Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klavir, dospeli zacatecnici
JIKE
[http://www.volny.cz/spyderco/piano.jpg]


Pouze pro NYXáky je zde k dispozici FTP s notama pro vzájemné vyměňováníPokud budete uploadovat své noty, uvádějte tam prosím celé názvy skladeb, nejlíp včetně autora (i když to bude v adresáři s autorem).
Soubory, co patří k sobě, házejte do archivu (zip).
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
QWIFF --- 2:26:06 22.6.2014
JIKE --- 12:07:02 13.6.2014
otázka: levný starší saxofon, tu někdo neprodává nebo neví o prodeji?
PAPRIKODLAK --- 18:34:37 19.5.2014
Improvizovaně poskládané Le Onde. Tak snad by se Ludovico nezlobil.
Každopádně první předehrávky, kdy se mi ruce začaly klepat až po odehrání.
NIMUI --- 21:27:03 13.5.2014
PUPEK: :-) Rozhodně doporučuji použít i prostředníček :-) A cvičit napřed hodně pomalu, pro netrénovaného člověka i třeba zvedat prsty výš nad klávesu, aby si oči i mozek zvykly, kam chtějí posílat příkazy. A rozhodně zápěstí výš.
PUPEK --- 15:43:12 13.5.2014
NIMUI: no já jsem F a všechno napravo od F hrál prsteníčkem, teď to zkoušim malíčkem a tu pasáž F-F#-G#-F#-F zkoušim palcem ukazováčkem a prostředníčkem, ale je to boj :) ale to postavení ruky, to je dobrá rada, na to se teď soustředim
NIMUI --- 11:05:31 11.5.2014
PUPEK: Nepříjemné umístění ruky - f i fis jde asi v pravé na palce, ale problém s "vyskočením" prsteníčku je podle mne otázkou postavení ruky. Doporučuji pravou ruku důsledněji stavět "na špičky" prstů - tautomaticky to trochu zvedne zápěstí, je volnější a usnadňuje pohyb i prstům. Dlaň by měla být dál od kraje kláves (nad klávesami) a ještě by klidně mohlo být zápěstí vytočené do směru pohybu notového toku - tedy doprava. Srozumitelněji - je třeba si vyzkoušet, při jakém postavení ruky a prstů je to pro tu kterou ruku nejpohodlnější. U všech rukou platí, že je-li zápěstí níž, než prstové klouby, tak vzniká v ruce napětí a blokuje to i pohyb zápěstí, takže proto je dobré dbát na postavení ruky a prstů. Když se to upraví, tak to snese i krkolomné prstoklady.
PUPEK --- 15:42:01 9.5.2014
mohl bych poprosit o radu. V životě jsem nehrál na klavír, ale pokoušim se odposlouchat písníčku a zajímalo by mě, jestli existuje nějakej správnej prstoklad, kterej zahrání usnadní nebo jestli mám hledat svojí vlastní cestu, popravdě mám trochu pocit, že mi u toho vyskočí prsteníček z kloubu, proto se sem obracim

Takhle jsem to odposlouchal (zatim začátek, kdybyste věděli, kde je to k sehnání, tak by mi to pomohlo), snad je zápis jasnej (horní řádek asi prává ruka, dolní levá??? ta pravá mi dělá potíže)

2x
F C# A# C# F C# F F# F C# A# F C# A# C# F F# G# F# F C# A#
F#------------F#----------F#-------F#------------F#------------F#

F C# A# C# F C# F F# F C# A# F C# A# C# F F# G# F# F C# A#
D#------------D#----------D#-------D#-----------D#------------D#

2x
F C# G# C# F C# F F# F C# G# F C# G# C# F F# G# F# F C# G#
C#------------C#----------C#-------C#------------C#------------C#

F C# G# C# F C# F F# F C# G# F C# G# C# F F# G# F# F C# G#
H--------------H-----------H---------H--------------H-------------H

tady je originál
Maybeshewill - Heartflusters
http://www.youtube.com/watch?v=yoKlVfhmkqY
VERIS --- 15:46:41 6.5.2014
Díky za tip... filtr super vec
RAVENIUZ --- 12:58:24 5.5.2014
VERIS: nie ze by sa mi nechcelo, ale toto tu bolo uz riesene asi 20 krat, staci, ked si prefiltrujes toto auditko klucovymi slovami ako digitalne piano, alebo znackami ako Yamaha, Kawai, Casio, Korg a odpoved najdes.
VERIS --- 10:08:40 5.5.2014
Zdravím, měla bych na vás otázečku. Ráda bych si konečně za své první peníze koupila nový piano a trochu tápu. Jako malá jsem hrávala s babičkou a u rodičů mi stojí strašně velký a hlavně těžký piano, který se mi do bytu nevejde. Považuji se za začátečníka- samouka. Investovat bych chtěla +/- 20000. Přítelova podmínka jsou sluchátka... vůbec nechápu proč :-D
Díky za všechny vaše tipy.