Tento web používá soubory cookie. Dalším používáním webu s tímto souhlasíte.
jméno
heslo
přihlásit
zaregistrujte se
zapomněli jste heslo?
Klavir, dospeli zacatecnici
JIKE
[http://www.volny.cz/spyderco/piano.jpg]


Pouze pro NYXáky je zde k dispozici FTP s notama pro vzájemné vyměňováníPokud budete uploadovat své noty, uvádějte tam prosím celé názvy skladeb, nejlíp včetně autora (i když to bude v adresáři s autorem).
Soubory, co patří k sobě, házejte do archivu (zip).
Máte k tomu co říct? Vložte se do diskuze.
NIMUI --- 19:39:56 26.4.2014
VICA: No, a možná si říkám, jestli to právě není pro začátečníka moc obtížné bez vysvětlení... začíná tam klasickou teorií, intervaly, akordy, harmonické funkce... určitě fajn, ale ne pro všechny...
VICA --- 10:42:22 26.4.2014
jj, našel jsem, vypadá to, že si procvičím i angličtinu - na takovém levelu nejsem.

Mark Levine - The Jazz Piano Book.pdf | Ulož.to
http://www.uloz.to/x6H2cUy/mark-levine-the-jazz-piano-book-pdf

Díky
RAVENIUZ --- 0:31:28 26.4.2014
VICA: ja by som odporucal zohnat si nejaku ucebnicu jazzoveho klavira. napr. najlepsia je Mark Levine - Jazz Piano. ale aj kopec inych sa da najst free. nejde o to, ze by clovek chcel byt jazzman. ale v prvych par lekciach je dobre popisany a vysvetleny vztah medzi modmi a harmonickymi funkciami, teda ktora stupnica sa hodina na ktoru harmonicku funkciu, ako robit lefthand voicingy, ako sa hybat, rozvijat harmoniu... a to je v podstate aplikovatelne na akykolvek zaner...
NIMUI --- 23:26:03 25.4.2014
Jo, řekla bych, že jsou takové dva základní typy - sluchaři a listaři :-) No, a pak něco mezi tím. Já jsem jednoznačně listař.
PAPRIKODLAK --- 13:32:31 25.4.2014
Já hraju prakticky jenom z hlavy. Protože dokud se to zpaměti nenaučím, tak to nezahraju. Kromě úplně jednoduchých věcí.
NIMUI --- 12:40:30 25.4.2014
VICA: Jsem podobný typ - s notama skoro cokoliv, bez nich nic. No, začít trénovat improvizaci lze několika způsoby. Nejjednodušší je improvizace na černých klávesách. Ale asi nejvýhodnější je buď si někde vypůjčit (ze zpěvníku) nebo si "najít"/poskládat několik akordů (C-F-G-Am-C-F-G-C...). Hrát je tak, aby levá hrála základní tón a pravá celou harmonii. To potom zkoušet rytmizovat (na sudé, na liché, dlouhé, krátké, kombinace). V levé lze hrát oktávu základního tónu a také ji lze postupně rytmizovat. Druhý level je potom hrát rozklad akordu i v levé, v pravé lze potom k tomu vytvářet melodie pomocí akordických tónů a ty "vyplňovat" libovolnými jinými tóny. No, a potom by to už nějak mělo jít.
VICA --- 11:12:09 25.4.2014
Hoi,

Po x letech nehraní, se tomu již od prosince více věnuji a pokrok jsou jakž takž, nicméně bez not nejsem v podstatě schopen nic zahrát - učíte se hodně věcí na zpaměť - máto to nějaký větší přínos, nebo jedete jenom z not ?

Chtěl bych si jen tak sednout a umět si zahrát z hlavy vícero skladeb, které by navíc postupně mohli přejít do jemné improvizace.

Improvizace je v podstatě to co bych chtěl - nějaká zkušenosti, postupy - jak se zaměřit na tuto cestu ?

Díky,
LAYDEE --- 7:42:30 25.4.2014
nabízím CASIO PCS-50s. (Praha 10) Pro více info piště do pošty prosím. Díky
NIMUI --- 21:00:31 24.4.2014
JAKOUB: Na letišti, v kavárnách.... bývají klavíry volně... Nebo najít kamaráda, kterému nevadí začínající klavíristi na návštěvě - ono hrát veřejně úplně od první "lekce" moc nejde. Podle netu se dá učit, ale bude to mít mizernou kvalitu, bez korekce člověkem to bude... no, hodně amatérské, ale když je vůle, proč ne. Na klávesy, o oktávu menší rozsah než klavír a bez "kladívkové" mechaniky stačí i 7-8 tisíc, což by pro člověka s ambicemi cvičit bez školy a nástroje mělo stačit (víc, co píšu, učím mamku od dvou kluků a má takový nástroj, na písničky a líbivé skladby to stačí).

A nebo si lze najít učitele s klavírem a nabídnout mu protislužbu (ty mě budeš dávat lekce, já ti uklidím, vybílím, naučím anglicky, vařit, stavět barák...).
JUNGLER --- 15:34:39 24.4.2014
JAKOUB: no tak to jsi v pasti. Jediná rada, kterou pro tebe mám (myslím, že nikdo nic lepšího ani vymyslet nemůže) je najít si brigádu ve který si na to piano vydeláš :) bez toho no way. Třeba na nějakou použitelnou Yamahu ti bude stačit 15000.