiku.html

[http://img.ihned.cz/attachment.php/40/20885040/m9GHsNzjOn07khd3w15SBqc42ICrTfuQ/bily_185x122.jpg]

Bílý dům: Topolánek a cesta do pekel? Víme, on má teď problém doma, že
http://zahranicni.ihned.cz/c1-36487650-bily-dum-topolanek-a-cesta-do-pekel-vime-on-ma-ted-problem-doma-ze
Já mohu jen říci, že má (Topolánek) nějaké problémy na domácí politické scéně, které mohou mít větší vliv na to, o čem hovořil," reagoval mluvčí Bílého domu Robert Gibbs. Obama by měl příští týden navštívit Českou republiku jako předsednickou zemi Evropské unie. Topolánek se díky svému výroku ve středu stal na pár hodin cetrem pozornosti všech světových médií. A reagovali také politici. Australský premiér Kevin Rudd se naopak vyslovil pochvalně k plánu administrativy amerického prezidenta na podporu ekonomiky a dosavadní kroky označil za prozíravé. Agentura AP dala Ruddova slova do kontextu se slovy Mirka Topolánka.
BOMBERCLAD --- 13:50:02 24.3.2009
zajímavá myšlenka:

UN cites reports of govt links to Somalia pirates

UNITED NATIONS, March 18 (Reuters) - The United Nations is concerned about the possibility of collaboration between pirates and government officials in Somalia's Puntland region, according to a new U.N. report released on Wednesday.

http://www.reuters.com/article/africaCrisis/idUSN18379298
??? --- 19:00:06 23.3.2009
HN: Moskva neprodá Číně letadla. Bojí se plagiátů

Již dva roky probíhají jednání mezi Pekingem a Moskvou o možném prodeji stíhaček Su-33 pro potřeby čínského námořnictva. Před měsícem moskevský deník Moskovskij komsomolec dokonce informoval, že rozhovory byly ukončeny, zdroje britského časopisu Jane's Defence ale nyní potvrdily, že jednání pokračují, byť s obtížemi. Rusové se obávají, že Číňané hodlají letadla okopírovat a prodávat dále do světa. Nebylo by to poprvé.


Jana Hybášková: Co potřebuje Obama a co my (HN)

Partnerem, na nějž se chce Obama spolehnout, je silné NATO. Což vyžaduje konsolidovanou Evropu s "jedním telefonním číslem", se společnou evropskou obrannou politikou, nezdvojenými kapacitami, evropským velením, jedním obranným trhem a jedním demokratickým mechanismem pro hledání konsenzů.

Toto bude Obamu zajímat od českého předsednictví. Může mu být přitom jedno, zda jsou do akcí nasazováni vojáci rumunští, polští nebo čeští. Také mu může být jedno, zda nový evropský trh ovládnou Francouzi, nebo Britové. Tohle si musí vyřešit sami Evropané.

Obranyschopné NATO je pochopitelně i naším trvalým zájmem. Jako předsednická země musíme potvrdit strategický zájem na výstavbě evropských bezpečnostních struktur a evropském velitelství - stejně jako na fungujícím právním základu společné Evropy coby strategického partnera.Adam Černý: Kdo nakupuje v krizi a odkud rakouské chmury (HN)

V loňském roce čínské investice v zahraničí v podobě nákupů akcií či fúzí dosáhly 52 miliard dolarů. Jen za letošní leden a únor to bylo přes šestnáct miliard dolarů, takže celková částka by mohla být dvojnásobkem té loňské. V Africe, kde se nacházejí mnohá cenná ložiska nerostných zdrojů, Čína z roku 2007 na 2008 své investice zvýšila o 45 procent, takže přesáhly 100 miliard dolarů.

Tato čísla by neměla vyvolávat paniku. Čína je pořád země, která se sice neodbytně dere na špici největších ekonomik světa, ale nijak nedala najevo imperiální choutky - na rozdíl třeba od Ruska, jehož politiku v mnohém ohledu motivuje touha co nejvíce restaurovat bývalou říši.

Jedna z investorských pouček zní: Je třeba nakupovat, když na ulicích teče krev. Odsuzovat ji za cynismus se v některých patrech nehodilo. Uvidíme, jak to bude s moralizováním, až bude ještě více vidět, že peníze k nákupům, když obrazně řečeno teče krev, má hlavně jedna země, Čína.
ALMAD --- 1:15:12 22.3.2009
V USA je nelegální prodávat dětské knihy vytištěné před rokem 1985

http://city-journal.org/2009/eon0212wo.html