Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klavir, dospeli zacatecnici
JIKE
[http://www.volny.cz/spyderco/piano.jpg]


Pouze pro NYXáky je zde k dispozici FTP s notama pro vzájemné vyměňováníPokud budete uploadovat své noty, uvádějte tam prosím celé názvy skladeb, nejlíp včetně autora (i když to bude v adresáři s autorem).
Soubory, co patří k sobě, házejte do archivu (zip).
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
SAJAGI --- 22:27:54 3.11.2015
???: být tebou, tak napíšu, že ty/manžel/přítel/starší sestra (kdo nedoprovází na hodinu) hraje dobře, a pak doprovázej třeba jen jednou rukou. Nebo oběma, ale z pravé si vezmi pro začátek třeba jen horní tón.
??? --- 2:15:10 1.11.2015
MISERY: já jsem s ním taky na hodinách, ta jeho cvičení jsem mu zatím schopná přehrát v pohodě, ale ty doprovody, no... jako ono to asi není bezpodmínečně nutný, učitelka to podává tak, že je to motivační, protože děti mají pocit, že od začátku hrajou skladby, a ne že brnkají pár tónů. Ale já se pochlapím :)
MISERY --- 1:56:07 1.11.2015
???: Tak na to přehrávání by se asi dal ukecat i nějaký starší žák hudebky, jestli třeba máte někoho známého v sousedství, kdo hraje na klavír, třeba by si to za pár kaček nebo nějaký jiný revanš s klukem párkrát přehrál, otázka je, jestli to pro tu ZUŠku stačí.
A co vlastně ZUŠka očekává, jak často se bude moct rodič tomu cvičení s dítětem věnovat. Je fakt, že když jsem byla ještě hodně malá a chodila jsem k soukromý učitelce (od 4 let), tak na těch hodinách máma seděla se mnou, takže věděla přesně, co mám hrát a při cvičení pak seděla u mne. Jenomže to jsem byla fakt malinká, ve chvíli, kdy jsem začala chodit do ZUŠky, kde už na hodině máma neseděla, tak stejně už věděla prd, co hraju. A protože muzikant není, tak se ani nechytala. A myslim, že to ani potřeba nebylo, ale kdo ví, třeba bych teď koncertovala v Rudolfinu, kdyby se mnou máma mohla aktivně přehrávat (ale řekla bych, že spíš ne) :-)
??? --- 16:14:39 31.10.2015
???: no, to už bude nějaký ten pátek, že? Současná běžná cena soukromého učitele je 400 Kč za 45 minut výuky, což je při frekvenci jednou týdně skoro 8 tisíc za pololetí. V hudebce je školné 2200 za pololetí. Mám dvě děti, každé má nějaké aktivity. Jednoduché počty, prostě bude chodit do hudebky. A já si nestěžovala, prostě jsem se nad tím pozastavila, protože mě to zaskočilo. Pardon, že jsem si dovolila dát do diskuse o hře na klavír příspěvek k tématu.
??? --- 15:09:08 31.10.2015
???: hledala jsem si to, samozřejmě, a ten cenový rozdíl je dnes vskutku propastný. Kdybych chtěla pro dítě soukromé hodiny ve stejném rozsahu, tj. hodinu nauky + hodinu a půl praktické výuky týdně, tak na to opravdu nemáme. A mám ještě druhé dítě, které chce taky mít zajímavé aktivity. To za prvé. Za druhé, jelikož nejsem hudebník a v těchto kruzích se nepohybuju, nemám moc šancí poznat, že učitel za něco stojí, a střídat je jako na běžícím pásu, to mi taky nepřijde vhodné. Dát dítě do osvědčené hudební školy s dobrou pověstí mi přišlo jako nejjednodušší řešení. Učitelku má podle mého dojmu dobrou.
??? --- 19:53:28 30.10.2015
MISERY: no momentálně ne, v ZUŠ se jede na klasický školní rok. Navíc tahle je považovaná za kvalitní a logisticky taky výrazně převyšuje ostatní. Holt se do toho budu muset taky opřít. :) Jenom mě to překvapilo a poněkud rozčarovalo, vlastně to považuju za znevýhodnění dětí, co jejich rodiče nehrajou.
MISERY --- 19:43:16 30.10.2015
???: No a jiná hudebka v úvahu nepřipadá? :)
CASHMEER --- 18:45:24 30.10.2015
???: Tezko rict, jestli to fakt mysleli jako podminku, spis jako fakt , ze muzou ty cviceni zadavat tak, ze to pro to dite bude mit zabavnejsi a zvykne si vnimat harmonie, když někdo doma bude hrat s nim doprovod.
??? --- 18:03:09 30.10.2015
Jinak zahrát se to asi naučím, mně nejvíc času zabere to vůbec přečíst. Přiznávám, že s notama děsně zápolím.
??? --- 18:02:26 30.10.2015
MISERY: no jo, ale to je doprovod k vybrnkávání céčka, představ si, jak to pokračuje, žejo ;-)