Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klavir, dospeli zacatecnici
JIKE
[http://www.volny.cz/spyderco/piano.jpg]


Pouze pro NYXáky je zde k dispozici FTP s notama pro vzájemné vyměňováníPokud budete uploadovat své noty, uvádějte tam prosím celé názvy skladeb, nejlíp včetně autora (i když to bude v adresáři s autorem).
Soubory, co patří k sobě, házejte do archivu (zip).
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
ZKAZIUSCATRIX --- 22:21:37 15.12.2020
GLOBALISTA: Stage piano je primárně vyrobené jako přenosný nástroj k živému hraní (případně do studia). K některým (hlavně těm z levnějších řad) se dají dokoupit dřevěné "nohy", případně i pedálnice, takže z toho pak máš odlehčené domácí digitální pianino. Ty opravdu drahé koncertní nástroje (třeba Roland RD2000 aj.) už ale většinou nemají ani vlastní reproduktory a žádné nohy k nim nedokoupíš (leda nějaký klávesový stojan). To už jsou opravdu čistokrevné pódiové nástroje.
Digitální pianino (resp. křídlo) je zase primárně určené na "pevnou", stabilní montáž - či spíše umístění někam do bytu nebo školy - i když se takové nástroje také dají opatrně přenášet. Jsou to nástroje už v kompletu s dřevěným spodkem a pedály, v závislosti na ceně může být součástí "spodku", resp. konstrukce jako takové i ozvučení (reproduktory už nejsou jen tam, kde je většinou mají některá stagepiana). Ta dražší pianina už mají i jakous takous skříň a tvarem připomínají nízká pianina akustická. Tyhle nástroje mají v drtivé většině lepší a výkonější ozvučení - na stagepianech je ozvučení často jen orientační, zejména u levnějších modelů (pokud tam vůbec je).
Zvuková výbava bývá bohatější a lepší na stagepianech, alespoň v poměru výkon X cena. Drahé modely už jsou spíše syntezátory se zvýhodněnou pianovou sekcí a "kladívkovou" mechanikou. Naopak díky lepším reproduktorům a ozvučení vůbec znějí "na ucho" lépe digitální pian(in)a, zejména ta dražší s kvalitními vzorky (případně už s modellingem).
Mechaniky samozřejmě brát jen plně vyvážené, tzv. kladívkové - i když jakous takous napodobeninu kladívek mívají jen ty drahé modely. Každá firma k tomu přistupuje trochu jinak a hodně záleží na vkusu hráče. Klaviatura a spínače v ní obsažené jsou nejnamáhanější součásti nástroje a zejména při aktivnějším používání hrozí největší nebezpečí poruchy právě tam.
Takže záleží hlavně na účelu použití a financích. Jo a stagepiano má pro domácí využití ještě jednu velko uvýhodu. Dohraješ, sundáš ze stojanu (vřele nedoporučuju X stojany a další nestabilní krámy), dáš do futrálu (nebo aspoň do fusaku) a uklidíš na bezpečné, suché místo. To se "stabilem" jde jen velmi špatně, pokud vůbec.
ZKAZIUSCATRIX --- 14:27:52 12.12.2020
PULKA: ČHF bude půjčovat hlavně akustické nástroje. Jestli mají k půjčení i digitální piana, to vůbec netuším. Každopádně ta P140 ti bude určitě stačit i na nějaké to lehké pokusničení s jinými, než pianovými party.
GLOBALISTA --- 21:27:05 11.12.2020
ZKAZIUSCATRIX: Taky hledám menší a levnější alternativu ke klasickému pianinu, které jsem měla kdysi doma. Zatím jsem se dívala jenom na digitální piana. V čem se liší ta stage piana? A podle čeho vybírat?
PULKA --- 10:40:31 11.12.2020
ZKAZIUSCATRIX: Jj, myslela jsem si na ně nebo na něco podobného, ale nakonec mne zachránila id KRTINKA, která měla doma víc nástrojů, než teď užije. Máme půjčenou starší Yamaha p 140 a pak uvidíme. Zatím spokojenost a stav je určitě lepší než z ČHF :)
ZKAZIUSCATRIX --- 22:08:21 10.12.2020
PULKA: Dlouhodobě se dají nástroje pronajímat třeba od Českého hudebního fondu. Nebo to alespoň ještě donedávna šlo. Dneska člověk neví dne ani hodiny... btw. co jste pořídili? Elektriku?
PULKA --- 10:24:50 10.12.2020
ZKAZIUSCATRIX: Díky moc, někam si tip uložím. Zatím se nám podařilo si piano půjčit (přes nyx), takže budeme hrát a pak uvidíme co a jestli koupíme vlastního.
ZKAZIUSCATRIX --- 23:34:31 8.12.2020
PULKA: Mezi 15 - 20 tisíci seženeš už i slušné nové kusy, ale počítej se základními řadami v kategorií Stage piano, případně s úrovní "social edition +1". Prodejci maj občas akce, kdy se dají se slevou koupit nástroje plus určité příslušenství, třeba zrovna teď vidím na Kytárách velmi slušný začátečnícký Roland FP-30 s dřevěnými nohami a pedálnicí za necelých 20 tisíc.
PULKA --- 19:04:48 9.11.2020
Ahoj, dá se někde půjčit digitální pianino na delší dobu (řádově alespoň měsíc, třeba půl roku) v Praze? Klidně i pokud byste někdo zrovna nehrál a mohl ho postrádat, kauce není problém. Na zkoušku, pak asi časem pořídíme vlastní, ale dlooouho jsme nehráli, tak bychom neradi zainvestovali a pak se ho zbavovali.

Případně jsou nějaké osvědčené bazarové kousky, které vyhlížet (budget max 15-20 tisíc). Předem díky!
??? --- 15:05:08 4.11.2020
JUNGLER: Aha... moje chyba... mel jsem za to, ze se pta na klasickej, analogovej nastroj
JUNGLER --- 14:46:26 4.11.2020
???: digitální pianino se ladit nemusí ne? Já mám jedno (nějakou Yamahu za cca 11000 z druhý ruky) asi 7 let a hraje furt naprosto stejně.